Jump to content

Audi A4 1.8 или 1.9


Recommended Posts

Здравейте, решил съм скоро да си купя АУДИ А4 около 1999г., но се чудя дали да е с 1.9 или с 1.8 двигател. Знам че 1.9 са хубави двигатели за тази кола,но ако си взема 1.8 и е на газ няма ли да е по-добре. И дали 1.8 са хубави двигатели, дали създават проблеми или и те са хубави. Благодаря Ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си наясно с двигателите на Ауди от тези години и за този модел, из форума има вероятно стотици теми по въпроса, опитай малко да поровиш, защото в момента нямаш идея за какво питаш.Така и евентуалните съветници не знаят какво да.....съветват.

Като за начало 1.8 е бензинов, а 1.9 дизелов агрегат.Всичко е хубаво, ако го измиеш, напудриш и поддържаш както трябва.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си наясно с двигателите на Ауди от тези години и за този модел, из форума има вероятно стотици теми по въпроса, опитай малко да поровиш, защото в момента нямаш идея за какво питаш.Така и евентуалните съветници не знаят какво да.....съветват.

Като за начало 1.8 е бензинов, а 1.9 дизелов агрегат.Всичко е хубаво, ако го измиеш, напудриш и поддържаш както трябва.

много добре знам че 1.8 е бензин, а 1.9 е дизел и затова питам дали е хубав 1.8 и дали е по добре от дизеловия 1.9 ... :X :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав - има стотици мнения за тези мотори! Зависи бензин или дизел искаш? За бензина наложило се е мнението, че 1,8 Т е удачният избор, а за дизела 1.9 TDI 110 к.с. - известен като един от най-здравите дизелови мотори /естествено зависи как е поддържан/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав - има стотици мнения за тези мотори! Зависи бензин или дизел искаш? За бензина наложило се е мнението, че 1,8 Т е удачният избор, а за дизела 1.9 TDI 110 к.с. - известен като един от най-здравите дизелови мотори /естествено зависи как е поддържан/.

да за дизеловия знам.. но затова съм направил тази тема, за да ме посъветват някои свестни хора а не такива които просто им се пише, че има теми сигурно има обаче аз съм направил тая за да ми кажат дали да си взема бензиновия с газ или дизеловия.. кое е по-добре :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е когато започваш да пишеш във форум да прочетеш правилата му!!! :hilezh:

още по-добре ще е такива като теб да не си дават мненията в темите .. :D:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много остро реагираш,за човек с 5-6 поста.

Това което се опитват да ти обяснят колегите е че в техническият раздел А3/А4 има изписано тонове за тези модификации и ако нямаш конкретна кола за обсъждане/линк от сайтовете на автомобили/ темата ти е безмислена.

ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......... но затова съм направил тази тема, за да ме посъветват някои свестни хора а не такива които просто им се пише...........

Е, аз не съм "свестен" и те съветвам(просто пишейки си) да се потрудиш сам и да не чакаш наготово да ти се подаде в човчицата информацията.

Когато вече си наясно с двата двигателя в подробности и все още нямаш отговори на въпросите си, заповядай пак.

А за въпросните мотори има изписано ГИГАБАЙТИ текст!

В нета НЯМА ФОРУМ който да търпи подобни клонинг теми, има си правила!

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не земи си жигула дизелова и да е куатро :hilezh: най добре ще е :);) ;)

не земи си жигула дизелова и да е куатро :lol: най добре ще е ;):huh::)

в тоя форум тва отношение нема как да стане :D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дааа,не е хубаво това отношение,колега!Изясни си какво да е-бензин или дизел,после отиди в техническия раздел както каза колегата и направи съпоставката,и избора!Аз исках много а4 тди 110к,но не намерих чатав и си взех а4 б5 1.8 с ГИ 125к.Засега съм доволен и като подръжка,и като скорост,и като возене!Това е мое лично мнение!Успех в избора и покупката! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дааа,не е хубаво това отношение,колега!Изясни си какво да е-бензин или дизел,после отиди в техническия раздел както каза колегата и направи съпоставката,и избора!Аз исках много а4 тди 110к,но не намерих чатав и си взех а4 б5 1.8 с ГИ 125к.Засега съм доволен и като подръжка,и като скорост,и като возене!Това е мое лично мнение!Успех в избора и покупката! :hilezh:

благодаря ти, за мнението.. ето това искам да чуя от хората тук.. да ми дадат своите мнения .. а в темите естествено, че навсякъде ще пише, че всеки двигател ще е хубав и никаде не пише за проблемите му :D .. благодаря ви зна мненията ви .. който има такава или е имал да ми каже какви проблеми е имал, дали е бил доволен и дали е по добре дизеловия от бензиновия в този случай.. :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, давай го по-easy!:hilezh:

На въпроса - аз съм за 1.8! Като му сложиш и ГИ ще си супер доволен! Почти еднакви динамични характеристики, но все пак 1.8 20V - 125hp е по-пъргава от 1.9TDI 110hp и е с по-добри характеристики при изпреварване. Ако обаче ще я караш извън града и като автоматик, т.е. газ на 5та скорост - само тогава дизелът е малко, ама много малко по-добър. Дизелът дава 7-7.5 л/100 в града, а бензинът 12-13 л/100. Това ако калкулираме с ГИ прави 19.8 лв/100 за дизела с/у 16.9 лв/100 за бензина. Извън града - дизелът дава 14 лв/100, а бензинът 11,2 лв/100. Двигателят 1.8 20V e супер здрав, с една идея по-евтина поддръжка и няма скъпи маховици. Говорейки за комфорт - липсата на вибрации в купето също не е пренебрегване!

