Jump to content

Масло за 2.0 16V ACE двигател


Recommended Posts

  • Отговори 117
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще им звънкам, ако трябва, ама защо да ги притеснявам за дреболии, като:

Официален вносител на МОТУЛ за България е бургаската фирма "Тиримпорт", но 90 % от дистрибуцията се поема от Проспийд. Магазинът на Оборище се зарежда директно от склада на "Тиримпорт" на Военна рампа. wink.gif

Така е, като все бързате...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотул съм купувал от Тиримпорт, още преди проспийд да започнат да го предлагат.

Понятията официален представител, нерегламентиран вносител и пр. нямат същия смисъл откакто сме в ЕС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързата кучка слепи ги ражда. Ама има неща който не са за форума и само мишките не ти се смеят, като си толкова велик и отворен я се разходи до Проспийд да те светнат къде как и защо, и какво значи реклама дистрибуция внос и кой поема негативите. Да те са първите в БГ. от тука нататък е безмислен разговора с тебе, причините че четеш но не вдяваш, важно е да си на всека манджа мерудия, да си компетентен да говориш а не некъв гугъл.

Понятията официален представител, нерегламентиран вносител и пр. нямат същия смисъл откакто сме в ЕС.

Има, кой поема гаранцията?

Редактирано от shwepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Швепс, стига си се газирал за глупости.

Няма гугъл, няма мугъл...Дискутирано е тук много пъти !Цитатите са от сайта на Проспийд и от този форум.

Пазарувал съм и от Златков и от въпросния магазин на Оборище-еднаква стока.

Тиримпорт е ОФИЦИАЛЕН вносите на Мотул, Проспийд им дистрибутира. Това е. Какво ми болдваш по-горе !?

Кой рекламира и кой яде к.ра, ако нещо се оплеска мене, като потребител(както и всички тука) не ме интересува, за мен е важно откъде мога да си купя качествена стока !Вече стана ясно това...

П.П. Не било за форума :hilezh: Все едно тайните на КГБ се разкриват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с маслата е много относително.Защо? Ами по няколко причини:

1.Пълно е с ментета-ПЪЛНО!Това ,че го купуваш за камара пари и е от "скъпа" марка нищо не означава.С това мисля ,че всички ще се съгласят.

2.Караме масово стари коли,които в повечето случаи са зле поддържани.Дали от нас,дали от предишния собственик....Каквото и масло да им налеем,няма да стане чудо и да се подмладят....за съжаление.

3.Почти никой не си промива мотора при смяна на маслото.Говоря за промивните масла.Също така и самата смяна в 99% от случаите минава по лесния начин-отвива се пробката и каквото излезе,ама това,че на дъното на картера е пълно с говна-на масларите не им дреме.Много рядко се ползват сонди за изсмукване на мизерията от картера.

В момента съм с AC Delco 10W/40,евтино(!!! умишлено налях такова!!!) 60лв./5 литра.Сега съм на почти 8 хиляди километра,маслото е бистро,повдигачи не се чуват и не е мръднало от наливането му.Няма как да не съм доволен.Наливал съм скъпи масла,наливал съм и евтини,разликата е нищожна(ако въобще я има).

И преди да сте ме нападнали-НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ С НИКОГО ,просто изказвам мнение.

Редактирано от KM5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Прав си, че ментета има доста. Има много хора, които поради тази причина си купуват най-обикновени и евтини масла и пак всичко е наред. :)

За смяната на масло също е така...Аз само един път съм ползвал промивно масло на Приста и имаше много "интересен" ефект !?-изтекоха доста гадости от мотора...Сонда не съм ползвал, но също е добра идея.

Чудно ми е защо всяка тема след теб става на СПАМ???

Щото сте спамери затова.Твойте последни 3/4 мнения са спам, Швепс.

Човека пита какво е качествено, да !? Е, според тебе не е ли нужно и да разбере откъде да си го купи !?

Другите глупости, които изписа е по-добре да останат без коментар...

Бягаш конкретно от това, за което стана въпрос и пишеш на автопилот...

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намесвам се в спора защото е цитиран много стар мой пост.

Действително в настоящия момент Проспийд е официален вносител. Мотулът на Оборище е същия, като на Проспийд, но не съм в час как става дистрибуцията на маслото и това не ме интересува. Поинтересувайте се и ще видите, че цените на дребно са абсолютно еднакви. Просто гарантирам, че е истински!

За всички форумци е предоставена на мое име 15 % отстъпка на Оборище и в Овча купел. Тове е благодарение на vladi_di! :hilezh:

20 % е отстъпката на Военна рампа срещу сградата на "Галчев инженеринг" и в Бургас до гробищата.

Ако някой го интересува ми пише л.с. или ми звънка и му казвам как се ползва. Само да отиде сам да си го вземе.

И на 4-те места Мотула е внесен чрез Проспийд.

Това са собствениците на магазините на Оборище и в Овча купел.

Военна рампа и Бургас са на Тиримпорт/Равда - две свързани фирми.

p.s. Разбирам, че дори с отстъпката цените са по високи от тези на Владо - АСЕ, но аз нищо не мога да направя. И без това отстъпките са жест на добра воля към мен и АКБ и аз не преследвам никакви облаги, което е понятно на колегите ползвали отстъпката.

