Jump to content

Audi 80 покупка


kokobaroko

Recommended Posts

Здравейте!

Предстои ми покупка(утре) на Ауди 80 1.6тд - та се чудех дали някой може да ми помогне с проверка по ВИН та да няма изненади. Пробвах но никъде не можах да изкарам по-детайлна инфо. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай да не свири турбото, равномерна работа на празен ход и да не прави "Черен Петър". Стара е колата но има хляб в нея. Един приятел има такава и за сега е без особени забележки въпреки, че има леко подпушване.

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Цял живот карам основно дизели та имам добра представа относно задвижването. Попитах за ВИН-а защото имам горчив опит - през 2007 си купих Нисан Микра 2005 и след извесно време ппри един проблем се оказа, че скоростите са сменявани и не са оригиналната окомплектовка. А нали се сещате колко струва ск. кутия за кола на 1.5г.

А иначе за Аудито - колата ми хареса за целта за която я купувам а именно да си ходя на работа с нея и да не се притеснявам, че порединия некъдърник е излязъл с колата и се учи да паркира. Просто ми писна да ме удрят, надират и тн. а и застахователите вече ме гледат на кръв.

Имам и още един въпрос - отделил съм 700лв за "стягане" на колата. Как мислите дали ще са достатъчни? Колата не е карана от 1.5г и след като я подкарах установих че окачването е супер стегнато - нема скърцане, тропане и хлопане но изпускателната система е за подмяна. Освен това мисля да сменя накладки, дисковете, водна помпа, ремъци, масла и спирачна течност, филтри, гуми. Та се чудя даки ще се вмъкна в този бюджет (± 100-200лв). А оригиналният размер гуми какъв е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

175/70/14 е размера ти, парите ще ти стигнат стига колата да не е преди полуразпад.

Виж темата с ценоразписите и ще се ориентираш долу горе с цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да сменя накладки, дисковете, водна помпа...

Тези неща специално , ако са наред не ги сменяй сега....Аз като си купих колата водната помпа личеше по пресния силикон, че е сменена малко преди продажбата.....за 66 000 км. при мен все още е безпроблемна :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това мисля да сменя накладки, дисковете, водна помпа, ремъци, масла и спирачна течност, филтри, гуми. Та се чудя даки ще се вмъкна в този бюджет (± 100-200лв). А оригиналният размер гуми какъв е?

Накладките и дисковете ги прегледай дали са за смяна, преди да ги подмениш - ако има хляб в тях и спира - според мен няма смисъл.

Ремъци, масло, спирачна течност и АНТИФРИЗ е добре да ги смениш - последните две сигурно не са пипани с години - особено спирачната течност може и да е оригиналната.

Филтри - за купето най-вероятно нямаш - една мержичка ти е, няма какво да сменяш.

Маслен филтър се сменя с маслото.

Горивен е добре да подмениш също така.

Гуми - зависи каква марка искаш - 14-ките среден клас са около 90-100 лева на брой без отстъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

175/70/14 е размера ти, парите ще ти стигнат стига колата да не е преди полуразпад.

Виж темата с ценоразписите и ще се ориентираш долу горе с цените.

Благодаря на всички. Колата е здрава за кола на тия години но просто не е карана малко по-дълго време. А относно ремонтите - мисля да сменя повече неща за да съм сигурен в колата, че доста пътувам и искам да съм сигурен в колата. Правя по около 70000км годишно и ако не направя всичко сега по късно няма да мога да я спра в бокса. Да ви кажа чесно пробвах и с по-нови коли (2005-2007) но не издържат на карането а и аз се мръщя на скъпата подръжка - колко пари ми изялзоха от джоба не е истина; вместо да ги похарча за семейството аз спонсорирам я VAG я Nissan я някой друг. А иначе днес проверих цените на някои части при едни наши партньори в Германия и ми върнаха следният отговор: Audi 80 B3 vorne massiv Bremsscheiben + Bremsbel?ge = EUR 35,90 - което ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя по около 70000км годишно ....... Да ви кажа чесно пробвах и с по-нови коли (2005-2007) но не издържат на карането

Сега как ще те наскачат колегите с новите коли, дето ненавиждат нас раята с 80-ки :hilezh: И как много хора разправят, че еле коли над 10 г. са за скрап само :hilezh: Виждам , че имаш възможност да караш и подържаш сериозно коли...и преценката ти за такава кола, надали е случайна :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма маслен радиатор ти препоръчвам да си имплантираш. Има при Спас (more) и така колата ти ще изкара още поне милион и половина километра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега как ще те наскачат колегите с новите коли, дето ненавиждат нас раята с 80-ки :hilezh: И как много хора разправят, че еле коли над 10 г. са за скрап само :hilezh: Виждам , че имаш възможност да караш и подържаш сериозно коли...и преценката ти за такава кола, надали е случайна :zustimm:

Прав си - не е случайна. След много ровене и търсене реших - Ауди 80... поцинковано купе, надежни мотори (за дизел говоря, с бенз нямам опит), добра возия, по-леко купе което означава по-малко натоварване върху окачването (а не като Битъла - 1350-60кг!!!) и не по-малко важно евтинийка части. А колкото до новите коли - който има нужда да ги кара! На мен лично ми трябва кола която да ме вози и да ми върши работа а не паркетен лъв който да паркирам пред някое кафене, да цъкам с език и да му треперя.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че 70 000 км на година е доста пробег за б3 1.6 дизел, която досега е минала незнайни километри... :rolleyes:

Колкото и да я стягаш и поддържаш - няма да стане нова. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...