Jump to content

проблем след смяна на вентилаторче на лаптоп


Recommended Posts

здравьейтье кольеги, аз съм нов тук :lol: , но да попитам да нИ съм валат - вчера си смених вентилатора на лаптопа, че старото докато се опитвах да го смажа и.... го смазАх :lol::bia: та сега новото го сложих вчера и ми се струва , че не вади толкова топло като старото ... чувам го как върти яката- гледам го , но сякаш духа по-хладък въздух, а старото духаше жега като че ли ..... въобразявам ли си или има некъв дерт и не може да извади достатъчно добре топлината.. :hilezh::o

вентилатора е сменен със същия оригиналeн уж ето и снимка на вентилатора:

http://www.laptiptop.com/Sony-Vaio-CPU-FAN-VGN-S5XP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може просто новия да не позволява да процесора да загрее толкова особено ако си изчистил радиаторите и ако те преди това са били много зацапани с прах и боклуци.

що не използваш http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html да си видиш температирите и ако са ок да не ти пука колко топло духа.

стига да не го позваш лаптопа за духалка за отопление в такъв случай запуши малко радиаторите дето отвеждат топлия въздух :lol:

а сега погледнах снимката - ако си купувал цялата система вентилатор топлобменик и радиатор много е важно дали си намазал процесора с термопаста преди да го лепнеш радиатора отгоре !

щото ако не си топлината от процесора въобще не отива на радиатора и съответно процсора се напича бая и може да се скине ! опасно е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

радиаторите са чистички редовно го разглабям и почиствам тоя лаптоп...

иначе да при мен се сменя цялата система и я смених цялата... изгубих само едно болтче :hilezh: , че се разхвърля целия от до!

da , не съм го мазал дебиш ...ама там отдоле под стария имаше некви 2 квадратчета като от двойно лепещо върху 2та процесора и като че ли само едното беше намазано, а другото не ... са от де тая термопаста как се работи с нея дебиш по добри по лоши марки или ... :lol:

и нещо , сякаш се форсира много тоя вентилатор...явно не е наред ралтата!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без термо паста не е здравословно за лаптопа :stupid: .

Купи си арктик силвър или керамик... което намериш.

Разглабяш и с една пластика разнасяш на равен слой по цялата повърхност на кристала ако е гол.

Ако е със метален капак процесора по цялата повърхност, но не прекалявай с пастата.

Една тубичка 0.5 грама стига за 20 намазвания, сам си сметни колко да туриш.

Същото се отнася и за видео чипа.

След това сглабяш и след примерно 2-3 дни ще имаш спад на температурите.

Това се дължи на факта че пастата и трябва малко време да влезе в час един вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без термо паста не е здравословно за лаптопа :stupid: .

Купи си арктик силвър или керамик... което намериш.

Разглабяш и с една пластика разнасяш на равен слой по цялата повърхност на кристала ако е гол.

Ако е със метален капак процесора по цялата повърхност, но не прекалявай с пастата.

Една тубичка 0.5 грама стига за 20 намазвания, сам си сметни колко да туриш.

Същото се отнася и за видео чипа.

След това сглабяш и след примерно 2-3 дни ще имаш спад на температурите.

Това се дължи на факта че пастата и трябва малко време да влезе в час един вид.

квото каза колегата !

не работи с лаптопа без паста - можеш сериозно да го изпържиш !

Редактирано от rexxxxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много внимавай с последователността на завиване, нещо като болтовете на главата при двг е :stupid: .

Обикновено читавите машини имат номерация кое винтче е първо и кое последно.

Това е важно да се направи да не вземе да строшиш кристала че тогава е веселба....

Един вид внимавай и го прави без нерви, да не станат повече нервите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото докато намериш...бива.

Ама си е двойна ралта, по добре си намери арктик и слагай.

Не го пускай докато не туриш пастата, да не пускаш тема търся процесор.

ако си из София щи дам да си избереш силвър/керамик да си намажеш лапатопа.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мултирама имаха неква за 14 лева измислено име бешеи за това не я купих... ама и аз днес сколасах късно деа ама 2 пъти нема да разглабям филма е сериозен всичко от до се разхвърля...

ками ми колко градуса требе да е температирата дебиш, щото наистина процесора беше със паста, но на видеото е със дъвка , а тя е дебела и явно има разстояние между охладителя и видеото, и тази дъвка попълва този 1мм разлика - това с пастата ше мое ли се запълни , щот аз дъвката съм си я сложил пак, но не съм мазал процесора ... в момента лаптопа си работи пипам го отдоле и не е топъл много бил е и доста по топъл...

е са да инстална програмата и ше докладвам за градуси...

майна таун брееее :zustimm:

ето кви теператири ми дава в момента отворил съм само браузъра и нищо друго...

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти знам какъв е професора ама при нормални условия едни 10+ градуса разлика са постижими.

За дъвката и видеото, изхвърли я.

Тая дъвка вече е "печена"...един вид взела-дала :flehan: .

Тоя 1мм спокойно може да се компенсира от силвър паста.

След като влезе в работно състояние пастата придобива консистенция на глина.

Тя и при нанасянето е доста гъста, иначе има и термо дъвки ама там избора на читави е доста малък.

