Sign in to follow this  
Kozunak

Какво Ауди ще ми препоръчате?

Recommended Posts

здравейте колеги, нов съм тук.карам VAG автомобил, но нещо почна да ми теснее голфчето и искам нещо по ново обаче не ми се ще да се цепя от концерна, та да ви попитам какво Ауди бихте ми препоръчали.идеята е да е на около 4-5 годинки до към 20 000 лева.не държа да е голямо.студент съм все пак и на задната седалка рядко се качва някой.това са ми главните изисквания.моля ви дайте мненията си за мотор купе модел и тн подробности.като че ли А3 би ми дошло чудесно.впечатления някой собственик ако изкаже би било супер.

ПП информация относно S2 и S3 също би ми била полезна тъй като не съм запознат много с какво се отличават и тн.благодаря предварително. :hilezh:

ЗА А4-ка 01-02 лето 20к ми се виждат малко...капацитетите ще се обадят и те...

За А3 мисля 4е ще стигнат. Но не си казал по точно какво търсиш...дизел,бензин...много коне...икономия...екстри... всичко това формира цената

аз тези изисквания чисто ориентировачно съм ги сложил не са на 100% задължителни.предпочитам бензин над 120-130 коня.под нормален разход за мен е 11-13 софийско каране щото на такъв съм свикнал.дизел също не бих отказал.абе въобще дайте впечатления насочете ме към нещо щото съм доста объркан.модерен дизел не съм карал и не знам.чувал съм че са доста еластични и тн.но незнам как са откъм пъргавост.искам да върви стабилно. :hilezh:

www.mobile.bg - там има доста след 2000г. до 20к лв.

А2 предполагам ще ти е малко след голфа

А3 е горе-долу с габаритите на голфа

А4 има доста, все дизели, не знам защо :hilezh: Много колеги тук са препоръчвали 1.9 ТДИ , карам един от по-старите му варианти - мотора като за дизел и за 1.3 тона купе се справя перфектно, а е някакви никакви 90 к.с., по-новия е повечко :D

Моят е доста икономичен, пък и е достатъчно еластичен, сравнявам го с предишната си кола - Голф 2 1.8 - на набиране на скорост са доста близки , само дето Голфа като бензин с ръчни скорости е по книга 185 максимална скорост, а Аудито ми е 175 :)

Но по-новите предполагам са дзверове ;)))

Успех с избора

в мобиле-то ги гледах ама нещо не си харесах...видях някво голфче 4-ка кожи можи 2.3 V5 само ама нещо....де да знам.за А2 въобще и дума не става първо че не е мой тип кола второ че е яко грозно според мен и трето че съм 195см и ми е доста малко.минимум А3.просто трябва да измисля нещо хем в парите да се вместя хем пъргавко да е хем новичко.знаете как е. :hilezh: иначе голфчето си ми е чудесно ама незнам като че ли ми се променя малко обстановката.Бора също гледах ама нещо няма голям избор аз само на комбита попадах.то се е видяло ще обикалям по къщите ще звъня тук там и така.не ми е спешно де ама нещо почнаха хора да ми питат за мойта дали я продавам и така...мерси за информацията досега чакам други мнения. :)

Твоя двигател е 1.8Т,ако намериш такъв читав скачай.Според мен обаче след Голфа и А4-ката няма да ти е много широка!!!

Ако си решил все пак да не бягаш бора ще ти хареса :), но седан за теб нали си младеж още :hilezh:

А4 модел Б6 ще ти пасне добре - ако малко вдигнеш и бюджета / до към 25 / може да си вземеш дизелово такова - гори 5-6 на 100. Иначе другия вариант е 2.0 или 1.8Т ама разхода им е двоен и то бензин. А3 според мен си е чист голф /без да обидя каращите такива/. Успех

ПП информация относно S2 и S3 също би ми била полезна тъй като не съм запознат много с какво се отличават и тн.благодаря предварително. :hilezh:

мисля че с това изречение сам си отговори на въпроса какво Ауди да си купиш :)

благодаря много на всички!

ПП нека разкаже някой енциклопедист за S-ките.или някакъв линк на тема.че нещо с тия форумни търсачки рядко намирам това което ми трябва. :hilezh:

бате оледаи какво ти птредлагат колегите и си вземи нещо което на теб ти харесва и искаш да караш такова. Аз лично си харесвам хеджбек за това бих ти препоръчал а3 2001+ за тези парички

S3 e наточено a3 1.8Т 210 коня и 225 коня :) . недостатък е че тизи двигатели са акцизни. Може да си вземеш 1.8Т 150 коня и да си го чипосаш на 207 :hilezh:

http://uk.cars.yahoo.com/car-reviews/car-a...s3-2004871.html

http://www.supercarsite.net/s3_quattro.htm

Edited by coolice

Относно акциза един приятел си търсеше ТТ 180 коня сега си търси 150 коня защото акциза му идвал към 8 хилки (така ми каза тои не съм запознат как е по закон)

Според мен цената и това че е с пет врати :hilezh:

първо че аз търся до към 20к на-много 21 и второ че е публикувана обявата след като аз съм търсил. :hilezh:

Ако не можеш да се напънеш за 22,ще ти я дам и на лизинг,ела поне да я видиш как изглежда,кола на реални 77 000км,после като ходиш по автокъщите поне да имаш база за сравнение.