Jump to content

Ауди А4 Б6 2.5 тди (180) или 1.9 тди (130)


Recommended Posts

Привет колеги. Мисля напролет да сменя б5-цата с б6. Бях се насочил към 1.9 ТДИ, но ми изпадна нафта на 1.90, а доколкото знам не е хубаво да се слага на тоя мотор нафта от туба заради дюзите. Тия дни ми дойде друго на ум и сега съм пред дилема. Да купя 1.9 ТДИ и да сипвам нафта от 2.80 или да земза 2.5 ТДИ Куатро (180к.с.) и да зимам нафта от 1.90. А защо не и 3.0 ТДИ. Доколкото съм чел 2.5 (180) и 3.0 търпят на кофти нафта. Вие как мислите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Мисля напролет да сменя б5-цата с б6. Бях се насочил към 1.9 ТДИ, но ми изпадна нафта на 1.90, а доколкото знам не е хубаво да се слага на тоя мотор нафта от туба заради дюзите. Тия дни ми дойде друго на ум и сега съм пред дилема. Да купя 1.9 ТДИ и да сипвам нафта от 2.80 или да земза 2.5 ТДИ Куатро (180к.с.) и да зимам нафта от 1.90. А защо не и 3.0 ТДИ. Доколкото съм чел 2.5 (180) и 3.0 търпят на кофти нафта. Вие как мислите ?

Пич продавам олио ако искаш може да ги пробваш дали ще вървят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаеш нафтата от къде е какъв е проблема ......

Аз имам 130 коня и съм много доволен като цяло.Върви добре, не гори много.За това купе си е направо идеален мотор.

Сигурно и шестака ще си има своите предимства, но хората с такива да кажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B6 3.0 TDI хахах

това е някакъв нов модел...

Колега първо Б6 3.0тди НЯМА!!!

И второ аз имам 2.5 180 к.с. и изобщо не бих си правил експерименти с този

капризен и скъп двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и 1,9 не се знае колко ще издържи със съмнителна нафта

ауди б6 не е б3/б4 и общо взето за всеки експеримент се плаща рано или късно , като добавим и факта че повечето б6-ци "нов внос" са на по 300-400к километра експеримент точно с нафта е крайно нежелателен.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...