Jump to content

разход на А3 1.9 TDI 110 ps,ASV


prosatan

Recommended Posts

Зравейте,

от скоро съм собственик на А3 1.9 TDI 110 ps, 2001 година с код на двигателят ASV.

Претъсих всички подобни теми, но не намерих необходимата информация.

Та искам да ме посъветвате дали е нормален разход от около 10 литра на 100 градско.

Основният ми маршрут е сутрин рано от Дружба 2 до Бизнес парк София,като минавам през Горубляне и вечер взимам приятелката си от работа.

Знам, че растоянията не са доста кратки и колата се кара предимно студена,но не е ли висок разхода?Сменени са всички консумативи и е обслужена изцяло.

Единствено горивния филтър не е сменен, тъй като новия се оказа дефектен и не ми остана време да копувам нов.

За съжаление колата няма бордови компютър и я засичам за трети път от светване на лампата за гориво. Зареждам за 8 литра, а с тях изкарвам около 80 км до следващото светване на лампата.Колата е качвана на Ваг Ком когато я везех,но не откриха нищо необичайно.

Ще съм благодарен на всички за мнения и съвети ако този разход е необичаен и завишен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , скоро на брат ми купих СЕАТ Ибиза със същия мотор!

Градско в Балчик ,а ние имаме доста баири ,харчи около 6/100 а извънградско от Балчик до Варна с пробег около 100 км харчи по 4.2 / 4.5 на сто!

На дълги дестинации със сигурност ще падне под 4/100 !

Дано съм ти бил полезен! :zustimm:/>

Не е като мойта душегубка , на моменти даже му завиждам :rolleyes:

Редактирано от Krischan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха чувал съм,че можело да падне на 3,5/100,а градско към 5/100 обаче трябва да е с 5 човека и пълен багажник.Така този двигател обезмисля всички милиони изхарчени за разработка на разните му там хибриди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм с АSZ мотора 131 коня, и на кратки разстояния в Пловдив, 8-8.5 зимата не качва повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, най-вероятно колата не е ОК.На моменти,особено сутрин рано, когато я запаля и е на ниски оборото колата се тресе леко.След като и подам малко газ си влиза в нормални обороти и заспива.Същото се случва понякога на светофар.Казаха ми ,че най-вероярно е горивна помпа. Може ли тя да ми вдига така разхода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

количката си ти е супер. просто разхода на този двигател както и на всеки друг е в много голям диапазон. ето давам ти пример моята кола е а6 1.9тди 110 коня,

извън града с 90-100 разхода е около 4.5 -5.0 на сто.ако обаче карам със 130-140 разхода е 6.0-6.5. градско при температури над 0 е около 6.5 -7.0 на сто,НО когато е под 0 гр. и колата се кара само сутрин до работа и вечер до вкъщи разхода си става 10 на сто като стой та гледай.

а и Това замерване което правиш с лампата на резервата е ощо взето НИЩО. лампата светва всеки път на различно място и различно ниво. мери се само пълен - пълен резервар и то на една бензиностанция, една и съща колонка и само ти да наливаш. за да знаеш кога изключва пистолета и на кое изключване си спрял миналия път. Защото само гърлото на резевара събира над литър.

А за претрисането Сигурно ще иска една центровка на ГНП и нагласяне на милиграмите гориво и ще заспи мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам едно прилоложение за измерване на разход на смартфона. Досега за изминати около 8К км. градско (София) + извънградско разхода е 5.5/100. Двигателя е AHF (110 к.с.). Колега, да нямаш някой спукан маркуч на турбото? Така колата би трябвало да харчи повече. Ако всичко и е наред гледай да я караш с около 2000/2500 оборота. Там е най-голям въртящия момент, респективно би трябвало да е най-икономична в тези обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

количката си ти е супер. просто разхода на този двигател както и на всеки друг е в много голям диапазон. ето давам ти пример моята кола е а6 1.9тди 110 коня,

извън града с 90-100 разхода е около 4.5 -5.0 на сто.ако обаче карам със 130-140 разхода е 6.0-6.5. градско при температури над 0 е около 6.5 -7.0 на сто,НО когато е под 0 гр. и колата се кара само сутрин до работа и вечер до вкъщи разхода си става 10 на сто като стой та гледай.

а и Това замерване което правиш с лампата на резервата е ощо взето НИЩО. лампата светва всеки път на различно място и различно ниво. мери се само пълен - пълен резервар и то на една бензиностанция, една и съща колонка и само ти да наливаш. за да знаеш кога изключва пистолета и на кое изключване си спрял миналия път. Защото само гърлото на резевара събира над литър.

А за претрисането Сигурно ще иска една центровка на ГНП и нагласяне на милиграмите гориво и ще заспи мотора.

prostan-този колега е прав...,зимата в градско няма кола да гори малко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ami blagodarq na vsichki,

sybota shte hodq da mi pochistvat ednata duza i da mi regulirat GNP-to. Nadqvam se sled tova dade po-dobyr razhod.

No naistina e nai dobre da q zaredq do gore i sled 100 km da doleq.Vchera zaredih 8litra sled kato mi svetna lampata i sled desek 10km pak svetna:)))

Sled izvestno vreme pak se normalizira. Na lqto ste trqbva da si opravq i tabloto, zashtoto sutrin kogato palq strelkata na temperaturata se vdiga vednaga na 70/72 gradusa-vypreki,che termostata e nov ,a strelkata na za gorivo syshto na momeni igrae.

Chetoh ,che tova e chesto sreshtan problem, no za sega veche ne mi ostanaha sredstva, baq parichki zqminaha po obslujvane,novi zimni gumi registracii,zastrahovki i drugi raboti po okachvaneto:(

No si e normalno,kato kopuvame koli na po 10 i poveche godini(vnos ot italiq) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...