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно ми писна от масла "маркови" дето не се знае какво има в тубата.

Сега сипах Приста 5w40 да видим какво ще стане и дали ще се разпадне навеса.

За следващата смяна мисля 5w50 да сложа да видим как е с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо покарай с Пристата :hilezh: Аз за 15 000км се убедих, че е масло като всяко друго. Сипвал съм ментаци от който Пристата е значително по-добра. Ти знаеш накрая и 5-40 Приста му резнах, овен че мотора студен пали и работи като топъл друго не се усети като разлика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с AC Delco 10W/40,евтино(!!! умишлено налях такова!!!) 60лв./5 литра.Сега съм на почти 8 хиляди километра,маслото е бистро,повдигачи не се чуват и не е мръднало от наливането му.Няма как да не съм доволен.

Малко си противоречиш, кое му е евтиното на Делкото? Кастрол или Мотул от Владо - АСЕ е на 62-65 лева, за 5 литрова туба. :)

Държа да отбележа, че не целя заяждане, нито реклама на Владо. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12 лева за литър не мисля ,че е от скъпите.Пристата е на 9 лв.Говоря за цени в магазин,а не от човек от форума.

Когато го сменях,нямаше Приста в магазина от където го купих иначе такова щях да прасна.

Всъщност имаше наливно М16Д на 6лв. :) ,но.....все пак грес не ми се налива :bia::hilezh:

Редактирано от KM5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо покарай с Пристата :hilezh: Аз за 15 000км се убедих, че е масло като всяко друго. Сипвал съм ментаци от който Пристата е значително по-добра. Ти знаеш накрая и 5-40 Приста му резнах, овен че мотора студен пали и работи като топъл друго не се усети като разлика :bia:

След ремонта какво масло му сипа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна един брЪз question !? :hilezh:

С какво масло според вас обслужват служебните си S class Приста ойл !? :bia:

Победителя пИчели усмивка по радиото !

Маслото им е доста качествено !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де тук в тази тема минахме от Кастрол,Мобил и всичките останали та стигнахме до Приста и вече се омешах какво масло да сипя при следващата смяна,и всичките масла все хубави :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е добро маслото....и ако не си карах често колата на дълъг път....понякога и 700 км. за ден, бих се пробвал да изкарам една смяна с него. Щото покараш малко, па се услушаш по звука на мотора, гледаш си там на щеката какво се случва и така. Па като го смениш на 7000 км. и си екстра.

Но имам предразсъдъци честно казано, относно маслата и залагам на уж известни марки на прилична цена....и пак не съм сигурен , че получавам това което трябва.

Лошото е, че в Румъния и Турция се бъркат и бутилират ТОТАЛ и МОБИЛ съответно. Знае ли човек кога ще уцели кофти партида :stupid: Ама въпреки това съм си сипвал такива масла и общо взето....доволен :bia:

Между другото по едно време някой тук пусна оферта за японско масло- ЕНЕОС май беше и цените бяха ОК....по форумите за японски коли го хвалят. Пък и почти сигурно е , че няма да има ментета.

Редактирано от tanuco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво масло според вас обслужват служебните си S class Приста ойл !? :)

Маслото им е доста качествено !

Сигурно с най-високия клас Валволин, или Тексако. Това че маслото им е качествено пародия ли е?

ПП - Иначе всеки предубеден към Пристата нека разгледа и сам прецени. Завода е купен преди няколко години от Шеврон, и сега няма нищо общо с преди. Аз 15000км карам с Приста. Нищо различно от друго масло, освен, че докопах промоционални туби по 5 литра 10-40 на 36лв тубата :stupid: А кой каквото иска да ми говори, аз очи, и акъл за себе си имам. След като се държи 1 към 1 със скъпи масла, а е повече от 2 пъти по-евтина на литър тогава защо да карам с хубаво масло??? А хубавото масло дали не е просто Гръдски, или Турски боклук???

Пристата в България поне няма как да е менте :bia::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя инсталацията брат може и да от НАСА, ама не забравяй че там бацат наши ора. Къде българин е пипнал, древните алхимици пасти да ядат. Нямам им доверие грам. Съжалявам. Доверие трудно се гради и много лесно се съсипва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи от всичките по килце, и пълни !

Второ такова масло няма да има на пазара ! :stupid:

Ейй това е страшна идея още утре взимам и слагам как не се бях сетил :bia::) :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се качих в едно такси Дачия Логан и го гледам.....512 400 км !!! Колата била на 5г. Като се возих имах чувството, че съм в Б4-ката....така топурка отпред. Шофьора, около 60 годишен мъж, каза, че по мотора още няма ремонт, бензинов беше. Карана е винаги с масла ПРИСТА и го сменяли на .....26-27 000 км. :):respekt: Не се сетих да питам вече колко масло гори на едни 10 000 км. да кажем.

Така, че много силно се замислих над родната ни марка....тя може да е всъщност много добър избор за стара кола особено...ама знае ли човек....Те такситата карат с всичко и влачат като за последно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...