Jump to content

Мобилен аквариум


Hadzhi

Recommended Posts

:bia: За втори път ми се случва, след здрав дъжд да намирам аквариум (само рибки липсват :) ) в купето отзад от дясната страна.

Сега ходих на един майстор, предполага някъде отзад се стича водата през уплътнението на задното стъкло. Иска да изсъхне и да провери чрез поливане точно от къде идва водата. Хубаво, но аз се съмнявам в изводите на една двойна тръба от долу под предната седалка, където всъщност се събира водата (от ляво е сухо - обаче!). Та някой може ли да ми каже за какво точно служат тези тръби и къде се намира другият им край, защото се съмнявам,. че при силен валеж се пълни сектора между двигателя и предното стъкло (под капака) и от там предполагам е възможно по някакъв начин водата да стигне до задната част на купето?

Другият ми въпрос е - къде се намират тия дюзи за оттичане на водата под предното стъкло? Там определено се задържа вода. Намерих само една мъничка тръбичка по средата между тръбите за парното.

Ще съм благодарен за всяко мнение по въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръбите под седалката са за вентилацията, за да им е топло на краката на хорицата отзад като се возят зимата. Имаш ли антена на покрива? Ако имаш-много е вероятно тя да е причината.

Не виждам как ще стигне водата от отпред та чак отзад, без да ти се скапе вентилаторът.

Друго, което се сещам...Дали не ти тече от вратата? По принцип има едни дупки, през които водата, попаднала между уплътнението и прозореца, се оттича навън. Поне при Вектрата има, на Аудито не съм се заглеждал. Та да не ти се пълни вратата с вода, ако са запушени дупките?

Редактирано от Бате Весо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръбите под седалката са за вентилацията, за да им е топло на краката на хорицата отзад като се возят зимата. Имаш ли антена на покрива? Ако имаш-много е вероятно тя да е причината.

Не виждам как ще стигне водата от отпред та чак отзад, без да ти се скапе венилаторът.

Друго, което се сещам...Дали не не ти тече от вратата? По принцип има едни дупки, през които водата, попаднала между уплътнението и прозореца, се оттича навън. Поне при Вектрата има, на Аудито не съм се заглеждал. Та да не ти се пълни вратата с вода, ако са запушени дупките?

Нямам антена и не е от вратите - поливахме ги, а и нали все пак като я карам на автомивка - няма каквито и да било течове.

А от тези тръби - нищо не духа - нито като пусна парно, нито климатика :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам каква ти е колата, моята е А4 и има тръбички, по които се стича дъждовната вода от прозорците, изходите са над долните панти на предните врати и в подкалниците на задните. Преди време vladi_di ми беше казал как се чистят,ако са задръстени с боклуци - вземаш една многожилна тел и мушкаш в дупките. предполагам може и с някакво налягане, пробвай с помпата за гумите.

Според мен това ти е проблема, ако колата е същата, върху други нямам наблюдение.

п.с. ако ти трябва зарибителен мат`рял - свиркай, ще уредим няколко каракуди да ти правят компания :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това са, със сигурност. Нагласи климатроника или там климатика, каквото имаш, да духа само към краката, избичи го докрай и ще усетиш. Ако не-има някакъв друг проблем.

Значи възможни причини: уплътнение на задното стъкло, разместена или остаряла гумена тапа на пода на "легена", в който си слагат пъниците краката(погледни под колата, може и такова нещо да няма при Аудьо, ама на една позната така и се пълнеше багажника), уплънения на врати. Ако все пък се съмняваш, че е от тия тръби, което мен силно ме съмнява, тури в някоя от тях нещо сухо и виж къв ще е резултатът.

Успех и да пишеш като разрешиш проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да, тая тапа си беше там и майстора я бутна за да изтече водата...

Ако тръбите са за климатика, то теоретично е възможно да нахлува вода от мястото където се намира филтъра на климатика (под предното стъкло в дясно), но за да се получи това трябва да се напълни догоре мястото, където стои акумулатора, серво усилвателя и т.н. А следи от такова запълване има след снощния голям дъжд. Та никой не ми отговори, къде точно боклуците задръстват отворите за оттичане на водата, т.е. има ли други отвори освен една тясна тръбичка по средата?

Иначе, отвътре трябва да изсъхне за да направим проба - в понеделник най-вероятно.

Редактирано от Hadzhi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тръбичките за оттичане не ги знам къде са отпред. :bia: Изчакай да изсъхне и сипи една кофа вода отпред и гледай резултата :) , ако друго не намериш като решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпред около вентилатора се събират листа и много навътре влизат и запушват много здраво оттичането на цялото предно стъкло. Водата влиза покраи въздуховода и под мокети, вати и прочие (ти не го виждаш щото имаш гумени разни постелки се събира в най-ниската част на колата и там вече се визуализира ако мога да се изразя така. Пораженията са мноо гадни и бавно отстраними.

Бях се наводнил подобно, не чак до отзад, но за да разкарам листната маса свалях пластмасовата кора над вентилатора.

Подобни наводнения съм виждал и при гоф2.

Верно че целата работа е за В3 ама нали е баба на А4 все имат прилики, дано съм помогнал.

