Jump to content

Звездичка до външната темп. на таблото!?


mormot4o

Recommended Posts

КОЛЕГИ НЯКОЙ ИМА ЛИ ПРЕДСТАВА ЗВЕЗДИЧКАТА КОЯТО Е НА ТАБЛОТО ДО ВЪНЩНАТА ТЕМПЕРАТУРА(ЗА ПОДГРЕВА НА АНТИФРИЗ) СЕ ВКЛЮЧКОГАТА,КОГАТО ТЕМП. ПАДНЕ ПОД +4 И СЕ ИЗКЛЮЯВА КОГАТА СТАНЕ -5,5. ДО ТАЗИ ТЕМП.РАБОТИ.НЯКОЙ МОЬЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ ЗАЩО СЕ ИЗКЛЮЯВА КАТО СТАНЕ ПО-НИСКА ТЕМП.ОТ -5.

БЛАГОДАРЯ ВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като падне външната температура под 5 градуса излиза тази снежинка с цел да те предупреди за евентуални заледявания. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б3/Б4/Ц4 от 5 до 0 е от дясно.

От 0 до -5 е от ляво звездичката.

Под -5 изчезва- обяснението е, че от 0 до -5 има black ice ефекта. Под -5 снега така или иначе го виждаш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де вие май се шегувате как до -5.0 е тами я има, а даже и в движение като се качвах на витоша в момента в който датчика отчете -5.5 и звездичката(снежинка) изчезва а не е като да няма сняг горе колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показва, че навън температурата е под 5 градуса и има вероятност от замръзвания. Нищо повече.

добре де при -6 защо не показва,а при -5 показва

Редактирано от mormot4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б3/Б4/Ц4 от 5 до 0 е от дясно.

От 0 до -5 е от ляво звездичката.

Под -5 изчезва- обяснението е, че от 0 до -5 има black ice ефекта. Под -5 снега така или иначе го виждаш :bia:

Така е и при мен :lol:

Под - 5 определено ще усетиш и сам как стоят нещата, дори и без термометъра.. още към колата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е и при мен :hilezh:

Под - 5 определено ще усетиш и сам как стоят нещата, дори и без термометъра.. още към колата :bia:

Още един глас и от мен с тази разлика, че на Б6 снежинката си е само от ляво :lol:

п.п. Пише го в наръчника на колата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюденията ми са че не зависи само от температурата, а и от още нещо. Какво точно не знам. Дали скорост на изменение на температурата, дали влажност, дали атмосферно налягане - не знам. Но има случаи когато показва звездичката на 5 градуса, друг път чак като падне под 3 :hilezh: А аз си свикнах зимата борда да ми показва външната температура, че не се знае кога и какво ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си помислих да не би да има нещо общо тази звездичка с подгрева на антифриз(свещите за антифриза), така като почетох се оказа че включвали при различна тапература първо една после другите 2 , като изгасна тази снежинка си поммислих, че невключват свещите.Като почетох в раздела подгрев никъде не се споменава за така звездичка ,а и никой не ми дава логично инфо. тука по ул.Симеон относно тази звездичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгрева на антифриза се включва под определена температура на антифриза И достатъчно високи обороти. Редовно излизайки на Цариградско ми се налага да понастъпя (т.е. 2500 оборота :bia: ) и чувам релетата. Колко свещи се включват обаче засега не знам. Все ми се върти в главата да монтирам диоди за следене и все не стигам до там :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

релето се чува ясно като изкл. аз и няма къде да ги вдигна тия обороти повече от 3-та до 2000 докато стигна до магазина няма къде, а в интерес на истината това ми е първиа дизел, който карам ,досега само бензинки и затова ми е така странно. ако има колеги, които ми се смеят са в правото си.Хубаво е поне,че има форуми да почетеш мнения.

БЛАГОДАРЯ НА КОЛЕГИТЕ ЗА ОТЗИВА!

Редактирано от mormot4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...