Jump to content

Климатроник А6


vanko7

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам нужда от малко помощ,става дума за климатроника на моята колица,това нещо работи само когато си иска и прави каквото си иска.Консултирах се с един приятел които е на ти с тези неща и ме насочи към регулатора на климатроника.Въпросът ми е следния дали е възможно това и къде точно се намира този регулатор.Колата е А6 1997г. .........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братко ,говорите си тинтири минтири,ще ти е по лесно с диагностичните канали,а най вероятно климатроника има студена спойка на управлението,по точно на лентовия кабел на дисплея,следствие,пуска се когато иска,не реагира на бутоните,сам се усилва,намалява,натискаш като гламав....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема, при мен след като запаля колата започва да мига за около 5 мин. През това време си работи без проблем, но това мигане го нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах този проблем!Студена спойка отзад на дисплея,презапоиха ми го и всичко се оправи(благодарение на колегата gomez :flehan: )!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах по пътя с презапояването и искам да ви кажа, че си работи перфектно вече!

А операцията я извърши колегата buzzi :bia: :bia: :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя ми ги правеше тези парчета но му повторих пукнатите спойки на дисплея и сега вече си е добре. То по тези дупки не спойки ами и бъбреците могат да се напукат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги работата не отива на добре отворих го нямаше нищо подобно на пукната или студена споика,реших че е от самия климатроник смених го целия блок и пак същата работа, няма какво друго да е освен регулатора на климатроника ,така ми каза един познат, затова ако някой ми каже къде точно се намира и как да го оправя ще има една голяма почерпка от мен.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За капилярна тръбичка ли става дума? ;-)

Не знам казаха ми регулатор на климатроника,каква е тази капилярна тръбичка. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не започнеш с това какво точно прави климатроника ти. регулатора който така усилено споменаваш управлява ЕДИНСТВЕНО И САМО вентилатора на климатроника, и той се прецаква предимно по два начина, или не духа изобщо вентилатора, или духа само на МАКС и не може да се спре по никакъв начин. Този ругулатор, някой го наричат таралеж, на по-старите коли е реостат и т.н.

Та ако имаш други проблеми, с копчета, с клапи, с мигане или каквото и да е, значи не е регулатора.

Затова ти казвам обясни симптомите по-точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...