Редактирано от puhy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих до Автотрейд (сервиз на Ауди във Варна) да ги питам за моя проблем. Казаха ми, че е възможно ако се напълни с вода отделението под предното стъкло, под капака, водата да премине през филтъра на климатика и оттам през тръбите за вентилация до задната част на купето. Но не ми помогнаха много относно дупките за оттичане - имало от двете страни, където са страничните колони - отвори за оттичане. Обаче, те са горе-долу на същото ниво, на което се намира кутията с филтъра на климатика. Т.е., щом водата стигне до там - все има опасност от наводняване. Както вече споменах, открих само една тясна тръбичка по средата - точно пред тръбите за парното. Но тя е твърде тясна и не може да поеме по-силен дъжд. Ако не открия друг по-голям отвор на най-ниското ниво (за това доста неща трябва да се демонтират :( ), май ще трябва да се пробие такъв - иначе проблема ще е постоянен.

Сега ме притеснява друго, вчера се направих на майстор и демонтирах доколкото успях кутията с филтъра на климатика под предния капак. Беше пълно с вода и се чудя, какви могат да бъдат последиците от това нахлуване на вода през филтъра на климатика. Климатика си работи, духа студено, единствено не духа през тръбите в задната част на купето. Май ще трябва да потърся помощта на някой сервиз за климатици :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малей! :respekt: В голямо чудо си се видял! :flehan: Най-добре си намери читав майстор и разглобявай, че тая история с филтъра и водоема чак отзад звучат зле, може да изгориш вентилатора така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, ако някой се чуди къде се намират отворите за оттичане на вода под предния капак на Ауди А4 ето го и отговора:

- една дупка под стойката на акумулатора;

- и още една под серво усилвателя.

Лошото е, че и двете са на "много удобно" място за профилактично почистване, а на всичкото отгоре са им сложили и едни гумени уплътнения, които се стесняват надолу под формата на буквата Х за да може по-лесно да се запушат. След като махнахме гореспоменатите гумички - останаха два отвора с диаметър около 20-30 мм, с което смятам в бъдеще няма да има проблеми с оттичането на водата и запушване с боклуци.

Интересното е, че имаше още едно Ауди А4 (комби), което беше наводнено по същия начин и мина същата операция при майстора.

Засега няма да се занимавам с климатика и вентилацията, поне докато не намеря някой свестен майстор. Явно някой механизъм е сдал багажа за да не духа отзад, щом през тръбите може да тече вода значи не са запушени :hilezh: .

Ако някой има представа, каква може да е причината за да не духа отзад нито топло нито студено (обаче вода може да мине) нека сподели своя опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми може да не духа надолу единствено от прецакано стъпково моторче, което насочва въздуха на къде да духа, ако примем, че тръбите не са запушени. Може да се провери тая работа и при диагностика, доколкото си спомням.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръбите под седалката са за вентилацията, за да им е топло на краката на хорицата отзад като се возят зимата. Имаш ли антена на покрива? Ако имаш-много е вероятно тя да е причината.

Не виждам как ще стигне водата от отпред та чак отзад, без да ти се скапе вентилаторът.

Друго, което се сещам...Дали не ти тече от вратата? По принцип има едни дупки, през които водата, попаднала между уплътнението и прозореца, се оттича навън. Поне при Вектрата има, на Аудито не съм се заглеждал. Та да не ти се пълни вратата с вода, ако са запушени дупките?

Винаги съм се чудел за какво за тези тръби отзад в краката,но от тях никога не е духало толко,да не би да се запушват някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич,проблема го имах същтия...мацах като откачен със силикон по прозорците и нищо!Се тая е ...

Накрая открих къде е пробойната!:

Долу на прага,където е края на вратата и свършва пластмасата на самия праг има улей между нея(пластмасата) и самото купе.Има го и отпред и отзад ,на двата края на вратата/ите.мажи там със силикон и се на бой!Аз с една гъба ,като тия за училищтната дъска сигурно извадих един два литра вода ,без майтап! :respekt: Лудница беше!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Абе пич,проблема го имах същтия...мацах като откачен със силикон по прозорците и нищо!Се тая е ...

Накрая открих къде е пробойната!:

Долу на прага,където е края на вратата и свършва пластмасата на самия праг има улей между нея(пластмасата) и самото купе.Има го и отпред и отзад ,на двата края на вратата/ите.мажи там със силикон и се на бой!Аз с една гъба ,като тия за училищтната дъска сигурно извадих един два литра вода ,без майтап! :wall: Лудница беше!

[/quote

Пич, можеш ли да поясниш по подробно къде да се намаже със силикон /какъв силикон/. Няма ли да се запушат тези дупки след това и да стане по лошо. На един мой комшия в силните дъждове тези дни колата му се напълни само от лявата страна, като повече вода имаше отзад в краката и по малко отпред???. А-ла е А4 - 1,8Т седан 95г. Лайсните под вратите не са като на мойта А4 Авант. И има ли вероятност от друго място да се пълни /но пък само от ляво / ???? :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в събота ше си ходя в Перник и ше кача снимки точно къде се маже.Силиконът е черен,"GASKET MARKER"..

Мойта се напълни точно по същия начин,само че аз бех махнал една тапа зад бушоните и бех забравил и да я сложа пак и не мога да опиша колко шума и вога и кал са влезнали и от там..Ше пусна снимки :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Извинявай,колега ,ама не съм се прибирал за повече от няколко часа и просто съм забравил!Много се извинявам!В събота ги имаш снимките...Блутута ми е в Перник,затова... :hilezh::huh::huh:

Незнам как съм изключил,пак ти се извинявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега,ето тук съм блъскал силикон...Където виждаш рапидката на декоративния праг,там само че от външната страна

Другото място е на задния край на същия праг,а основното беше една тапа,която стои до и зда кутията за бушоните..Бях забравил да я сложа и от там имаше инвазия на шума,кал и вода естествено :)

Дано съм ти помогнал и отново извинявай за закъснението! :)

Редактирано от Yavor20V
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...