Jump to content

прецакана ламбда


Recommended Posts

колеги, я кажете, проблем ли е да си карам на газ, при положение, че ми е прецакана ламбда сондата.

изобщо някой, ако има някакви полезни разсъждения по и около темата, ще съм му благодарен, ако ги изложи.

P.S.

в сервиза ми казаха, че мога, ако искам, и да я сменя, но за работата на двигателя на газ, нямало абсолютно никакво значение, че е прецакана - не че не им вярвам, но се притеснявам да не са ми спестили по навик някоя подробност, за която си мислят, че се подразбира:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбдата е датчик на инжекциона. Така че на газ не се отразява освен ако газта не ти е с Ламбда контрол (в което се съмнявам).

Така че ако не ти трябва бензин си карай без ламбда. Ама ако искаш бензина да е наред ще ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

аз карам точно така:клата ми е с газ и ламбдата ми не работи добре.Съответно когато карам на бензин двигателя не се държи добре в определени ситуации....,но на газ проблема го няма.Въпреки всичко планувам смяна на ламбда сондата след време.Иначе карай си на газ без да се шашкаш за ламбдата.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно вярно!В сервиза на vw ми казаха същото.И на мене ламбдата не ми работи добре,но ако се кара основно на газ няма значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде линк на бг, руски или английски с информация за функцията и устройството на ламбда сондата... че ми е толкова мътно и мистично :bia: Пък искам да се понауча :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...