Jump to content

Плазма PANASONIC TX-P50U30E


Recommended Posts

Вчера взех една брошура на Технополис да я разгледам и ми направи впечатление този модел...50 инча, FULL HD, 600 HZ, за 1100 лева...не е 3D, но не ме съблазняват за момента 3D телевизорите, понеже няма и 10 филма на 3D дето си струват. Не съм фен на плазмите, но понеже гледам много филми на HD резолюция сериозно се замислям да сменя 42 in LCD с нещо по-голямо...нo големите LCD-та са значително по-скъпи от плазмите за същия размер на екрана.

Тeлевизора се гледа от 3 метра, имам щори навсякъде по прозорците, филмите ги пускам от компа, така че тв-то трябва да е full hd на сигнала от компа(HDMI). Както казах, основно ми трябва за гледане на филми. Не знам какъв плеар има този панасоник, но и никакъв да няма, не е проблем, понеже освен компа имам и други плеари.

Кажете струва ли си този модел конкретно, и струва ли си да скачам от 42-ка със S-IPS матрица LG на плазма? :gruebel: Какви предимства ще получа от този преход при гледането на филми, освен по-големия екран...на тея 600 херца какъв им е плюса като досегашния ми телевизор е на 60 херца?

Не ми давайте съвети да си взема проектор като искам по-голям образ, имам си. просто през деня, въпреки щорите, не вади добър образ въпреки че е 2000 лумена.

Тук са характериситките на плазмата, не разбирам много от стандартите за приемане на хд телевизия, но май си има всичко необходимо този модел:

http://panasonic.net/avc/viera/eu2011/product/u_plasma_spec.html

Какво означава Moving Picture Resolution: 900 линии

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, доста полезна тема...набързо я прегледах, но и тук виждам че този модел е само 900 линии на МR, докато има други модели които са 1080...тоест не е FULL HD при филми <_< ...поправете ме ако греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия, и.... на мен си ми харесва.

Най-чистият вариант е - грабваш лаптопа и отиваш в магазина за тест. Тъкмо ще можеш да направиш съпоставка с други модели на един и същи филм.

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лош телевизора, но от опит ти казвам че има много голяма разлика м/у различните серии на Панасоник при плазмите.

Аз лично заложих на G20, защото не ми стигнаха парите за V20. U е доста по никък клас и след време ще искаш да го смениш. Ако можеш да вземеш G е супер или поне S ще си очарован.

П.П Ако си се спрял окончателно на TX-P50U30E, то поне гледай с HD приемник. Аз преоткрих телевизията с новия приемник от Булсат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Това което ме заинтригува в тази плазма е ЦЕНАТА за 50 инча размер и че е FULL HD.

Логично е по-високия клас плазми да са и по-скъпи, в такъв случай няма да си взема плазма, а LCD! Не съм фен на плазмите, а на LCD. Ще си оставам на LCD-то...ако плазмата беше full hd щеше да е друго, но при това положение не виждам смисъл да се местя от 42 in S-IPS матрица, на евтина плазма която като сегашния ми телевизор не е full hd.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

U50 - голям диагонал - лоши нива на черното. Щом си мислиш, че ЛЦДтата са по-добри, ето ти за 200лв отгоре 50" ЛЦД .

Плазма Пана от U-серията е компромис.

Аз съм на мнение, че ако е плазма, да е истинска плазма - G или V серия.

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам колко и е живота на тази плазма иначе е добре,а аз съм с 42 инчов LG,не е от най новите,но пък е LCD,а и плазмите харчат доста повече ток...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

U50 - голям диагонал - лоши нива на черното. Щом си мислиш, че ЛЦДтата са по-добри, ето ти за 200лв отгоре 50" ЛЦД .

Плазма Пана от U-серията е компромис.

Аз съм на мнение, че ако е плазма, да е истинска плазма - G или V серия.

Именно! :)

не знам колко и е живота на тази плазма иначе е добре,а аз съм с 42 инчов LG,не е от най новите,но пък е LCD,а и плазмите харчат доста повече ток...

Плазмите за които говорим са NEO Plazma. Няма нищо общо със старите плазми преди 5-6 години.

Thanks to a newly designed phosphor process and new panel technology, our plasma panels last for up to 100,000 hours before the brightness decreases by half. That's more than 30 years of viewing 8 hours a day.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

U50 - голям диагонал - лоши нива на черното. Щом си мислиш, че ЛЦДтата са по-добри, ето ти за 200лв отгоре 50" ЛЦД .

Плазма Пана от U-серията е компромис.

Аз съм на мнение, че ако е плазма, да е истинска плазма - G или V серия.

Не само си мисля, убеден съм че за моето око LCD е по-добрата технология...но за по-големия размер и full hd резолюция на тази цена, бих направил компромиса да си взема плазма, ако обаче беше full hd.

