Jump to content

Газов инжекцион Ауди 1.8 Т


onid

Recommended Posts

Здравейте,

имам следния въпрос относно поставянето на газов инжекцион (Бардолини - 1050 лв.) на Ауди А4 1.8Т 2002 г.

Преди една седмица ми поставиха такъв, като имам следната история. След като си взех колата от газаджията след петото палене на колата ми светна индикатора за грешка който прилича на двигателче.Отидих до газаджията той я закачи на неговия компютър и каза че имам неработеща ламбда сонда при което аз вдигнах скандал той се притесни и ми отговори че неговия софтуер не е много добър и не можел много добре да прочете ламбдата понеже била пет кабелна. После отидохме до сервиз на Бош и я закачихме на техен софтуер и излезе грешка несъвместима ел. връзка, при което той премахна връзката от компютъра на газовия инжекцион към ламбдата и грешката изчезна, при което аз му зададох въпроса дали колата ми няма да гори повече и той ми отговори че връзката към сондата е била само за да настрои по лесно времената на газовия компютър. Незнам дали не ме пързаля, все още правя засичане на разхода на гориво на газ.

Очаквам вашите компетентни мнения и препоръки.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовия Инжекцион си иска непрекъснато връзка с ламбда-сонда, защото следи данните от нея и съобразява горивната смес и времената, за да има правилно изгаряне и правилна работа на мотора.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:stupid: тва къв ГИ си променя коефициентите сам според ламбдата? ОБД?

Сега колега няма проблем, че е изключена ламбдата от уредбата. Никакви стойности не му трябват на ГИ-то, тя е само за информация на настройващия. Въпроса е ако се наложи донастройка пак ли ще я вързва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовия Инжекцион си иска непрекъснато връзка с ламбда-сонда, защото следи данните от нея и съобразява горивната смес и времената, за да има правилно изгаряне и правилна работа на мотора.

А в дядо мраз вярваш ли? Само информативно следи ламбдата и наистина е по лесно така да настрои смесите на ГИ-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и на бензиновия комп му е "по-лесно" да си оправя смесите ако информативно следи и една ламбда-сонда :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си нямаш дори идея какво прави газовия "компютър".

Би ли ми обяснил за к'ъв *** дадох една шапка пари за някакво умно АГУ, щото все пак не съм много на "ти" в тая област.

Може и на ЛС, ако не те затруднява.

Сериозен съм - ако не разбирам нещо, поне имам желание да го опозная и разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приеми газовия компютър като папагал, който повтаря настройките на компютъра на колата с определен коефициент изместване. т.е. измества кривата на горене, но се придържа към зададената във фабричния ти компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...