Въпрос на вкус, казало кученцето...

Редактирано от Proff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, давай го по-easy!:(

На въпроса - аз съм за 1.8! Като му сложиш и ГИ ще си супер доволен! Почти еднакви динамични характеристики, но все пак 1.8 20V - 125hp е по-пъргава от 1.9TDI 110hp и е с по-добри характеристики при изпреварване. Ако обаче ще я караш извън града и като автоматик, т.е. газ на 5та скорост - само тогава дизелът е малко, ама много малко по-добър. Дизелът дава 7-7.5 л/100 в града, а бензинът 12-13 л/100. Това ако калкулираме с ГИ прави 19.8 лв/100 за дизела с/у 16.9 лв/100 за бензина. Извън града - дизелът дава 14 лв/100, а бензинът 11,2 лв/100. Двигателят 1.8 20V e супер здрав, с една идея по-евтина поддръжка и няма скъпи маховици. Говорейки за комфорт - липсата на вибрации в купето също не е пренебрегване!

Въпрос на вкус, казало кученцето...

благодаря ти много за мнението и съветите колега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,8 20V си върви много, не съм се возил в 1,8Т, но за мен 1,8 си ми предостатъчен. Аз лично те съветвам, ако не намериш супер, читав дизел, което е малко вероятно, скачай на 1,8 20V, изключително здрав мотор :(. Градско ще ти гори 10+ вярно си е извънградско 8, но пък ако мислиш за газ, разхода ще ти хареса. За 1,8 Куатро нямам виждания, но ми се вижда добра комбинация (много е рядка) , но пък си заслужава :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет и от мен колега.По добрия вариант е 1.8Т с ГИ.Карал съм и с двата мотора среден разход на газ ми беше около 10/100.Карал съм 1.8 само че Пасат Б4-е не можах да смогна да и слагам бензин!Ламя голяма се оказа.В момента съм 2.6-само бензин.Да чукна на дърво засега нямам никакви ядове.НО всичко зависи от това как е подържан!Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет и от мен колега.По добрия вариант е 1.8Т с ГИ.Карал съм и с двата мотора среден разход на газ ми беше около 10/100.Карал съм 1.8 само че Пасат Б4-е не можах да смогна да и слагам бензин!Ламя голяма се оказа.В момента съм 2.6-само бензин.Да чукна на дърво засега нямам никакви ядове.НО всичко зависи от това как е подържан!Поздрави.

Колега, не заблуждавай автора на темата, пък и другите. Това, че Пасатът ти не е бил наред не означава, че 1.8 125кс е ламя! Прилагам едан табличка за възможностите при В5 фейслифт... най-долу са реалните разходи от тестовете (горните са по данни от производителя).

BTW тя отговаря и на въпросите колко е "бавно" атмосферното 1.8 спрямо 1.9TDI. Това, че в дизела има кик от турбото не значи, че няма пред него на стои надпис "А4............1.8"!!! :(

Редактирано от Proff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди беше така: Удоволствието да караш дизел идва на бензиностанцията.

Сега няма такова нещо.С новите цени на дизела всички собственици на такива коли цъкът с език на бензиноколонката,и си спомнят с носталгия добрите стари времена като им харчеше колата по 10 лева на 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никого не заблуждавам а не се и опитвам!Аз споделям преки впечатления а не инфо от таблици на производителя!Пък и говорим за 9-10 годишни автомобили!Разликата между 1.8 и 1.8Т е огромна.Покарай и стози двигател 1.8Т и после сравнявай двата вида!Относно моят пасат,незнам дали му имаше нещо но щом в три сервизаха не му откриха /проблема с високия разход значи не си разбират от работата/.В момента карам 24/двадесет и четвъртият си автомобил/ и всички перфектно подържани!Затова споделям какво съм преживял!Нищо лично колега.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.8Т и 1.9 ТДИ само хубави думи. Което да избереш няма да сгрешиш. Ако намериш хубава зимай я :zustimm: няма значение дали 1.9 тди или 1.8Т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никого не заблуждавам а не се и опитвам!Аз споделям преки впечатления а не инфо от таблици на производителя!Пък и говорим за 9-10 годишни автомобили!Разликата между 1.8 и 1.8Т е огромна.Покарай и стози двигател 1.8Т и после сравнявай двата вида!Относно моят пасат,незнам дали му имаше нещо но щом в три сервизаха не му откриха /проблема с високия разход значи не си разбират от работата/.В момента карам 24/двадесет и четвъртият си автомобил/ и всички перфектно подържани!Затова споделям какво съм преживял!Нищо лично колега.Поздрави.

Колега, би ли цитирал къде точно съм сравнил 1.8 с 1.8Т, особено в това коя върви повече??? Карал съм 1.8Т, но не съм поддържал и затова не я коментирам! Хубаво е първо да прочетеш, а после да пишеш. И какъв е този Пасат В4 с 1.8 20V??? Да, има сравнение - в таблицата, която съм приложил и която съдържа инфо и от производителя, и от реални тестове! BTW тя много точно казва, че именно двете 1.8Т са "най" в това отношение.

П.С. По думите ти, за макс. 17 годишен стаж като шофьор си сменял кола на всеки 8-9 месеца, което означава, че няма как да си ги почувствал на 100% (с всичките им кусури и предимства). В подобна ситуация аз бих се въздържал от коментар по темата.

Редактирано от Proff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...