Jump to content

Прекодиране на табло


netizen

Recommended Posts

Някъде бях чел, че е възможно да се прекодира таблото и да показва реалните градуси, а не +/- 20 да не ги отразява. Някой запознат ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От A6 C4 насам таблата не показват верните градуси, за да не "стресират" водача. Показват 90 като толеранс от 10-20гр. не го отразяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжалени може но не става с прекодиране, ами с промяна в самия файл на таблото. прочита се с ваг тахо променят се два реда и пак се качва. но трудното е да се открият редовете отговарящи за температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях таблото и го прекодирах.Сложих от S6 и преди прекодирането при загрял мотор ми показваше нещо като 80 градуса(приблизително),стрелката беше на около 5-6-7 мм преди 90 градуса.След прекодирането отиде на около 1 мм преди 90-те градуса,като преди смяната на таблото винаги заковаваше на 1мм след 90гр.

Въпреки разликата ми звучи много странно да има чак такава разлика в показанията. +/- 5 градуса ОК,ама чак 20 <_</> .

Не споря,казвам само ,че ми звучи много странно.

А и другото - лятото при зверска жега,натоварена кола и стръмно изкачване в продължение на около 30 минути при скорост до 40 км/ч,моторетката не кипна. Е верно ,че вентилаторите отпред се опитваха да избягат,но не завря.

Редактирано от KM5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да но твойто табло е от старите. при нас от 75 до 105 градуса си показва все 90 на таблото. и си е така заводски.

Точно намирането на редовете е проблем . ще потърся темата да ти я дам да видиш какво може да ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм гледал в движение ,имах проблем с часта от тем датчик която чува Еку-то,да кажа че 87-89,гр,това е толеранса ,В .София есента,проблема беше че след някакво време сензора отиваше на 2 гр,мотора се шашкаше,почти 2 часа го дебнах ,разликите в температурата бяха мн малки.интересно ми е развитието на темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да но твойто табло е от старите. при нас от 75 до 105 градуса си показва все 90 на таблото. и си е така заводски.

Грешката е моя,не съм прочел правилно :zustimm:

Това наистина е огромен толеранс,много странно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На С4 има ли го този толеранс.

При градусите на 51-и канал на климатроника ми се струва, че не са верни. Стига до 90, а стрелката едвам тръгнала да се вдига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...