Jump to content

Масло за двигатели на газ (LPG) !?


Recommended Posts

На последната смяна майстора ми препоръча Мотул 15/50-ПОЛУсинтетично.Било за двигатели с газова уредба.Било пригодена за работа на по-висока температура на двигателя и било идеално за лятото.С 10/40 беше по-добре.Сега с това почукват клапани за 2-3 сек. понякога на 1во палене!При следващата смяна си минавам пак на 10/40!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На последната смяна майстора ми препоръча Мотул 15/50-ПОЛУсинтетично.Било за двигатели с газова уредба.Било пригодена за работа на по-висока температура на двигателя и било идеално за лятото.С 10/40 беше по-добре.Сега с това почукват клапани за 2-3 сек. понякога на 1во палене!При следващата смяна си минавам пак на 10/40!

Това 15/50 като паднат температурите ще почукват още повече :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това лято температурите тук си бяха баш за такова, и за справка тук бе по-топло от колкото на много други места далеч по на юг :D така че това е добре http://eshop.senax.bg/product/122/maslo-za-avtomobili-s-gazova-uredba-20w-50-4-litra.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

На последната смяна майстора ми препоръча Мотул 15/50-ПОЛУсинтетично.Било за двигатели с газова уредба.Било пригодена за работа на по-висока температура на двигателя и било идеално за лятото.С 10/40 беше по-добре.Сега с това почукват клапани за 2-3 сек. понякога на 1во палене!При следващата смяна си минавам пак на 10/40!

колега и на мен ми предлагат такова масло  и аз се чудя какво да правя. сега съм с тотол кварц 10/40 и съм доволен след 300-400 км правя 15 000 км общо дали съм долям 700- 800 гр. 

направи ми впечатление че като мина 12 000 тогава почна да го бута повече на 1000- 100- 150 грама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с добавка ли е ?

 

 

Абе и с "добавка" да е 20W-50 (минерално), за този двигател който фигурира на аватара ти (1,8t), с тия тесни маслени магистрали ( и с това турбо!), не бих избрал това масло, ама ти си знаеш.

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и на мен ми предлагат такова масло  и аз се чудя какво да правя. сега съм с тотол кварц 10/40 и съм доволен след 300-400 км правя 15 000 км общо дали съм долям 700- 800 гр. 

направи ми впечатление че като мина 12 000 тогава почна да го бута повече на 1000- 100- 150 грама

Продължаваш с Тотал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...