Jump to content

ел. стъклата спряха да работят


audi-fen

Recommended Posts

Прегледай си комфорт-модула за "студени"спойки първо и най-добре профилактично му запой всичко около куплунга и силовите вериги на релето. Специално за едното задно стъкло ако след презапояването не се оправи провери да не се е скъсал някой от кабелите в маншона между вратата и купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи под пластмасата дето е до ръчката за отваряне на предния капак има релета и комфорт модул, и където има студени спойки и силови вериги трябва да ги презапоя.....прави ми впечатление че на централната конзола за стъклата бутона за задно дясно стъкло не цъка като другите ами едно по глухо (прозореца който работи само от неговото си копче) говорил съм с един колега тия дни трябва да ми мина през моргата да взема едно......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Същия го ядоях днес и аз. Няма, никакво захранване на нито едно от ел. стъклата, даже и подсветките на копчетата не бачкат. Известно време се разминавах подритване на пластмасата върху комфорт модула ама днес спряха вовеки :D . Утре свалям релето на комфор модуля и го подкарвам с поялника, надявам се да е студена спойка. Ще направя и малко снимков мат'рял, кое, къде, как...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я преборих. Ей ги де са релетата:

5a4d36b6f4530414.jpg

Нас ни интересува номер 329. Сваляме го, отваряме го и попадаме на тази гледка:

5ae941598a08a77d.jpg

Оградената в червено спойка е сцепена през средата. Пипваме я с поялника като добавяме малко "свеж" припой и заприличва на това:

e1ff5b011b338cb4.jpg

Проверяваме за други съмнителни и презапояваме всички, които ни мязат на такива. След това слизаме при колата, въщаме реле 329 на мястото му, даваме на контакт и умираме от кеф като натискаме копчетата и прозорците се движат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Колеги моят проблем е с предно ляво стъкло! Не иска, нито да се свали, нито да се качи! Това се случи след като смених моторчето взех го от А6 Ц4 (ДАЛИ ИМА РАЗЛИКА?) моята е 100 2.0Е '92-ра ААД нямам комфорт модули, имам реле 347 презапоих го, не стана нищо само ЦЪКА и лампичката спира да свети при натискане на бутона за отваряне на преден ляв прозорец, след като отпусна бутона той започва отново да свети като другите на пуснати фарове. Преди време си направих бутоните със диодни лампички, но нямах проблем с прозорците докъто не ми се наложи да сменя моторчето на въпростният преден ляв прозорец! Възможно ли е да има някаква финна настройка по механичните части на моторчето или проблема си ми е само и единствено от бутоните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли моторчето дали работи преди да го монтираш? Като натиснеш бутона му примигват ли крушките на плафоните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос не за червената лампичка а за плафоните - осветлението в купето. Идеята е да се види дали има някаква консумация от ел. моторче при натискането на бутона. Може просто да се е скъсал кабел в гумения маншон на вратата, зацапан бутон, клеясал куплунг на моторчето - това ако не примигват лампите на плафоните. Вече ако примигват проблема ще е механичен - блокирал механизъм примерно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами има колкото другите консумация, светлината в копето се мени колкото и на другите прозорци! (съвсем леко)

Редактирано от GeorgiAudi100C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да свалиш кората и да огледаш механизма отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че когато го сложих за първи път мърдаше по малко с няколко натискания, понякога и не искаше и малко след това просто спря, да не се окаже, че между тези на 100-цата и на А6-цата имат някаква разлика, нищо че на външен вид изглеждат напълно еднакви... иначе кората не съм я слагал, ще разгледам, може да го пробвам пак, като му пусна ток отделно ли, не знам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може просто да заяжда самия механизъм - примерно счупени водачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш да свалиш моторчето и да натиснеш бутона, за да се види тогава дали работи. Идеята е да елиминираш възможността точно от механичен дефект.

Редактирано от KM5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, отсранили проблема? Ако те интересува, имам 4-те рамки със стъклата и ел. моторчетата, двете огледала, реле 347 и бутоните на шофьорската и пасажерските врати. Дано си отстраниш проблема, но ако не успееш единственото с което мога да помогна е с описаните части. Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами всичко си е перфектно като изключа самата букса в която влизат пластинките на копчето нещо там май не дава контакт като хората, сега съм го нагласил и ми работи нобще трябва да я отворя и да видя какво се случва вътре, сиг трябва да натегна кабелчетата! Благодаря колега ще те имам в предвид! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...