Jump to content

Масло в скоростната кутия


jijix

Recommended Posts

Здравейте колеги,

как се сменя маслото в скоростната кутия?

от къде се налива?

за точенето предполагам си има пробката.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да добава няколко въпроса по тази тема.

Чувал съм за смяна на маслото но незнам как става.

На колко време е хубаво се се сменя и какви са признаците, че е за сменяне?

Също така съм чувал, че някой котий имат и филтър?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за ръчна кутия ?

Аз вчера смених моето в Радиал за 13 лв.

Има си пробка за източване /отдолу/ и втора /странично/ за наливане на маслото zustimm.gif

Едната пробката е за звезда /вътрешна/ и то твърде голяма а другата за шестограм, същото голям, за това се насочих към сервиз- нямах толкова големи!

Сложих пълна синтетика.

Количеството е според скоростната кутия и ориентировъчно към 2,20 - 2,25 литра в зависимост 5 или 6 степенна е кутията.

можеш да разгледаш тук, има доста неща http://www.neorigina..._0_1998_3_18883

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме с какво се "налива" маслото през пробката отдолу? Някаква помпа ли трябва да е?

иначе инструменти имам за всичко, ако нещо липсва се купува.

В сервиз не ми се ходи, защото масово ме лъжат и вече ми е писнало. А няма как да погледна какво са налели в скоростната кутия.

Посния случай беше преди 2 месеца:

спука ми се маркуча за високото налягане на хидравлика, точно след помпата.

Купих нов маркуч и 2 литра масло.

Закарах я в един сервиз който ми препоръча колежка на съпругата ми. (аз много рядко си карам колата по сервизи и нямам т. нар. мой сервиз на който да имам доверие).

След като взех колата, а бе стана доста шумна. Оглеждах я аз цяла седмица и реших че новия маркуч е виновен. След ден обаче си викам, а бе я да погледна аз маслото. Не вярвах да е от него, защото им бях занесъл зелено на цвят масло, на фирмата fuchs. Отворих казанчето и останах поразен! вътре имаше някаква кафява течност! по нататъка историята е тривиална и няма да ви занимавам с нея, но за пореден път се опарих от сервиз. Та нямам доверие и ще продължа сам да си правя каквото трябва по колата. Иначе и на мен ми е по лесно да дам 20лв и да не се занимавам, НО УВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб за сервизите, аз правя същото, което не мога сам да си направя карам в сервиз.

Да ти кажа, че присъствах при смяната на маслото, нямаше как да ме изгонят :)

Въпросното масло се налива, като си намериш парче маркуч около 50 см с диаметър подходящ да влезе в отвора на пробката, от горе на маркуча слагаш фуния!

За да налееш маслото отваряш предния капак и прекарваш маркуча през двигателния отсек, като самата фуния ти остава на удобно място за наливане, за това и маркуча трябва да ти е към 30-50 см...

... и гледай да си вземеш хубаво масло!

Щом имаш инструменти всичко ще е точно zustimm.gif

Не забравяй да снимаш и да постнеш снимки за бъде полезна темата и на други колеги ;)

Ако имаш още въпроси пиши bia.gif

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това ще налея:

FUCHS

Capacity: Capacity 2,25 liter

Use: Normal

Intervals: Check 30000 km

Products: TITAN SINTOPOID 75W-90

Но за метода на наливане :bia:

Нямаше да се сетя да го направя чак толкова идиотски! Все си мислех за някаква ръчна помпа с която се нагнетява :)

Евалата :zustimm:

Редактирано от jijix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз , има ли признак по който се разбира че маслото е за смяна , на мен малко по трудно ми се включва 1-ва - в смисъм не е някаква тегавиня но ако сравня на стара та кола ( б3 ) и по- новата (А4 ) на Б3- то е по- лесно?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купи си оригинално масло. няма признаци. маслото ако е казано да не се сменя - да не се сменя. и на мен ми включваше малко по трудно втора, смених го и не се оправи и то с оригинално масло. проблемите са от другаде... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...