Jump to content

Странно скърцане на задно ляво колело


don_audinio

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам много странен проблем.От известно време ми скърца дясно ляво колело.Има го най вече при неравности по пътя.Един приятел имаше същия проблем на неговото ауди и му бяха казали че е за смяна на ремонтен комплект на спирачни апарати.Смени ги и проблема си остана.Има ли някой някаква идея от какво може да е? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при теб може и да се окаже, друго, но аз имах един такъв дразнещ проблем , който накрая се реши по най-странния възможен начин. В завой или по неравности ми скърчаше предно дясно колело. Изпилих лекия ръб на диска, защото все едно леко чегърташе в него, смениш водачите на спирачните апарати, смених лагер, каре и продължаваше да скърца. Накрая свалих диска по препоръка на един познат майстор, почистих повърхностите от ръжда , главина, диск - отвътре и от вън, джанта и т.н. И всичко спря, до ден днешен ми е странно и сигурно много хора ще кажат , че не е от това, но въпросния майстор който е на 70 години и смея да кажа , че си е уникат за мен, каза, че при ръждиви повърхности е възможно диска (независимо , че е стъгнат от фиксиращия болт + болтовете на джантата към главинатаІ леко да приплъзва, нелогично, но проблема се реши. А ме мъчеше 2 години. Та ако не се оправиш с нещо от гореизписаните пробвай и това, ако не помогне поне няма да навреди.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като гледам от профила ти си куатро и това скърцане ти идва от унибала,това е горната щанга от която се регулира наклона на гумата,ако са ти се разбили скърцат много неприятно,една инжекция масло в маншона и скърцането ще спре,аз така направих докато ги сменя.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като гледам от профила ти си куатро и това скърцане ти идва от унибала,това е горната щанга от която се регулира наклона на гумата,ако са ти се разбили скърцат много неприятно,една инжекция масло в маншона и скърцането ще спре,аз така направих докато ги сменя.

При мен в седана почти не се чуват и си скърцат на воля. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като гледам от профила ти си куатро и това скърцане ти идва от унибала,това е горната щанга от която се регулира наклона на гумата,ако са ти се разбили скърцат много неприятно,една инжекция масло в маншона и скърцането ще спре,аз така направих докато ги сменя.

Да колега с Quattro съм...имаш в предвид онова нещо което прилича на биалетка ли? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че тампона на носача или онова нещо дето ми прилича на биалетка е скъсан и е изтекла греста.Напълних я с масълце и спря да скърца.Нали не е фатално ако мина още 1000 км. така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...