Jump to content

Ауди А6-ц4 AEL 2.5tdi търся обтяжна ролка


косето

Recommended Posts

Имам проблем с обтяжната ролка. Има ли някой представа къде да търся по-евтин вариант. Прочетох тук там и много не ми вдъхват доверие тези идеи. Има ли някой такава ролка или дали може да се рециклира /примерно/.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое ти е развалено на твоята?

Ако е самата ролка има някакъв вариант от БМВ, който става.

Ако е амортесьора с пружината - има го отделно. Ако е останалата част вече става сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е от форд,отидох с оригиналната в магазина ,човека изкара един дебел фирмен алманах за ролки,хвана шублера и по размера на моята откри тази на форд.Цена 24 лева.Понеже не е оригиналната на струг отнех 0,5мм от дебелината на ролката/вътрешната част/,на ширина и диаметър е 1 към 1.На БМВ излезе нещо близко но пластмасова а тази на Форд е метална.Амортисьора е ясен там евтино няма, 180 минимум.Огледай не само ролката ,обтегача се разбива на чупещата част,там пак е едно лагерче което се сменя.А и вариянт е да питаш колегата от форума "MORE" за читав обтегач втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Опел съм чувал че не cтават май че от стари бусове на Фолксваген ставали ролките.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка да я видим.

Човекът търси за АЕЛ, но аз съм чувал, че били еднакви. Но не знам дали е вярно.

Само изглеждат еднакви, но не са, захващането е различно.

Може да ползва само амортисьора от целия механизъм. Моят беше изтървал и го замених с такъв от C5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целия механизъм не ставаше(различен е захвата)

Взех само амортисьора с пружината, защото моите бяха заминали. Пасват си идеално без никакви драми. Цената беше 30лв., разбира се от морга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз след като го смених си сложих демпферна шайба на алтернатора. Ако го бях направил преди 4 години, нямаше да сменям този амортесьор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целия механизъм не ставаше(различен е захвата)

Взех само амортисьора с пружината, защото моите бяха заминали. Пасват си идеално без никакви драми. Цената беше 30лв., разбира се от морга.

как ги слагате тез втора ръка амортисиор4ета,тук ми звучи като накладки втора ръка :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз немога да разбера , защо търсите подобни неща да са втора употреба... само ролката ли търсиш или целия оптегач ? тва с втора употреба е пълен смях ! тези неща са доста евтини вече и ги има навсякаде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са изказвания без всякаква представа за ралността.

Да беше казал къде и по колко ги има, че знаем. Явно сме доста заблудени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

целия оптегач ? тва с втора употреба е пълен смях ! тези неща са доста евтини вече и ги има навсякаде

Имаш ли си представа колко струва целия обтегач изобщо?

Не виждам какъв е проблемът да го сложа, след като е напълно здрав и е за 30лв.

20000км сам минал от тогава и нямам ядове и едва ли ще имам.

Редактирано от GENIUS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли си представа колко струва целия обтегач изобщо?

Не виждам какъв е проблемът да го сложа, след като е напълно здрав и е за 30лв.

20000км сам минал от тогава и нямам ядове и едва ли ще имам.

хайде уточнете че много станаха чаркалаците от 30 лева,един път за амортисьора на обтегача втори път рамото с ролката,в крайна сметка кое си сменял.Както и да е всеки си знае джоба и колата и аз взимам втора ръка но не и неща които са консуматив.

Редактирано от ivajlo petroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех само амортисьора с пружината, защото моите бяха заминали. Пасват си идеално без никакви драми. Цената беше 30лв., разбира се от морга.

Имаш ли си представа колко струва целия обтегач изобщо?

Не виждам какъв е проблемът да го сложа, след като е напълно здрав и е за 30лв.

и двата цитата са твои /genius/,кой е верният амортисьора с пружината ИЛИ целия обтегач

Редактирано от ivajlo petroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех само амортисьора с пружината, защото моите бяха заминали. Пасват си идеално без никакви драми. Цената беше 30лв., разбира се от морга.

Отново нищо не си прочел, но за да ти е по-ясно. Надявам се вече разбра кое сам взел за 30лв.

Редактирано от GENIUS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я са кажете колко е цената на целия обтегач с ролка?

...Аз не съм кофти човек, какъвто не веднъж в тоя форум ме изкарахте точно на тема обслужване на АЕЛ. Който отново да кажа чудесен двигател, със своите особености. Едно време твърдяхте 180лв че било всичко. Сега колко е?

Не е лична нападка към никой! Никой не искам да обидя, но едно време дето като кажех съединител, демпферна шайба, и тоя обтегач на АЕЛ, ме изкарвахте баси смешника...А сега от морга, вт.ръка и тн.

Имам здраво амортисьорче с пружина от Актрос мога да дам размери ако му върши работа на някой ще му го подаря :zustimm:

ПП - Имам Вектра на която има това амортисьорче купихме и ги за 200-250лв всичко комплект. Ама от тогава колко каране видя пак се разтропаха...Трябва пак да се пазарува :hilezh:

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортесьор с пружина аз си купих оригинален за 180лв, ако не се лъжа, но уж беше с намаление, защото беше някаква последна бройка. Иначе било към 250лв.

Но това е STABILUS, каквото имаше на колата.

Сигурно има и по-евтини, но реших, че това е нещо, което търпи много тормоз и е добре да е качествено, за да не сменям пак.

Целият обтегач се съмнявам да го има някъде, защото едва ли някой плаща толкова пари, а и май другото без амортесьора и ролката много рядко се разбива.

При мен обаче май се е разбило и като че ли вече стои накриво по оста на която е подвижно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е деликатна част от която при скъсване на пистовия ремък, или отделяне на части от него може да прескочи ангренажа. За мен майтап с това не бива, особено ако нямате навици да проверявате седмично какво се случва под капака :zustimm: Аз лично ако имах колата щях да си купя всичко ново, и да забравя. Също градивни идеи като поставяне на тресчотка на алтернатора не бих подминал :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я са кажете колко е цената на целия обтегач с ролка?

А сега от морга, вт.ръка и тн.

Цифра си е целия обтегач. Точно колко не си спомням, но не ми хареса цената.

Само не ми казвай, че си купуваш винаги нови неща за колата си.

И да, като се предаде отново ще го сменя с такъв от морга :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...