Jump to content

Бензинова помпа


Recommended Posts

Да ви питам. Издуха ми бензиновата помпа. Карам Б4 и се чудя дали да я поправям ( ако е възможно ) или да си купувам нова ?

И понеже си нямам на идея къде е прочутия Мишо та колата ся ми е в сервиза.Сещате се ако трябва да ми сменят там помпата колко ще ме одерат.

Може ли да ми дадете идея какво да правя?

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега joyrex,кажи ми отведнъж ли се сдуха или имаше някакви симптоми преди това.Мойта взе да предърпва като ускорявам и си мисля да не е помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сменил съм две бензинови помпи, оригиналната е на цена около 400 лева, последния път купих чисто нова на цена 142 лева!!! само дето модела е за Рено 5 турбо, и работи перфектно вече 2 години та трябва да проверите дали друга помпа за друга кола не става, това което се гледа е какъв дебит има помпата и дали отговаря за вашата кола... Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата ми помпа си отиде от раз блокира, отворих я за да видя може ли да се ремонтира, наложи се да я режа и разбрах че има начини но не си струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега joyrex,кажи ми отведнъж ли се сдуха или имаше някакви симптоми преди това.Мойта взе да предърпва като ускорявам и си мисля да не е помпа.

Значи първо придърпваше.После подавам газ въобще не захапваше и накрая просто си спря.

Намерих помпата на Бош 240 лв.Чисто нова с 1 година гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверявал съм в ауто+ колко струва бензинова помпа (нова) за Б4 на БОШ - 236 лв без отстъпката. Лично аз бих сложил нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятилю значи аз сам си смених 2бр помпи една китаиска около 100лв и за една седмица изгоря след това взех немска около 200лв казвам около защото не си спомням точно а и ми направиха отстъпка :P като редовен клиент.Втората тръгна и тя да гори и я разглобих пак оказа се че цетката в която е помпата е задръстена на пръв поглед я гледаш чиста ама :silly: след това я занесах на ултразвук да я почистят и готово :hilezh::silly::P според мен можеше и китаиската да свърши работа ама ако го бях направил почистването веднага, а и бензиновия филтър не е лошо да смениш.ВАЖНО - НИКАКВИ ДОБАВКИ ЗА ГОРИВОТО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега този цедка в леглото горивната помпа ли се намира?

защото моята преди да изгори поредния предпазител качва малко бензин в тръбата. Явно се опитва да работи?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително сменяйте филтъра, Измивъте резервоара нямате си на представа какво има в него събирано с годините ако имате изгоряла я разглобете и вижте колко тиня има в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи самата помпа е потопена в цетката има две щипки отваряш ги леко и дърпаш помпата за маркуча след това махаш самата цетка(леглото) само чесно да ти кажа не се сещам как точно я махнах цетката.Само много внимателно че всичко е пластмаса и без нерви :D Не е трудно просто е по деликатно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...