Jump to content

Датчик на Хол


SStefanov

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Вчера закарах въпросното ауди на диагностика и ми изписа грешка " Няма връзка с датчик на Хол " и ламбда сондата е за смяна.

Гледах из форума, но никъде не видях някой да е писал къде се намира и как се сменя. Та въпроса ми е ако някой може да даде малко инфо ще съм много благодарен !

Редактирано от SStefanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"делко" ? това не е ли отживелица ?

Датчика "брои" зъбите на коляновия вал ! Намира се малко под бобината и е на един болт към блока . Грешката е за датичка на коляновия вал предполагам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях наскоро на 2.0TDI същия датчик. Колата си я карах около седмица без него, има аварийна система която си се справя съвсем добре и може и да не разбереш, че е изгорял(ако не гледаш лампата на таблото :)). Просто колата не пали от раз. При мен се падаше около ангренажа и беше бая разглобяване докато се стигне до него, предполагам на всички мотори е там някъде, тъй като мери положението на разпределителния вал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-46165-0-65034300-1345814815_thumb.j

"делко" ? това не е ли отживелица ?

Датчика "брои" зъбите на коляновия вал ! Намира се малко под бобината и е на един болт към блока . Грешката е за датичка на коляновия вал предполагам ?

Да прав си става въпрос за тази грешка

Това ли е въпросния датчик ?

Редактирано от SStefanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"делко" ? това не е ли отживелица ?

Датчика "брои" зъбите на коляновия вал ! Намира се малко под бобината и е на един болт към блока . Грешката е за датичка на коляновия вал предполагам ?

На А4 -ките 1,6 АДП мотор има делко - може би на А3 да няма ..зависи какъв е мотора

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А4 -ките 1,6 АДП мотор има делко - може би на А3 да няма ..зависи какъв е мотора

До колкото прочетох е АЕН на а3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи за кой датчик става дума точно защото те се 2.Има датчик на разпределителния вал и датчик на коляновия вал.За разпределителния вал се намира до капака на агренажния ремък а другия е под бобината.При А3 няма делко.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи за кой датчик става дума точно защото те се 2.Има датчик на разпределителния вал и датчик на коляновия вал.За разпределителния вал се намира до капака на агренажния ремък а другия е под бобината.При А3 няма делко.

На уреда изписа "Датчик на Хол" до колкото знам става въпрос за датчика на разпределителния вал. Вчера я разглобих, но май трябва да се махне ремъка и да се разглоби, защото е на 2 болта.

post-46165-0-41083700-1345973276_thumb.j

Редактирано от SStefanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махасе ремъка няма как да стане иначе и ако не се лъжа мисля че и след това трябва да завъртиш разпределителния вал за да дойде на големия прорез иначе не може да извадиш датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си играеш с датчика на разпределителния вал - провери за кой точно датчик ти дава грешка, че аз си мисля проблемът ти да е в този на коляновия вал. При 1.6 когато се скапе - колата става много тромава и не иска да върви, за разлика от други двигатели, които въобще не палят. Виж с VAG-COM "G28" е за коляновия вал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си играеш с датчика на разпределителния вал - провери за кой точно датчик ти дава грешка, че аз си мисля проблемът ти да е в този на коляновия вал. При 1.6 когато се скапе - колата става много тромава и не иска да върви, за разлика от други двигатели, които въобще не палят. Виж с VAG-COM "G28" е за коляновия вал.

Колега при закачането показа грешка G40

Колеги имам един въпрос за конкретния датчик тъй като на бош е около 150-160, а има и други около 70. Някакъв съвет дали да е бош или не, защото е почти двойна цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът решен след смяна на :

- Ламбда сонда "Бош"

- Датчик на Хол "Бош"

- Свещи "NJK"

Двгателя стана "часовник" :) Благодяря на всички включили се ! :bia:

post-46165-0-66499200-1346514292_thumb.j

post-46165-0-30822600-1346514585_thumb.j

Редактирано от SStefanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колега ти кой точно датчик смени, за да ти се изчисти грешката свързана с "Датчик на Хол" ??? На моята също дава "Датчик на хол - липсващ сигнал". Вчера смених датчика на коляновия вал, но уви нищо не се промени, грешката неуспя да се изтрие.. Сега ми казват, че бил датчика за детонацийте,  някакъв съвет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...