Jump to content

филтър за климатромик на audi100


nadi780

Recommended Posts

не откривам филтъра за климатроника,казаха ми че е под жапката но не го открих,няма го под решетката на чистачките .предния собственик ми каза че е под жапката ,но не го нямирам.Ако може някой да помогне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на А6 Ц4 има.

и са 2 различни по размер в зависимост от това има ли климатик или не автомобилът.

При 100-С4 е възможен монтаж на филтър купе само ако колата е без климатик. Трябва да се купи специален кит, който се монтира към вентилатора на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния собственик ми каа че е сменял филтър.В колата ми мирише кофти и няма дебит парното,също така не топли,а съм сменил водна помпа и съм промил ръдиаторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа как се достига на А6 Ц4. Дали на 100 Ц4 е така не знам. Значи:

- сваляш раменете на чистачките от осичките, като развиваш гайките които ги държат а те имат пластмасови капачета отгоре

- махаш голямата пластмасова кора в двигателния отсек, която е на щипки но трябва да внимаваш да не я прецакаш

- сваляш металната решетка под раменете на чистачките, като за целта развиваш 4 болтчета с вътрешни шестограмни глави - ще ги видиш като махнеш кората

- гледаш в дупката която се отваря от към двигателя и там пред жабката е филтъра, като отгоре има капак също хванат мисля че беше с 2 болтчета

- развиваш болтчетата, махаш капака и вадиш филтъра, който е плосък и е желателно да се сменя веднъж годишно или на 15К км.

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния собственик ми каа че е сменял филтър.В колата ми мирише кофти и няма дебит парното,също така не топли,а съм сменил водна помпа и съм промил ръдиаторчето.

Колегите са ти отговорили, но и аз да потвърдя - филтър няма. Промил си радиаторчето, но не винаги промивката върши работа. Все пак е на 20-тина години и най-вероятно е затлачено. Относно миризмата - най-вероятно боклуци. При смяната (евентуално) на радиаторчето и този проблем може да се реши. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...