Jump to content

Проблем с температура или инадикация


CinereX

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От няколко дена имам един проблем, който е малко странен - като карам колата и на компютъра ми светва индикацията за прегряла кола (термометъра който плува в течност), издава три пъти звуков сигнал и седи така около 1 минута, мигайки и изчезва.

като проверя температурата на охладителната течност , през климатроника , винаги е м/у 98 и 103 градуса , което за моята кола е нормална, защото от както и смених термостата , тя си поддържа такава температура.

Днес ми го направи същия номер и сутринта след като съм я запалил преди 2-3 минути и температурата и беше около 40 градуса.

Количеството на охладителната течност е в нормите.

Може ли проблема да е датчик или може да е и от нещо друго ?

Колата не е прегрявана никога (или поне последната 1 година от както аз съм собственик) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери нивото на охладителната течност ;)

Може би си пропуснал но съм написал, че количеството на охладителната течност е в нормите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бръкнеш между мотора и въздушния филтър трябва да го намериш - един зелен датчик трябва да е.

Вероятността проблема да е в буксата е малка, но е възможно. Все пак не е лошо да провериш колко струва един нов датчик ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че съм гледал под капака на много ТТ-та, но имам чувството, че го насочваш към темп.датчик, а при него проблема ми се струва, че идва от другия за нивото на течността (coolant level):

1061008-dashlights.jpg

Вероятността за мен този датчик да сдаде багажа е нулева. Нивото на течността е в нормите, за това го насочвам към окабеляването.

CinereX, търси под разширителния съд ;)

ПП: датчика можеш да провериш с омметър. Окабеляването, като изкараш буксата и и сложиш едно мостче (индикацията на таблото трябва да загасне)

Редактирано от Nightmarez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам мойта букса под казанчето се беше леко измъкнала веднъж и стана така. А сега като се загледах защо няма индикация за прегряла кола. на таблата без фис има а тук невиждам. дали пищи като стигне стрелката до макса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

От няколко дена имам един проблем, който е малко странен - като карам колата и на компютъра ми светва индикацията за прегряла кола (термометъра който плува в течност), издава три пъти звуков сигнал и седи така около 1 минута, мигайки и изчезва.

като проверя температурата на охладителната течност , през климатроника , винаги е м/у 98 и 103 градуса , което за моята кола е нормална, защото от както и смених термостата , тя си поддържа такава температура.

Днес ми го направи същия номер и сутринта след като съм я запалил преди 2-3 минути и температурата и беше около 40 градуса.

Количеството на охладителната течност е в нормите.

Може ли проблема да е датчик или може да е и от нещо друго ?

Колата не е прегрявана никога (или поне последната 1 година от както аз съм собственик) :)

каква марка термостат сложи приятел? мерси :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква марка термостат сложи приятел? мерси :zustimm:

Ако трябва да съм честен , вече не помня :)

А и малко ме е срам да си призная , но в последствие се оказа, че проблема е отк количеството на охладителната течност. Предполагам че съмя гледал при недостатъчно изстинала автомобил , или просто започва да индикира преди да е паднала под минимума , защото спря да ми го прави този номер откакто долях антифриз ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм честен , вече не помня :)

А и малко ме е срам да си призная , но в последствие се оказа, че проблема е отк количеството на охладителната течност. Предполагам че съмя гледал при недостатъчно изстинала автомобил , или просто започва да индикира преди да е паднала под минимума , защото спря да ми го прави този номер откакто долях антифриз ... :)

валер, бер най вероятно. е явно от антифриза е бил проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...