Не че няма, ама нещо в Бг не се разпространяват :blink: .

В смисъл няма как да се разтече като ментаците и да цъкне нещо на късо :blink: .

виж как са температурите в макс лоуд (ама не те съветвам) :zustimm:

Да не вземе да не сработи термо защитата ....

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе изтаваних го :zustimm:

...иии макс вдигна 88 градуса, тва как е ? в смисъл при покой държи 49 градуса, а при таван 90 - кои са нормалните температури всъщност?

post-1900-0-92304300-1326558493_thumb.jp

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90 е зле много зле, макс 70 и то при условие че процесоря по дифолт е някоя печка.

п.с тва 88 е на дъното, представи си в кристала какво се случва :zustimm:

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"дъвката" не може да се компенсира с паста. Ако си я махнал - сложи я пак. Никога не се смесва "дъвка" с паста - т.е. или едното или другото. "Дъвката" се продава в спринцовки както и пастата, но освен че е сива - стои по-гумена, в случай, че си изхвърлил старата.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се компенсира в случай на липса, и то ако се направи като хората не да се излее тубата отгоре.

Ако е имало дъвка, дъвка е най-добре ако няма може да се прави гимнастика (правил съм я не веднъж с Go6100).

Смесването е изключено и противопоказно, инак термо лепенки по Раковска поне в един от магазините ще има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да мажеш с паста, намери си дъвка(термо лента) и си сложи. Пастата не върши същата работа когато става въпрос за лаптопи. Намирането на качествена "дъвка" обаче за съжаление е проблем. Преди година търсих два месеца къде ли не и на края открих вносители които ми взеха за две квадратчета 2 на 2 сантима по 8 лева на квадратче. М/у другото термолентата е с различна дебелина, така че ако пазиш старата продължавай да я пазиш за да я ползваш за мостра.

П.С. Термо лента гледай да вземеш с име което си чувал. разни нечувани или български не купувай, не вършат работа. Аз си взех кулер мастер.

Редактирано от D_I_V_A_K_A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е вие ми ****** ******* ... термо дъвката съм я сложил пак на местото си - на видеото...всъщност не съм я махал , защото си остана по видеото, а не по вентилатора!

обаче на процесора нямаше термодъвка , а нещо по тънко и като че ли по прозрачно и определено беше паста според мен!

кажете каква марка термодъвка да ползвам и ще я купя от ибея или от другаде в чужбина , не е проблем, че изобщо не съм и чувал какви марки има .... :zustimm:

такава ли ми трябва

http://www.ebay.co.uk/itm/Akasa-Thermal-Adhesive-Tape-/200652493251?pt=Computing_ComputerComponents_Fans_Heatsinks_SR&hash=item2eb7d211c3

http://www.ebay.co.uk/itm/ARCTIC-SILVER-5-Thermo-Paste-3-5-g-Syringe-/180791936213?pt=Computing_ComputerComponents_Fans_Heatsinks_SR&hash=item2a180a04d5

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и на 3М, обаче няма никъде аз се бях докопал до една единствена бройка. Тази в линка, ако съдиме по цената не би трябвало да е лоша. Пастата също е добра, но все пак за лаптопи се препоръчва лепенка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xm намерих марка Акаса и Секисуи има и 3м ама много тъничка и не става ...

иначе да на процесора си беше с паста...ама май ше отворя днес или утре да сложа кулер мастера и да огледам по подробно тререна кое кво що , че докато намеря правилните матрали и докато дойдат ще отнеме време...

баси, чета в нета разни форуми и само противоречива информация... едни казват , че дъвките са кофти решение и пастите ше дадат 5-6градуса по добро охлаждане - други казват да се ползват дъвки... ттрети - медни стърготини с пасти....не мога да разбера....... :steinigung:

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, слагай си паста, ако мястото е прекалено високо и преди това е имало "дъвка", намери си дъвка и приключи с въпроса. Ако не си намериш дъвка, сложи си от лепенките няколко, защото са по-тънки. Не го мисли, каквото и да сложиш, ако не е хлабаво, гарантирам ти, че ще падне под 80 максималната температура. Кулер мастър, като марка са идеални.

ХАХАХА, медни стърготини с пасти :steinigung:

Това, ако го смесват ръчно... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересното е , че на другия лаптоп повече от 50 не може да вдигне, а моя отива 80+.... е верно е , че това се случва само като пусна програма за ДДС декларациите на данъчното , която явно е писана от идиоти и как я пусна вентилатора ше литне на макс... а като пусна 2-3 тежки сайта + контра страйка :steinigung: седи на 70+ <_<

ще пусна снимки на интервенцията да видя ефекта пък после ше го мислим... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че питам тук, но имам сходен проблем и реших да ползвам темата. Исках да отворя и почистя праха на радиатора на процесора, но се оказа, че лаптопа ми е от кофти моделите за разглобяване. Имал съм някои, които се чистят много лесно и някои, които се разглобяват до дупка, за едното чистене. Търсих в нета, но не намерих някакви снимки или мануал точно за този..Лаптопа е toshiba C660-1u1 с i3, по-добре да се търси само като С660, понеже са еднакви корпусите им, а следващите букви и цифри са според държавата и клавиатурата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...