Jump to content

Помощ за фарове за Audi 80 b3 '89


kokobaroko

Recommended Posts

Здравейте!!!

Пожелавам на всички една успешна и щастлива година!!!

А сега по темата - вчера както си карах изведнъж ми изчезнаха фаровете. Няма да ви казвам какъв ужас изживях - точно в завой при скорост от около 100 км/ч и изведнъж - тъмнина:)/>)). В момента имам само габарити и "присветкване" но нито къси, нито дълги. Дайте някъкви идеи на какво може да се дължи това? Също така ако някой има схема на окабеляването и на клемореда на ключа за фаровете ще бъде супер. Дайте едно рамо, че колата се кара всеки ден а майсторите с които работя не могат да ме вземат преди сряда. Ужассс! Благодаря предварително!

P.S. Става въпрос за Ауди 80 б3 набор 89 мотор 1.6тд RA

Редактирано от kokobaroko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ни къси ни дълги, само габарити и като дръпна лоста назад за присветкване

Редактирано от kokobaroko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше хлабава букса зад фара :) стягаш пръскаш с контактен спрей и е 6. Само че при мен късите ги имаше нямаше дълги а само светкавицата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоста за фаровете е проблемен (освен ако не си с фарове Депо) !

Сваляш, разглобяваш и си пак в играта !

И аз така мисля но все пак реших да питам по-запознати от мен. Обаче така изведнъж да изчезне всичко :gruebel:/>/>

При мен беше хлабава букса зад фара :)/>/>/> стягаш пръскаш с контактен спрей и е 6. Само че при мен късите ги имаше нямаше дълги а само светкавицата :)/>/>/>

Не е хлабава букса - първо това пробвах

С колко вата крушки си?

колега чесно казано не знам :stupid:/>/> от както е моя не съм ги сменял; предполагам 55/60 защото определено не светят силно

Редактирано от kokobaroko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имал съм същия проблем само габарити и светкавица проблема ми беше в ключа пластините където прави контакт включването на фаровете се нагряват и покраи тях пластмасата омеква(стопява се) и пластинките се отделят губят връзка и не светят фаровете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имал съм същия проблем само габарити и светкавица проблема ми беше в ключа пластините където прави контакт включването на фаровете се нагряват и покраи тях пластмасата омеква(стопява се) и пластинките се отделят губят връзка и не светят фаровете

Това Ок - а някакво решение . По празниците разглобих и почистих този ключ 5 пъти - и при мен е същия проблем - само габарит и мигалка. След едно от почистванията и ( натягане на пружинките ) светна - отидох на работа :)/> и сега седи пред офиса , снощи пак разглобих ключа всичко си изглежда прилично но пак не свети. Та и аз да питам за някаква схема на ключа - кое "пинче" с кое мога да си ги прозвънявам с мултицета за да видя дали работи ключето , че да не го качвам и свалям постоянно поне - като правя опити.

И другото което си помислих - кои кабели са за тес фарове - да взема да ги искарам отстрани като пасат с едно ключе и да се приключва!

колата е 80 б3 - от ръбестите ключета

Редактирано от kojota
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ключа ти е заминал.Спести си време и ядове с поправки и си вземи втора ръка от някой колега тук.После сложи релета да не стане пак така и си свиркай.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, може и така да е - макар че го раглобих и почистих няколко пъти и ми се струваше наред всичко ( на око ) другото е че не намирам такива ключове - повечето са от облите , а те доколкото знам не стават .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много нерви и няколко разглобявания и сглобявания тази вечер и странни моменти - примерно светене на дългите като съм на къси и други такива , вече имам работещи нормално фарове, сега остава да изкарат месец поне че преди това време няма да имам възможност да монтирам релета , но февруари ще го направя. Ако може да ме насочите към най лесния вариант за тази прицедура ще съм благодарен !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз оправих ключа и сега съм с нормални фарове - следваща стъпка е поставяне на релета.Благодаря на всички отзовали се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново изчезнаха фаровете , сутринта имаше , жената отиде с колата на работа и като си затръгвала - пак няма . Отново има само "мигалка" и габарити.

Вече незнам какво да правя, не мисля че поредното разглобяване и зглобяване отново ще помогне , поне не дълготрайно . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същия проблем с лоста,даже от щракане го счупих.Сега съм си купил реле за автоматично включване на светлините,но не знам как да го монтирам.Търся и да закупя лостовете от лявата страна на волана.Някой ако има да казва.Моите са закръглените 89година.

ето това рела

Редактирано от mureto_80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...