Jump to content

ел. стъклата спряха да работят


audi-fen

Recommended Posts

колеги вчера на един мой комшия с ауди 100 2.0 след рязко отаряне на врата ел. стъклата спират да работят

измерихме предпазителите и те работят , кабелите в махшона са закъсани и изолирани но го накара на ново да ги презапои всичкие

кажете къде може да е причината колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е само в шофьорската врата - не би трябвало. Ако проблема е в самия бутон ще работи поне в едната посока. Дори и да е затворено стъклото и натиснеш бутона "нагоре" трябва да ти примига плафона. Ако премига - значи е бутона, а ако не - значи е снопа между вратата и купето. Не мисе вярва да е издъхнал самия мотор.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се махне бутон от кой да е куплунг на ел.стъклата, нищо не функционира, имайте го в предвид и това- аз така си изкарах акъла- просто така е реализирана схемата :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zaбравих да допълня че не бачка нито едно стъкло и бутон

Това свежда нещата до управляващия модул, но не намирам хубава снимка, на която да се вижда <_<

Директно захранване (не съм много убеден дали и при Ц4 беше така, но от Ц5 нагоре моторчето има постоянно напрежение след контакт, а бутоните му дават маса, т.е. не са силови) пробвахте ли да подадете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е в"студена" спойка на комфорт-модула, щом никакви стъкла не работят. Сваляш го и го презапояваш около куплунга и релетата и си готов :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за 100-цата - комфорт-модула е едно двойно голямо реле, монтирано под пластмасовата кора в краката на шофьора вляво, под ръчката за отваряне на предния капак. Там има доста релета, но това е най-голямо по размери от всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега модула се намира под волана до левия ти крак като се качиш, което е зад кората на лявата колонка (в краката на шофьора, ръчката за отваряне на предния капак.Издърпваш уплътнителя на рамката на вратата, разхлабваш пластмасовия праг/лайстна и махаш страничната кора - държи се на 1 винт. Под нея има няколко релета, като най-широкото е на комфорт-модула.

:zustimm:

докато зяпах да търся снимки и пиша VBI ти отговори сори за спама :bia:

Редактирано от igalstroi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак го отвори и му презапой спойките около куплунга - миризмата може да е от "студена" спойка покрай токовите вериги, които управляват ел. мотори на стъклата. И да вземеш друг 2-ра употреба пак трябва да го презапоиш защото рано или късно ще спре по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес понеже не вярвам на собственика отворих релето-модула и изненада явно е станало късо при рязкото отваряне на врата и не добре направените жици , изгоряла спойка на силовите вериги

запоих я и всичко тръгна без заден десен джам

понеделник ще оправим кабелите и презпойка на модула изцяло но с кадърен поялник , че не взех велера -нали уж беше изгоряло

мерси колеги за бързите и точни отговори , сега остана да изпием бирата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заден десен прозорец - може да е прекъснат кабела в маншона на вратата :nixweiss:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да най-вероятно , сега се прибра момчето и пихме бира и по време на разговора стана ясно че всички бацат сега

утре ще ги презапои

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги и аз имам един горе-долу подобен проблем.От шоферската врата могат да се отварят прозорците докато от всички бутони на пасажерите нестава?с отключено и заключено положение на прозорците?дали проблема е в шоферската врата или във всяка врата да има прекъсване??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ти е повреден бутона, който забранява прозорците на другите врати да се отварят - намира се между бутоните за предните и задните стъкла. Виж като го натискаш нагоре/надолу в някакво положение дали няма да заработят и другите стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Хайде,здравейте и от мен.При мен проблема е същия като на колегата със стотицата-при заключване не се вдига заден десен прозорец.Друго което е като симптом-от шофьорската врата нито вдигам нито свалям заден десен прозорец и копчето за него е тъмно(всички други си светят),а от самата задна дясна врата само се сваля.Свалях комфорт модула-нямаше никакви видими забележки,но въперки това пак го презапоих навсякъде кадето можах-никакъв ефект.Двигатела на самата врата си работи-при подаване на отделни + и - си сваля и вдига.Пробвах и друго копче отзад,но пак не стана.Дайте акъл къде може да се дири проблема.А и да допълня,че снопа с кабелите си е наред-няма прекъснато.Колата е Ауди 100 С4 2.0 115 коня 1991 год

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай бутона, който заключва задните прозорци от шофьорската конзола - може проблема да е в него, както съм писал по-горе. Може да опиташ за проба да смениш бутоните на шофьорската врата.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,извинявай,че съм писал и в друга тема,но просто проблема много ме дразни вече,това с смяната на копчетата го направих(сложих копчето от задня лява врата и пак е същата работа)отделно копчето за заключване си работи,защото заключва и отключва задня лява врата,проблема си остава неразрешен,обещавам ако има развитие да пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак ако можеш пробвай с други бутони на шофьорската врата. Това, че на едното задно стъкло бутона за блокиране работи нормално не значи, че и на другото ще е така. Иначе си прав - проблема е много досаден. При мен на 100-цата също се бъзикаха задните стъкла и се оказа точно от бутона за блокиране на шофьорската врата. Наложи се да го блокирам механично в долно положение за да работят - иначе отказваше ту едното, ту другото или и двете задни стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Малко стара тема, но ако може и аз да питам. Предните две стъкла ми работят добре. При задните нещата седят така. Задно ляво стъкло - не иска да заработи нито с централното копче нито с неговото си. Задна дясна - работи само с неговото си копче, от централното не иска. Съвет..... и има ли начин да замеря веригата от самия комфорт модул до самата врата, за да знам дали проблема не в кабелите (става въпрос за вратата която не иска да работи изцяло) Поздрави и лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...