Jump to content

Ultrabook Lenovo


Recommended Posts

Приятелката ми си е харесала това!

Някой има ли впечатления? Търси си малък, със сравнително добри параметри и 'дамски' компютър :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13ка лаптоп е некъде между нормалните 15ки и таблетите. Не е лек колкото таблет, нито може да се ползва комфортно дълго време като по-голям лаптоп, заради малкия екран. Ако приятелката ти има отделен монитор или направо компютър, 13ката е добър избор, но ако ще и е основен комп. и няма монитор да се насочи направо към нещо малко по-голямо.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми дава да си едитна мнението, но се сетих още работи, които не съм написал:

Други минуси на 13ката са липсата на оптично устройство и нумпад(копчетата с цифрите вдясно). Плюсове са ниското тегло и приличната издръжливост на батерията.

Aко имах по-голям лаптоп/настолен компютър, това щеше да е моят избор: ЦЪК

Тънък, лек(500 грама), кеф ти таблет, кеф ти лаптоп, достатъчна батерия (14 часа работа + клавиатурата), FULL HD... Единствения му минус е несъвместимостта с Windows приложения, но Android си има достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други минуси на 13ката ....

Тези недостатъци са по-скоро за мен! :)

ЦД ше го преживее според мен, за num pad съвсем не е проблем. Тя имаще Тошиба 15.6, но ни обраха миналия понеделник. Сега иска нещо по-малко. Аз не се меся, а тя е харесала Леново защото аз ползвам вече второ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леновотата в момента се доказват като една от най-успешните фирми на пазара за преносими компютри. Особено след изкарването на Y580, който най-вероятно ще бъде и лаптоп Н1 на годината. Колкото до U310 мога да кажа само хубави неща. Майка ми се сдоби с въпросния компютър и освен, че параметрите му са супер яки, но и батерията му направо кърти мивки (държи между 6 и 8 часа без ниакакъв проблем).

П.С. Тъй като отворихме преди 2 седмици магазин, ако не бързате мога да говоря със шефа за някаква отстъпка да ви направим. Успех с избора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цена - качество. Правят се постоянно проучвания и за сега Y580 се купува най-много за последните 2 месеца. За 2 дни свършиха всички бройки с FHD дисплеи, които бяха на склад в главния доставчик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бухахах, следващ лаптоп, ако ще е виндоус - САМО къстъм. Омръзна ми от надути цени на хардуер на 3 години! В случая по темата задължително макбук! И аз проучвах пазара на 11-13, било то acer, dell, asus и т.н. всичкте звучат добре на хартия, но като почнеш с ревютата...... прекалено минимизираните олекотени ултра, мега и хипер буци са ужас от към дълговечност/производителност!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За парите си е много по-добро от мак-а. Ако сравняваш ултрабук струващ 2.500 лв. тогава може да се говори за мак. При положение, че u310 струва около 1500 лв ти даваш мнение за още 1000 лв отгоре за 13' лаптоп ?! Плюс, че производителността на уин 7 почти е догонила производителността на мак-а. Не отричам, че мака е все още по-хубавата ОС, но за парите си е НЕ изгодна. Но все пак има хора и хора :)

П.С. Как пък до сега един лаптоп не ми е издъхнал в ръцете, та говориш за дълговечност. Относно производителност -> за тези пари за които си купил мак-а, можеш да си вземеш МИНИМУМ 2 пъти по-производително РС ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на темата е кво би било най-добре за мацката, батин hilezh.gif Не какво ти се струва. Или не си ползвал достатъчно лаптопи, че никой да не е издъхвал или са били тави кат мойта, дебели 4 пръста с въздух бол вътре да не прегряват доволно компонентите. Ето точно онзи ден пробвах да подкарам суров HD файл от камерата, на двуядрен 2.2гхз 4гб РАМ 1.5гб видео сече здраво, а един дърт макбук с 1.7 процесорче от зората на капитализма и 2гб рам го подкара гладко. Фактите са факти! И мен не ме кефи, ма това се получава. После ако фърли водите Леновото след 2 години, щеш нещеш шси вземе ново и па ще даде пари колкот струва макбука, но ще избегне разправията по инсталиране и настройване на всичко по средата на периода. Не бих си взел "голям мак", ма точно в тоя клас..... zustimm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) не ми се спори с ограничени "батки" :zustimm:

Я го покажи тоз лаптоп, с поне двойната производителност за същата цена на най-простия макбук про? hilezh.gif Приятелски съвет - не прекалявайте със слънцето тея дни, води до частична дисфункция на тимберицата да асимилира иначе прости неща hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мак НЕ!

