Jump to content

Смяна на турбо и проблем :/


vankoltd

Recommended Posts

Здравейте колеги, на скоро подмениха турбото на А6 2.0 TDi-140h.p и колата спря, има турбо дупка от началото на оборотомера до към 2700-2800 оборота и тогава се изстрелва като полудяла в смисъл тогава започва да работи турбото като хората. Сега я върнах и пак я регулираха и сега пак не е много добре, но започна да харчи 14/100...и т.н, преди градско харчеше до към 8 до 9,5 л/100км в задръстванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова ли е "новата" турбина? Ако това което са ти сложили е идентично със старото, трябва да се настрои уестгейта да отваря при същите условия(вакуум) както и старото, въпрос на реглаж.

А харчи щото не можеш да я търпиш и "НАСТЪВАШ" зверски:lol:.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да турбото е ново и проблема е много дразнещ честно да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка не е турбо на Гарет, а някакво друго по-евтин вариант, но не мисля, че това е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом новото турбо не е като оригиналното съмм 110% сигурен, че картата му е различна - т.е. надува по празличен начин от Гарета ... и сега трябва да мапваш софта към новата турбина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова турбина не се регулира :zustimm:

Напълно вярно но ако е нова и оригинална, минала през правилните ръце, в случая незнайния производител е много вероятно да е правил и незнайни "настройки", а дори и "баланс". С очите си съм виждал чисто нова китайка, разглобена, качена на стенда и........с дебаланс от близо 4 гр., колко ли щеше да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз казах не се регулира като гледам че се слага на новата помпа дюза 16кл. Все си мислех, че с такава кола своеволия не се правят още :steinigung: Иначе ако става на въпрос и от Икарус може да се сложи. Разбира се със съответното преправяне, и настройка :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...