Jump to content

проблем с парно на 100 ц4


cappy

Recommended Posts

здравейте,сигурно този въпрос е дискутиран хиляди пъти ,просто не мога да се оправя с търсачката явно.въпроса ми е за парното на предното стъкло не ми отварят клапите и не обдухва.ако има някакъв линк към друга тема,благодаря предварително и се извинявам отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се разглоби централната колона където е климатроника,се вижда къде е моторчето което управлява клапите. В моя случай беше се приебало моторчето за топло и студено,но те са идентични по принцип за работа. Само го отворихме и мисля му сменихме четките или нещо просто беше. Вече не се сещам с точност,но като го свалиш го пробвай с 12 волта ток,и ще разбереш кое е сдало багажа. Ако някой друг зане нещо повече ,да сподели

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с климатроник виж на 01с в диагностичен режим какви грешки имаш. Ако са 13.хх или 8.хх - значи има блокирал приводен механизъм и трябва да се обслужи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не отварам нова тема имам едно странно скърцане като пусна вентилатора на парното предполагам че моторчето закача някаде и се получава едно свистене някой ако е имал съшия случай да помага че е страшна неприятно извинявам се на колегата за наместването на темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно са ти износени втулките на вентилатора на парното. Другия вариант е скърцането да идва от т-датчика на таблото отгоре (под малката решетка) - той също има вентилатор и скърца гадно. Просто провери от къде скърца точно. Ако е от т-датчика - може да се смаже моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при мен парното/климатика не духа от духалките на таблото. Свалих моторчетата, но и двете си работят. Преди време сменях радиаторчето на парното и е възможно да съм разместил потенциометрите. Някъде във фирума бях чел, че се прави адаптация на клапите, чрез VAG-COM и дали някой може да ми препоръча, къде да отида за тази интервенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптира се с ВАГ-КОМ на 004 канал в диагностичния модул на климатроника. Като го пуснеш изчакваш да спрат да се движат клапите и всичко да стане "0" и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

едното моторче не ми отваряше клапата .моят проблем е решен благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...