Jump to content

AUDI A 6 2.5 TDI AKE MOTOR


simo1

Recommended Posts

Здравейте колеги!Собственик съм на ауди А 6 2,5 ТДИ 2001г AKE мотор. Имам съмнения,че трябва да се сменят кобилички и повдигачи понеже ми се получи тракане в мотора, особено сутрин при студен двигател. В последствие тракането намалява, даже за момент изчезва.Питането ми е някои имали идея ориентировъчно колко ще струва ремонта и дали си струва да го правя или да продавам колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако я продадеш какво?Ще си купиш друга кола и ще почнеш с ремъци,ролки,накладки,някой носач или карета или амортисьор и пак ще дадеш много пари.Според мен не си заслужава,особено ако вече си я обслужил тази.Вярно и тук парите няма да са малко,нз колко,но ако колата е поддържана по-добре си я прави.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излезна около 500 лв.Кобиличките не беше необходимо да ги сменям , но прецених , че веднъж го правя и така !

Беше ми дошло и времето за пълно обслужване и всичко направих наведнъж!

Бяха ми паднали 2 кобилички и затова смених всичко!

Колата си тръгна супер и не ми е минавало през ума да си я продам !Ако ти идва времето сменяй ремъци и ролки и бой !

:zustimm:

Успех и действай смело !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

500 лв кобилици и повдигачи ? или кобилици + работа ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се настройваш в някаква посока . Отиди някъде където ще видят примерно валовете как са на колата щото ако са зле няма да минеш само с кобиличк Тогава ще оставиш няколко хиляди... Друг е въпроса че ауди с тоя мотор почти никой не иска и реално ще загубиш доста от евентуална продажба... Прецени ползите и мунисите и вземи решение но само с кобилички е най-малко вероятния вариянт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кобиличките и хидравличните опори (повдигачите) струват около 500 лева, четирите разпределителни вала струват около 700 лева. Почти със сигурност трябва да се сменят валовете, кобиличките и повдигачите. Ако не плащаш много за труд, или си ги сменяш сам, можеш да се събереш във 1300, до 1500 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...