Jump to content

Въпрос за положенията на лоста за чистачките


kvm

Recommended Posts

Здравейте, днес случайно бутнах лоста за чистачките напред и открих две положения, които дори ги няма описани в ръководството. Лоста изглежда да е оригинален, точно както е на снимката, като червените стрелки са двете незнайни положения. Като се постави в положение X всички други функции си работят нормално, а положение Y е само при натискане и се връща обратно в X. Стана малко като математическа задача :)

post-1945-0-45489300-1358423542_thumb.jp

Нямам задна чистачка, нито миене на фаровете, за които би могло да служи, но чак пък да не е описано в ръководството ми е малко странно. Да не би да е бутано там и да са сложили грешен лост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е положение, в което лоста е "заклчен" ?

Като е на положение X, борд-а работи ли?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това са положенията за задна чистачка точно - включваш я и другото е на бутонен механизъм за миенето.

А може да е сменяна с някаква друга ръчка ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е положение, в което лоста е "заклчен" ?

Като е на положение X, борд-а работи ли?

Работи си всичко, все едно е на нормално положение!

Е това са положенията за задна чистачка точно - включваш я и другото е на бутонен механизъм за миенето.

А може да е сменяна с някаква друга ръчка ....

И аз така си помислих ама като го няма черно на бяло написано никъде почнах да се съмнявам. Според теб е слаган лост от Авант, нали само те имат задна чистачка?

Ако може някой колега със Седан да сподели дали при него ги има тези положения, не че ми е спешно, всичко си работи ама поне да знам дали е сменяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При седана ги няма тези положения. Лостчето ти е от комби. Явно не е имала борд комп. и някой го е активирал и е сменил лостчето с такова от avant. Явно такова му е изпаднало на човека. :dance:

Редактирано от Andrey_Kotsev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При седана ги няма тези положения. Лостчето ти е от комби. Явно не е имала борд комп. и някой го е активирал и е сменил лостчето с такова от avant. Явно такова му е изпаднало на човека. :dance:/>

Абе знаех си че има нещо съмнително! Въпреки че по ВИН ми излиза, че си има борд комп., ако не се лъжа е това:

9Q2 Multi-function display/on-board computer with check control

Както и да е, сменял е нещо човека, работи си, пък другото пепел :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен ги няма тези позиции - най-вероятно ти е сменяно лостчето с такова от авант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво имам аз, май с това трябваше да почна:

post-1945-0-42618600-1358774002_thumb.jp

Вече мистерията е разгадана напълно, същото е като това от втория линк, т.е. има допълнителна картинка. Сега вече съм 100% сигурен, че е от Авант.

Благодаря много! Значи като се купува кола, трябва да се отчита в полза на Ауди и наличието на такъв форум, не че другите нямат, ама нашият е най-добрия :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...