А къде видя цената на този гнусмас LCD че е само 200 лв отгоре нa плазмата, че нещо не го намирам...

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само си мисля, убеден съм че за моето око LCD е по-добрата технология...но за по-големия размер и full hd резолюция на тази цена, бих направил компромиса да си взема плазма, ако обаче беше full hd.

А къде видя цената на този гнусмас LCD че е само 200 лв отгоре нa плазмата, че нещо не го намирам...

Може би имаш различно зрение от общото човечество, щом картината възпроизвеждана от ЛЦД ти седи по-добре на окото от тази произвеждана от Плазмата, но... да не захващаме темата :rolleyes:

За самсунга съм се объркал, онзи ден го видях че е на тази цена, ма беше надраскан и преоценен. Но все пак има много 46" ЛЦД на цена до 1500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

истината си е че всички марки имат една и съща тактика. Високия клас е много добър,а в ниския всички са един дол дренки. Аз имсм сони S серия,а брат ми си взе самсунг за 1200 лв и няма нищо общо със истината. По горе един колега каза нещо подобно. Дори неото вади много яка картина. Понеже доста пътувам и по хотелите всичко е нео, да ти кажа на нивото на ниския клас са. Така поне мисля аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега, NEO Plasma няма нищо общо с марката на техномаркет - NEO!

Може би имаш различно зрение от общото човечество, щом картината възпроизвеждана от ЛЦД ти седи по-добре на окото от тази произвеждана от Плазмата, но... да не захващаме темата :rolleyes:

За самсунга съм се объркал, онзи ден го видях че е на тази цена, ма беше надраскан и преоценен. Но все пак има много 46" ЛЦД на цена до 1500лв.

На плазмите не ми харесват бледите цветове като е светло, стъклото дето отразява всичко което не трябва, и трепкането...но както казваш да не захващаме темата. :rolleyes:

на Метро преди месец или повече имаше еднодневна промоция на LCD Philips 47 in, FULL HD, за 900 кинта...но от трета серия, и като се разчетох в нета, се оказа че не е full hd от компа...иначе щях да го отнеса... :rolleyes:

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги като купувам нещо, преценям колко му е живота. До сега никога нищо не съм го сменил, защото му е изтекъл живота. Винаги е било, защото остарява модерно.

Разбира се, че е важен фактор, но от практиката ми никога не се е оказал решаващ (странно, но факт).

/исках да напиша остарява морално, допуснал съм грешка/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На плазмите не ми харесват бледите цветове като е светло, стъклото дето отразява всичко което не трябва, и трепкането...но както казваш да не захващаме темата. :rolleyes:

За това си съвършено прав. Плазмата НЕ Е за светли помещения. Факт. :bia:

Който планира да гледа ТВ в светли стаи - ЛЦД

Който планира да гледа предимно филми на тъмно и иска верни цветове - ПлазмЪ :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JoroM, взе ли нещо или още се колебаеш. Гледах цените снощи и под 2000к нищо интересно над 50 инча не видях. Трудна задача имаш :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега няма да взимам нов телевизор, интереса ми беше конкретно към този модел плазма...че е на доста добра цена, но след като не е full hd на филми, не е това което ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. но след като не е full hd на филми, не е това което ми трябва.

Тва па от къде ти хрумна? как така не е Full HD? :blink:

Ето тук най-подробна таблица. (за 3d моделите е, но матриците са същите за сериите, просто имат по два процесора). Просто U серията е обикновена плазма от старите, не е с NEO матрица и за това черното и е по-бледо. Иначе си е истинска Full HD

http://forum.setcombg.com/index.php/topic,47953.msg456826.html#msg456826

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

То си пише в специфицацията му че е: 900 lines moving picture resolution. Явно е full hd само на статична картина.

А в темата от сетком в една таблица за различните модели плазми, също го дават 900 линии MR, има модели с 1080 линии МR, но този не е от тях.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари и такъв диагонал... няма нещо толкова изгодно. Вярно, не е 1920/1080, но от три метра разстояние едва ли ще го забележиш. Серията е бюджетна, но никак не е лошо качеството на картината. Цветовете са доста пастелни и истински. А и Панасоник е силен в плазмите. Предполагам си на ясно че високата консумация и краткия живот на плазмите от няколко години не съществува като проблем. Не бързай да се отказваш.

P.S. Сега погледнах обявата в Технополис - баш 1920/1080 е - фул дефинишън. На твое място не бих се замислил! Офертата е супер.

Редактирано от омегаджията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя ТВ е HD Ready, гледам го от около 5 метра, с всякакви FullHD сигнали и се вижда перфектно.

При това моя е с 256к цвята (все пак е стар), 50". Ако е заради 900 линии -- изобщо да не ти пука. Все едно е при това разстояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...