Jump to content

Каква хидравлична течност да си сложа ?


galaboff

Recommended Posts

Вчера ми присветна, че от всички течности по колата не съм сменял още хидравличната и антифриза. На антифриза времето му е късната есен, обаче тази на хидравликата някак си ми се иска да я махам, нямам идея на колко време е.

Та въпросът ми е, каква течност да сложа и с какви спецификации ? Колко литра събира системата ? Трябва ли да се обезвъздушава системата, т.е. може ли таз процедура да я направи обикновен майстор, култовите за клуба майстори са ми далечко, т.е. нямам време ...

п.с. става въпрос за А4/1995

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми присветна, че от всички течности по колата не съм сменял още хидравличната и антифриза. На антифриза времето му е късната есен, обаче тази на хидравликата някак си ми се иска да я махам, нямам идея на колко време е.

Та въпросът ми е, каква течност да сложа и с какви спецификации ? Колко литра събира системата ? Трябва ли да се обезвъздушава системата, т.е. може ли таз процедура да я направи обикновен майстор, култовите за клуба майстори са ми далечко, т.е. нямам време ...

п.с. става въпрос за А4/1995

Само оригинална от порше българия, аутотехника, юнитрейд, шкода. Не слагай афтермаркет течност, доста хора изпищяха навремето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми присветна, че от всички течности по колата не съм сменял още хидравличната и антифриза. На антифриза времето му е късната есен, обаче тази на хидравликата някак си ми се иска да я махам, нямам идея на колко време е.

Та въпросът ми е, каква течност да сложа и с какви спецификации ? Колко литра събира системата ? Трябва ли да се обезвъздушава системата, т.е. може ли таз процедура да я направи обикновен майстор, култовите за клуба майстори са ми далечко, т.е. нямам време ...

п.с. става въпрос за А4/1995

Хубаво е да вдигнеш предницата на колата при обезвъздушаването на системата - върти се волана налява-надясно докато слегне течността в казанчето. Един литър е тубичката - ползвай само оригинална за да нямаш после ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи вместимостта на системата е 1л ?

книжката на колата ми е на немски, а аз тоз език не го рабирам, затова питам :hilezh:

Иначе ще ви послушам, няма да се занимавам с кофти течности, ще вземам от Порше.бг, барем са ми наблизо, до моста за аерогарата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене даже ми остана, но предполагам че количеството течност зависи от обема двигател или модел, респективно обема на хидравличната система...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...