Jump to content

Виене при палене на студен двигател


kniagolo

Recommended Posts

Здравейте колеги,

При мем се появи следният проблем, описан в заглавието след като застудя времето.

Най -накрая реших да се допитам до вас преди да тръгна по майстори. Някой срещал ли е подобен проблем, Виене при палене на студен двигател, и ако е може ли да ми каже какво мога да очаквам да бъде проблема? Искам д поясня, че след известно време 2-3 мин. макс. този звук изчезва. Явно дори и малко да позагрее автомобила това вече не е "проблем "

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от алтернатора, някоя ролка, или лагер, когато натиснеш съединителя изчезва ли виенето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам да видя, въпроса е, че преди сигурно не повече от 2 седмици сменях алтернатора!

А под ролка или лагер, какво визираш точно? В случай, че изчезва при натискане на съединител каква е диагнозата :)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами нещо в скоростите явно.

като е студен двигателя и маслото в скоростите е студено и гъсто и увлича всичко. като поработи и се стопля и се оправя. даже има стари коли дето сутрин като пуснеш съединителя и тръгват сами без да си на скорост.

Просто маслото си е заминало и увлича всичко вътре. Но имай в предвид че хич ме няма в тези неща и има вероятност да говоря глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kniagolo можеш ли да направиш един клип поне с аудио запис на въпросното виене? Защото от виене до виене има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото в скоростите, ще го имам в предвид и това :)!

За клипчето, ще го направя днес като излизам малко по-късно и се надявам до следобедно време да го имам качено и пуснато в темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом си сменял алтернатора, твърде възможно е от него да вие, отвори капка и се ослушай. А за скоростите, какво имам предвид. При мен зимно време, когато е много студено, при първо палене се чува виене, като от лагер. При натискане на съединителя спира. Не съм сигурен дали е от маслото, но при съединителя има 2 лагера, като мисля, изхвърлящ се водеше, той е възможно да вие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sweetlioo вие ти лагера на съединителя. Сега - като е студено, после и на топло ще почне. Обажда се гадината да иска смяна :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, ма като почне да вие, че да не се търпи, тогава ще се сменя. За сега е още много слабо и рядко се проявява.

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, защо след като е сменян алтернатора да се получава това "виене"? Така или иначе при мен не мина с натискане на съединител продължава си.

@ fx rookie: Също така климатроника на Аудито винаги го гася като слизам от колата, при палене не е включен.

В крайна сметка това се получава само при по-дълъг престой без да е палена колата (6 часа и нагоре).

Клипчето, не успях да го направя като излизах, защото бързах да се разправям с Общината, ще гледам да го кача скоро де :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че при натиснат съединител, не изчезва не значи, че няма възможност да е от съединител или скорости. Алтернатора чисто нов или ремонтиран е бил? Гаранция никаква за него, може да е с заводски дефект. Ролката му проверихте ли я? Тя доста често прави проблеми, и при такива се характеризира с виене, но не винаги. Може да вият и други ролки по двигателя, да е от двигателя, вакум помпа и т.н. Наистина едно клипче с добро аудио би свършило добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще гледам да направя едно по-късничко...да оставя колата да поизтине, за да може да се види най-добре.

Иначе планирам ходене при майстора ми в идващия Понеделник.

Алтернатора ми го продадоха за чисто нов, уж :)! Знам ли вече и аз в БГ, това което се предлага ново ли е ремонтирано ли е кво ли е :)!

Редактирано от kniagolo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и клипчето, за съжаление нищо не се вижда, че е тъмничко в паркинга. Звукът, който визирам се чува веднага след като запаля, мисля че и в самото видео после се чува малко като виене/свистене и към края изчезва!

Първо да кажа, "да" колата пали малко по-тръдно, но имам свещи за смяна. Също така тук дори не съм ги подгрявал, а направо запалих. Алтернатора и акумулатора са ми замерени...там всичко е ток!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбина ми се струва, че пее на умряло. Проблеми с вървежа имаш ли? Погледни си или иди да ти видят ролките и обтегача на ангренажа. Със сигурност не е на добре този звук. Мотора е доста шумен и трака.

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с вървежа на този етап нямам.

За ролките и ангренажа има вероятност вече да им е дошло времето, ще се наложи да ги погледне човек, който повечко разбира.

Иначе под шумен и трака...какво точно имаш предвид? Те дизелчетата май са ти попринцип малко по шумни :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пробвай да запалиш при свален ремък за алтернатора. За момент само и се ослушай пак дали няма да изчезне този звук. Мисля си нещо ама първо пробвай и пиши за резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под шумен и тракащ имам предвид точно това. Поне така ми се струва, моята трака доста от повдигачи, но в твоето клипче, не знам дали заради ехото от гаража, но ми се стори доста шумничка, сигурно се заблуждавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Zdravkicha: Не е ли малко опасно да се прави това нещо...т.е. да сваля ремъка на алтернатора и да запаля? Или акумулатора ще се погрижи колата да запали, когато не зарежда алтернатора?

@ sweetlioo: Имам един повдигач, който е тръгнал...така ми казаха. Но пък е ехото в гаража не е лошо :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...