Jump to content

Избор на Телевизор(LCD,3d,LED)


Recommended Posts

Колеги помогнете ми в избора на телевизор,че не ги разбирам...

Телевизия не гледам,рядко вече,но е добре да предава хубаво.

На телевизора ще се гледат филми от лаптопа ми и ще се разцъкват разни игри шутъри най-вече.

Не знам какъв да е...LCD,3d или LED,гледам има разни телевизори даже 3d за по 1000 пара ама дали си заслужават вие ще кажете.Също така разбрах,че ако ще е 3D трябва да търсим такъв с който работи с активни очила,защото са по-добра технология,образа не стой както при пасивните само в екрана.Така поне ми го обясни приятел :respekt:

Ето кой модел съм харесал Toшиба,но нещо като се зачетох в сетком форума не ми хареса,че поддръжката на фирмуера им куца,също конкретния модел има разни проблеми,но не чак толкова фрапирашти.Другото което ме подразни е,че подсветката им не е равномерна,но прочетох коментари,че почти на всички телевизори е така ? :stupid::gruebel: ама за 999лв толкова НАЛИ? :hilezh:

Също две години гаранция за телевизор не са ли малко ? Да доплащам ли за повече как мислите?

Очаквам вашите предложения :help:

Благодаря! :zustimm:

Редактирано от Alex88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3D на малък телевизор е самобичуване...Моя е 46'' и за да се гледа най-оптимално 3D трябва да съм на 1,5-2м... Иначе картината му и на нормалния режим предизвиква уникално усещане. Няма нищо общо със старото LCD...В момента най-добри в правенето на LED 3D са Самсунг. Пише за тях във форума на сетком, аз така си взех моя... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип Тв-то ще стой в кухнята и ще се гледа от толкова 1,5-2м така,че мисля 40-42ка ще е добре,но тези дни ще мръдна по техномаркет и технополис да разгледам.

Ами плазма не ми се взима чесно казано,но в краен случай може и плазма да е ако си заслужава много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип Тв-то ще стой в кухнята и ще се гледа от толкова 1,5-2м така,че мисля 40-42ка ще е добре,но тези дни ще мръдна по техномаркет и технополис да разгледам.

Ами плазма не ми се взима чесно казано,но в краен случай може и плазма да е ако си заслужава много!

Единствената добра плазма, която ти се доближава до бюджета е ГТ30. Определено си заслужава, ако ти се дават още 200 лева над предвиденото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на много обезпокояваща тема в сетком форума за тоя телевизор. ЦЪК

Тая плазма с активни или пасивни очила се гледа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как само си представяш да седнете с жена ти на ъгъла в кухнята, да се прегърнете, да сложите вълшебните очила и да гледате зомбирани...

3D е маркетингова глупост и нищо реално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как само си представяш да седнете с жена ти на ъгъла в кухнята, да се прегърнете, да сложите вълшебните очила и да гледате зомбирани...

3D е маркетингова глупост и нищо реално.

Колега не се притеснявай как ще гледаме,ако чак толкова се безпокоиш хол+кухня е така,че няма да е както си го представяш!

Също така за момента не съм съгласен,че е само маркетингова глупост,но като го видя на място тогава ще съм напълно сигурен.Пък и това 3д няма да се гледа постоянно(2-3-4 пъти в месеца като има време за някоя глезотия),телевизора може да си се ползва и като 2Д. :zustimm:

Сега като разпитах и по-прочетох плазмата ми допадна и утре ще ходя да я гледам!Дано не са им останали само мостри..че само в два магазина имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на много обезпокояваща тема в сетком форума за тоя телевизор. ЦЪК

Тая плазма с активни или пасивни очила се гледа ?

Ще останеш очарован колко неща има Г серята на Панасоник. Лошото е, че май само във Варна го има налиен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще останеш очарован колко неща има Г серята на Панасоник. Лошото е, че май само във Варна го има налиен.

