Jump to content

Проблем със задна седалка на авант


ghostdog

Recommended Posts

Имам малък проблем със задната седалка. Интересува ме има ли начин да се свали(наклони напред) облегалката на задната седалка на А4 авант ако е счупено "копчето" за пускане напред. Някакъв авариен вариант има ли или да къртя смело?

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли,сега ме накара да се замисля.Понеже не съм се сблъсквал с подобен проблем,не съм оглеждал как е захванат въпросния палец,който се е чупил на не един или двама колеги.Защо не вземеш да огледаш,дали е възможно по някакъв начин да се "измъкне" нагоре - на принципа на ръчка за странично стъкло.Със къртене не те съветвам,`щото си мисля че погрома ще е пълен за въпросната седалка :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата история е пълен семенник.При мен не искаше да заключва и при спиране седалката падаше напред.Ако през багажника имаш достъп има начин да се отключи.Иначе смело кърти,така или иначе ще го сменяш това чудо после.Джаджата е от бутафорна пластмаса и няма да има последици за седалката,при старата ми седалка стоеше изкъртена и няма проблем.

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасовия лост се държи с един торкс 15. Развива се и се вдига нагоре. Отдолу се вижда механизма на ключалката. Има едно болтче с идиотски размер от сорта на 1/4, с което можеш да си отключиш седалката. После погледни дали не са се счупили зъбчетата на пластмасовия лост и да не задвижват ключалката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се прави отгоре където е ръкохватката. След като я махнеш, ще ти стане ясно как да освободиш механизма. Става или с 2 прави отверки или с по-здрави клещи с остър връх. Лошото е, че няма лесен достъп, но не е болка за умиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасовия лост се държи с един торкс 15. Развива се и се вдига нагоре. Отдолу се вижда механизма на ключалката. Има едно болтче с идиотски размер от сорта на 1/4, с което можеш да си отключиш седалката. После погледни дали не са се счупили зъбчетата на пластмасовия лост и да не задвижват ключалката...

Самото пластмасово лостче е счупено, така взех колата и все още не съм се сетил да си поръчам ново. Ще тествам като имам време.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...