Jump to content

Дойде времето и на моя охлюв!


Recommended Posts

Дойде и моето време за смяна/ремонт на турбината. След като преди около месец смених съединител+маховик сега взе,че и турбинката да си иска своето... :steinigung: Пари ПАРИ само пари да има :hilezh:

Преди няколко дни чух,как турбинката от приятно свирене започна да вие точно на 1500 оборота и само там.

След ходене до майстора ми се оказа,че не се бъркам и уби в мене и малкото съмнение,че може този звук да се получи от махането на катализатора и слагането на права тръба.Според майстора турбинката е в много начален стадий.Интересното е,че това се получи след яко продължително настъпване по завой,само на 3та и 2-ра и настрани с вратите :hilezh:

Та в момента нищо повече не може да се каже,трябва да се свали и да се носи при пичовете да и направят диагностика.

Но аз имам няколко такива въпроси към всички който са минали през този път!

1.Какво направихте вие,чакахте турбината да започне да вие малко по сериозно или направо я свалихте ?

2.След диагностика, рециклирахте или направо нова или втора ръка?

3.След смяна/ремонта колко време вече нямате проблеми ?

На ясно съм,че при един се е получило едно,при друг съвсем различно,но искам да си направя една сметка и да се посъветвам,за да преценя какво да правя.

Много моля да пишат хора само който са сменяли/ремонтирали турбо,не искам да чета празни приказки кой какво бил чул и тн.

БЛАГОДАРЯ за отделено време! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е в начален стадии може да се рециклира за прилична цена - предполагам около 300-400 лв. Това ми се струва най-добре, като вариант. Иначе аз направих грешката да чакам и си дадох около 900 лв. за пълен рециклаж, това важи за 2.5 TDI V6, предполагам при теб ще е подобна ситуацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кит-а за рециклаж не трябва да ти стъпва повече от 80-100 лева, оттам имаш сваляне, чистене, събиране, баланс/настройка и обратен монтаж, не трябва да е повече от 200-250 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кит-а за рециклаж не трябва да ти стъпва повече от 80-100 лева, оттам имаш сваляне, чистене, събиране, баланс/настройка и обратен монтаж, не трябва да е повече от 200-250 лева.

Че колега много добри цени казваш!

Моя майстор ми говореше само за ремонт на турбината между 100 и 600лв,като не се включва свалянето и слагането на турбината!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......добри цени казваш!......

Кит-а ми го достави човек от форума(вътре имаше втулките и за S модификацията на К03-ката), турбината си я свалих и правих сам, струваше ми само пясъкоструйката и баланса, някъде 60-70 лв. Останалото е "безплатно".Ако турбинаджийските фирми се ползват само за чистенето, баланса и настройката(евентуално) цените са като споменатите, няма логика да е нещо по-различно.Естествено тук говоря за турбина подходяща за такъв вид рециклаж, виж ако има засегнати и "вентилаторчета", топли/студени части с проблеми, уестгейта заминал, или оста брак, тогава цифрите са съвсем-съвсем други.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кит-а ми го достави човек от форума(вътре имаше втулките и за S модификацията на К03-ката), турбината си я свалих и правих сам, струваше ми само пясъкоструйката и баланса, някъде 60-70 лв. Останалото е "безплатно".Ако турбинаджийските фирми се ползват само за чистенето, баланса и настройката(евентуално) цените са като споменатите, няма логика да е нещо по-различно.Естествено тук говоря за турбина подходяща за такъв вид рециклаж, виж ако има засегнати и "вентилаторчета", топли/студени части с проблеми, уестгейта заминал, или оста брак, тогава цифрите са съвсем-съвсем други.

Ахааа..къде бил ключа от палатката :hilezh: Благодаря колега!

Във Фолксваген форума имаше такава турбина нова за нормални пари :bia:

Колега прерових 13 страници от под форума продава и не намерих нова турбинка,само употребявани :)

:respekt:

Редактирано от Alex88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята свири от над година...особено в ниските обороти. Още се държи

Sent from The Dark Side

Хаа ей това исках да чуя! Нещо обнадеждаващо! :respekt: като болен съм тия седмици :hilezh:

Моята също само в ниските във високите изобщо не се чува.

Пуста пара няма сега, иначе до сега да съм я рециклирал/сменил.

Сигурно и ти си като мене колега,щом годинка я караш така. :bia:

Редактирано от Alex88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята съвсем леко присвирва от както съм я взел на ниски обороти, ма не е заминала тотално, това не пречи 3 пъти да сваляна и чистена, ако не харчи масло не я пипай, карай си докато замине тотално. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята съвсем леко присвирва от както съм я взел на ниски обороти, ма не е заминала тотално, това не пречи 3 пъти да сваляна и чистена, ако не харчи масло не я пипай, карай си докато замине тотално. :rolleyes:

Само да до уточним,нали имате предвид "виене" не свирене/присвирване защото има разлика м/у виене и свирене.

Ако става въпрос за свирене,от както махнах катализатора си я чувам доволно и ми пълни душата това свирене,много ме радва как съска: сссСсССССссСС... :hilezh:

Масло до сега от както съм я взел не харчи! Сега ще я следя да видя дали ще почне.

Редактирано от Alex88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето на празен ход след махане на катализатора си го имам и аз и изобщо не ме кефи. Говоря за леко виене което си го има от начало. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето на празен ход след махане на катализатора си го имам и аз и изобщо не ме кефи. Говоря за леко виене което си го има от начало. :)

А не то на празен ход и мен не ме кефи,говорех когато потегляш с повечко газ и турбинката започва да съска това е якото :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз говоря за виене, а не за съскане. Вие като на някой дизел преди да почне да надува. Ходих да я рециклирам и му казаха, че няма смисъл сега...да я чакам да роди...оттогава година. Сега усещам, че не надува както преди, но до 1 бар го докарва.

Sent from The Dark Side

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...