Е ако не си забелязал аз съм в Варна де,но дано не е само мостра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако не си забелязал аз съм в Варна де,но дано не е само мостра...

Не съм забелязал :)

Дано наситина да не е мостра. Дано имаш успех. Има го и в Зора, ама там е 1600лева. Отиди виж и там. Аз като купувах моя ходих и пак беше с 400 по-скъп, но звънаха един телефон и веднага го направиха колкото в Техномаркет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са останали на 2-3-4 места, определено са само мостри или с транспортни дефекти, или бройки дето не подлежат на ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са останали на 2-3-4 места, определено са само мостри или с транспортни дефекти, или бройки дето не подлежат на ремонт.

Добре де как така ще ми пробутат телевизор без да ми кажат,че той не подлежи на ремонти ?

Как мога да съм сигурен,че телевизора ще има гаранция и ще може при евентуален проблем да бъде обслужен гаранционно ?

За транспорт дефект и мострите ми е ясно!

Между другото мисля ако харесам телевизора да го поръчам през нета,защото имам право да върна продукта в 7дневен срок без да им се обяснявам! А за 7 дни все ще го разгледам обстойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По нета 100% ще получиш мостра, а за плазмите не е желателно да вземаш с навъртян "километраж".

Ами прочетох в форума на сетком,че хората са поръчвали и като са поръчвали са се обаждали по телефона да уточнят,че не искат да е мостра,след което всичко е било точно!

А също така може веднага от менюто на телевизора да се провери броя включвания и времето на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали броя на включванията ще е достатъчен довод да ти сменят телевизора с друг. Freestyler-a скоро сменя два три телевизора, но той кляка с 200+ кг. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали броя на включванията ще е достатъчен довод да ти сменят телевизора с друг. Freestyler-a скоро сменя два три телевизора, но той кляка с 200+ кг. :hilezh:

Точно това е,че се обадих в КЗП и ми казаха,че щом е през нета мога да го върна без да се обяснявам защо.

П.П Да клякаш с 200+ не е кой знае какво :hilezh::P Пуснах запитване през сайта и чакам сега да ми се обадят дали го имат наличен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де как така ще ми пробутат телевизор без да ми кажат,че той не подлежи на ремонти ?

Не-не, бройката просто се води в наличност. Не се продава, но системата отчита, че има и е обявен за продаване, докато не се бракува или пр.

В ТМ мога да те уредя с каквото искаш, с отстъпка...стига да почерпиш :). Дори може да питаме за нещо друго по твоите изисквания.

Винаги може да върнеш продукт, стига да не си скъсал опаковката (или изял продукта). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не-не, бройката просто се води в наличност. Не се продава, но системата отчита, че има и е обявен за продаване, докато не се бракува или пр.

В ТМ мога да те уредя с каквото искаш, с отстъпка...стига да почерпиш :). Дори може да питаме за нещо друго по твоите изисквания.

Винаги може да върнеш продукт, стига да не си скъсал опаковката (или изял продукта). :)

Днеска бях до ТМ и се оказа,че панасоника го има но счупен :hilezh:

Момчето там ми показа lg-42lm3400 и общо взето ми хареса как дава цифровата,също и 3д-то но още не съм видял активната технология, в събота с един приятел който ги разбира повече ще обикаляме пак.

Velas колега ако си харесам нещо и не ми се поръчва през нета,може да се възползвам от предложението ти. :respekt:

Пусни едно ЛС с телефона да го имам :) пък за почерпката лесна работа!!!

А това с връщането какво имаш предвид,че като го разпечатам и го ползвам ако нещо не ми хареса или изскочи дефект,може да съдействащ за връщане ли ? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

42GT30Е е много добър телевизор. Плазмения панел е произведен в Япония, а самия телевизор е сглобен в Чехия. Картината на плазмата няма все още LCD, което да я пребори като контраст и цветопредаване.

Оставам с впечатление, че малко са ти се бъркат понятията.

