Jump to content

дневен километраж и стрелка


Recommended Posts

здравейте имам следния проблем.

Счупи се малкото колелце което задвижва дневния километраж ( проблемът на всички аудита)

намерих познат който ми направи друго колелце на струг стана доста сполучливо.

разглобих сложих го сглобих - газ и неще.

и от тука се започва голямото ровене търсене и т.н.

след няколко пъти зглабяне и разглабяне на края отказа и стрелката показваща с колко километра се движи автомобила.

след това презапоих местата на малката платка където смятах че има студена спойка , прегледах кабелчета всичко което ми дойде на акъла визуално няма проблем,но в крайна сметка неще и неще и тва е ;( моля помагайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази малката платка,която е към скоростомера и брояча има едно черно чипче,вероятно е дефектирало.

Поне при мен беше издал багажа и понеже не се виждат какви са стойностите му нямаше как да го сменя само него.

Или си търси ново цяло табло или някое за части и му вземи само малката платка с чипа :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а как да разбера дали е от това чипче ?

Вържи отделно напрежение на 12в само към малката платка,до колкото помня там имаше едно моторче и виж дали върти :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а как да разбера дали е от това чипче ?

Имах подобен проблем с скоростомера, само че на едно табло от А6. Не вдигаше стрелката и се оказа един черен малък чип, както казва колегата Kutrov. При мен беше изгорял и освен че го провериха по електронен път, си личеше че е сдал багажа - имаше нещо като петно на него като от изгаряне и ако скоро ти е изгорял би трябвало и да намирисва като го помиришеш отблизо. Този чип беше със ситопечат на платката и никой не се нае да ми го смени. Взех си ново табло в крайна сметка ...

Може и при тебе да е подобен проблема. Но надявам се да е нещо по просто.

Редактирано от orlin_emilianov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се пробва платката трябва сигналгенератор който да имитира импулсите от датчика. Иначе няма да върти нищо естествено. :rolleyes:

Не е лошо да се проверят основните компоненти с мултицет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и без толкова екстри...изпробвано е :zustimm: а може и без да ги правиш тия неща,просто си вържи таблото с новото колелце и при даване на контакт ако малката платка е здрава ще има леко помръдване на последната цифра на брояча.Ако това липсва,голяма вероятност има да е точно моторчето или чипа на малката платка B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...