Jump to content

A6 - 1995г. - инжекцията може би????


vboikov

Recommended Posts

Здравейте пичове-колеги, пиша за първи път,та ако има грешки , то простете.Та да ви споделя, от скоро имам А6 1995г., :respekt: / голямо удоволствие било тва Ауди бее/,

и като за начало му правих ремонт на рейката и тепърва като на всяка нова/стара/ кола трябва да и откривам проблемите. Значи, като покарам колата в града около 1/2 час на ниски обороти/на място/ се опитва да загасне , но не го прави постоянно, обаче доста често, а това определено не ми е приятно. Не съм ходил на диагностика все още / а това е задължително и ще го направя утре или вторник/, но ако имате мнение, ще ми е приятно да ми пишете. Мисля, че имам проблем с инжекцията/подобно поведение имаше една Сиера , която имах преди 10 години/, и дано се окаже дребен. Е засега това е , пожелавам си отсега нататък да ви споделям само положителни неща, а Аудито е автомобил, който е способен да ги предложи.Чао

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Zari6, двигателя ми е 2.0литра 16 клапана 140 к.с. ACE, захранване- KE-Motronic 1.2 , 1.2.2 digifant MP/благодарности на Inkozi за инфото за двигателите на Ауди/, но трябва да ти споделя , че колата не беше карана дълго време и след като и смених маслото и всичките възможни филтри / освен на климата/ и и сипах добавка за чистене на инжекцията на Vallvoline/ 8лв./ , проблема вече почти изчезна т.е. падането на оборотите на място колебаят надолу вече мн. по-рядко и от тогава не е искала да гасне :D . Надявам се , че след още навъртяни километри проблема ще изчезне съвсем. Освен това не съм ходил още на диагностика , а и не съм сменил свещите, / искрено се надявам да нямам проблем с кабелите щото струват майка си и баща си/. А да те питам още , нормално ли е като включиш на габарити да ти светва зелената лампичка на таблото все едно съм на къси , а като включа на къси зелената лампичка гасне и не свети никаква за светлините/ за дългите си свети нормално, синята/????Благодаря ви предварително за мненията. Чао до скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лампичката - нормално е. Аз също се притеснявах в началото, но след демонтажа на таблото (за смяна на изгорели лампички) се убедих че такава лампа не е предвидена :D .

П.С. Виж си личните съобщения, писал съм ти за рейката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове-колеги, пиша за първи път,та ако има грешки , то простете.Та да ви споделя, от скоро имам А6 1995г., :D / голямо удоволствие било тва Ауди бее/,

и като за начало му правих ремонт на рейката и тепърва като на всяка нова/стара/ кола трябва да и откривам проблемите. Значи, като покарам колата в града около 1/2 час на ниски обороти/на място/ се опитва да загасне , но не го прави постоянно, обаче доста често, а това определено не ми е приятно. Не съм ходил на диагностика все още / а това е задължително и ще го направя утре или вторник/, но ако имате мнение, ще ми е приятно да ми пишете. Мисля, че имам проблем с инжекцията/подобно поведение имаше една Сиера , която имах преди 10 години/, и дано се окаже дребен. Е засега това е , пожелавам си отсега нататък да ви споделям само положителни неща, а Аудито е автомобил, който е способен да ги предложи.Чао

Здравей,колега фен на ауди искам да ти кажа че и аз страдам от същия проблем и днес ходих отново на диагностика при по ДОБЪР МАЙСТОР и на мен на ниски обороти ми гасне ту ги вдига ти ги смъква и днес след диагностиката се установи ,че има един датчик казаха ми че се казва шалтер който работи когато си иска сега ще го сменям, ще ти кажа и колко струва ,200 лв,малко ме смъдна сърцето но ще ги дам че ми омръзна да правя задръствания по кръстовищата.Между другото какъв разход ти прави в града,понеже и аз съм с същия мотор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Боби, съжалявам че сега ти отговарям , но покрай тия бури нямах нет! Относно разхода, не съм го засичал още , но по количеството което съм сипвал и отчета на километража , / това е съвсем грубо разбира се/ е някъде около 12,5 градско. Имай впредвид обаче , че в началото не бяха сменени филтри , масло, свещите ги смених вчера и ми се струва ,че колата върви по добре, така че тоя разход може да се окаже ,че не е миродавен, но все пак трябва да се напълни резервоара и т.н. , знаеш как е. Колата е голяма , супер е, така че всяко удоволствие си се плаща и мисля че при Ауди съотношението плащане-удоволствие е на добро ниво. :dance: Успех на теб и на всички колеги Аудисти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...