LCD - са течно кристални панели с подсветка CCFL лампа.

LED или по-точно LED-LCD пак са си течно кристални панели, но подсветката е от светодиоди.

Всички рекламират LED-LCD като по-добри от старите LCD с CCFL лампа, но на практика не винаги е така.

Сега да дойда на съвета за избора. Ако в стаята е много светло и се гледа предимно телевизия и много рядко филми вземи LCD - аз тук съм фен на IPS панелите на Panasonic защото вече другите фирми не се знае, кой къде и какво произвежда.

Ако ще се гледат предимно филми и има опция помещението да се затъмни плазмата е правилния избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

42GT30Е е много добър телевизор. Плазмения панел е произведен в Япония, а самия телевизор е сглобен в Чехия. Картината на плазмата няма все още LCD, което да я пребори като контраст и цветопредаване.

Оставам с впечатление, че малко са ти се бъркат понятията.

LCD - са течно кристални панели с подсветка CCFL лампа.

LED или по-точно LED-LCD пак са си течно кристални панели, но подсветката е от светодиоди.

Всички рекламират LED-LCD като по-добри от старите LCD с CCFL лампа, но на практика не винаги е така.

Сега да дойда на съвета за избора. Ако в стаята е много светло и се гледа предимно телевизия и много рядко филми вземи LCD - аз тук съм фен на IPS панелите на Panasonic защото вече другите фирми не се знае, кой къде и какво произвежда.

Ако ще се гледат предимно филми и има опция помещението да се затъмни плазмата е правилния избор.

Плазмата се оказа много добра,но я няма никъде вече за продажба...аз успях да видя братчето и 46инча супер е!

Но ми идва прекалено скъпа. Написал съм за какво ще се ползва най-вече филм и игри,телевизия рядко но е добре да предава хубаво. Разбрах,че на Самсунг 3д-то също било уникално та ще гледам и други модели в събота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е единия ми телевизор. 2D картината му е уникална, 3D-то също (не че го гледам :hilezh:).

Ако до 3 дни се покаже дефект на телевизора, може директно да се върне. А ако до десетина дни нещо не ти харесва самия телевизор, мога да ти съдействам да го замениш с друг модел. В ТМ (а и навсякъде) не обичат да връщат пари, т.е. ако другия ТВ е по-евтин, трябва да си вземеш и нещо друго.

Телефона ми го има в подписа. :bia:

П.П. Важно е на телевизора да се направят подходящите настройки у вас по твоето субективно харесване. В това повече би трябвало да ти помогне приятеля ти.

П.П.2 Ако телевизора е в промоция, отстъпката към мен не важи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега тв-то е много добро,ама толкова пара за телевизор аз не бих дал :) Точно заради това,че няма да се гледа толкова!

Ще те имам в предвид,ако телевизора не е в промоция :) Поздрави :)

А за настройките ще разчитам на моя приятел,че аз както казах по рано изобщо не ги разбирам телевизорите.

Редактирано от Wizi
Безсмислен цитат на последно мнение в темата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля днеска купих телевизор

:dance:

1540лв с 5год гаранция,иначе е на промоция 1429лв. Доволен съм в момента през wi-fi си гледам 1080p филми без проблеми няма кабели няма нищо :zustimm: ,за сега толкова мога да кажа,тези дни ще го разглеждам и пробвам :)

3d-то на самсунг е уникално яко! Няма нищо общо с пасивното на LG! Ако ще взимата 3д взимайте с активна технология. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така! Дойде ли на мойта (бира)! :bia:

Така вече съм съгласен! Само дето на 40'' за 3D-то ще трябва да седнеш на метър пред телевизора, но...поне ще е читаво 3D.

Обнови софтуера на телевизора и симулирай 2D->3D на канал с по-лоша картина. Там си настрой опциите за 3D, а после виж как ще е на HD-канал.

П.П. Не забравяй, че 3D се гледа на тъмно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...