Не отричам, че са номер 1, но 3000 лева за нещо което ще се ползва за сърфиране и то предимно в къщи. Аз няма да и се меся, но доколкото я познавам и тя не би дала 3к. Още повече, че има друго много добро PC и това няма да се ползва за работа.

Изискванията са да е леко за да се носи по командировки и да може да се сърфира с него.

Засега нещата клонят към Леновото.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) не ми се спори с ограничени "батки" :zustimm:

A с мен спори ли ти се? Аз съм ограничен, но не съм батка.

Тея тъпни ги разправяй в магазина на шефа, където си магазинер. Какво произвеждаш с тая двойна производителност на тва пластмасово лайно с Windows и кой мак точно тества за да си ляляш така убедено идиотщините?

@автора

Не са 3000 лв. Преди три дни купих 13''Air с i5, 128 SSD 1440x900 за 2100 с отстъпката.

Няма по-добър ultrabook от Air. Тва е положението. Заведи жената да го види.

Ако е непосилно погледни Asus Zen ултрабуците

http://laptop.bg/ultrabooks-asus-Zenbook_UX32-asus_zenbook_prime_ux32a

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми допада! Ще видим дали ще го хареса. Благодаря за съвета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме кефи Asus Zen, но преди няколко месеца четох, че имат проблеми с wireless картата. 10-ки потребители бяха писали, тъй че по-добре да се провери първо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха магазинер? Казах си мнението вече. Мака е машина за професионален софтуер. Не отричам възможостите му, които са уникални, дължащи се най-вече на неговата ос. Пример е y580 за компютър с много по-добри характеристики от най-евтиния макпро 13' за 2000лв имаш всичко от което имаш нужда :)

П.с. По-полека раздавай квалификациите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма все още по-добър хадруеър от Еъра в класа му и всичко останало са компромиси с цел пестене на пари. Щото при подобна еднаква цена, еъра доминира на пазара. Та идеята е, че ако искаш дълговеченост, си взимаш Еър и го ползваш може би двойно по-дълго от който и да е друг лаптоп изобщо. А това, че 13ката била малка... :hilezh: след като повечето 13ки са с резолюции доста по-големи от масовите 15.6" кошове, е ясно колко дадени индивиди са навътре в нещата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: след като повечето 13ки са с резолюции доста по-големи от масовите 15.6" кошове, е ясно колко дадени индивиди са навътре в нещата :lol:

Малка е разбира се. Не знам в кой свят 13 е по-голямо от 15. Тва е сигурно неква друга математика. И да ти кажа, по простата логика на по-голямата площ на петнайската се събират повече пиксели, съответно резолюцията е по-голяма.

Факти:

13ка HP ProBook 4340s е 1366 x 768

15ка HP ProBook 6570b е 1600 x 900

---------------------------------

14ка IBM T43 е 1400 x 1050

15ка Т42 е 1600 x 1200

---------------------------------

13ка Еър е 1440 by 900 (цитат)

15ка Про е 2880 by 1800 pixels

:hilezh:

Говори ми пак колко си навътре, разбирател. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка е разбира се. Не знам в кой свят 13 е по-голямо от 15. Тва е сигурно неква друга математика. И да ти кажа, по простата логика на по-голямата площ на петнайската се събират повече пиксели, съответно резолюцията е по-голяма.

Факти:

13ка HP ProBook 4340s е 1366 x 768

15ка HP ProBook 6570b е 1600 x 900

---------------------------------

14ка IBM T43 е 1400 x 1050

15ка Т42 е 1600 x 1200

---------------------------------

13ка Еър е 1440 by 900 (цитат)

15ка Про е 2880 by 1800 pixels

:hilezh:

Говори ми пак колко си навътре, разбирател. :flehan:

Не само, че съм разбирател, но съм и ползвател, а ти бегай да точиш лиги по неземните алиенварета на витрината на някой магазин :hilezh:

та за да ти стане ясно, масово хубавите виндолски ултрабуци са с 1600х900 и 1920х1080, а също някой ден може и да имаш възможност в някой магазин да се порадваш на ретина про, и да видиш, че неговите 2880х1800 се равняват на 1440х900, демек същата площ за работа. Та ходи в иСтайл и питай баткото да ти покаже :hilezh:

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...