Jump to content

RAM за лаптоп?


Recommended Posts

Здравейте,

Първо - тотално неграмотен и отдалечен съм от компютрите и всякакъв вид техника и електроника. Така че долните редове ако се струват смешни и тъпи на някой да е наясно защо. :rolleyes:

Имам един лаптоп от далечната 2006г, който тогава беше актуален, но сега нищо не върви плавно на него. Свалих няква програмка дето показва кое колко се товари и се оказа че РАМ-паметта не слиза под 45% натоварване само като си стоя на десктопа без да съм пуснал нищо. А като пусна някой стара игричка или АутоКАД и тотално умира. Тъй като скоро няма изгледи да го сменям, поне мога ли да му сложа още РАМ?

В момента е с 552МБ РАМ, от които 64 или 128 (по избор) се ползват от Видео картата. Проблема е, че незнам ДДР колко е вида й :steinigung: Мога ли още 552 да сложа, за да ползвам 128 Видео карта и да имам 984МБ за РАМ?

Лаптопа е Fujitsu-Siemens, процесор AMD Sempron 3300+ (май беше към 2GHz), 552RAM, и 70GB харддиск.

И ако е с някъв стар вид РАМ - ДДР1 или там нещо такова беше, продават ли се още такива по магазините, или да търся втора ръка? Иначе, другите неща са ОК, само тоя РАМ ме тормози.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш ли да изровиш конкретния модел на лаптопа? Ако го кажеш ще мога да изровя детайлните спецификации за този модел и да ти кажа дъното ти с каква РАМ работи и по-важното - какъв е максимума РАМ, който разпознава. Най-вероятно обаче няма да можеш да добавиш още една платка РАМ, а ще се наложи да замениш сегашната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав - напиши модела на лаптопа, за да разберем спецификациите му. След това мога да ти помогна - из офиса се мотаят доста платки DDR i DDR2 :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е ДДР2 (горе долу по Мхц на процесора)но дай на колегата модела да ти каже на каква честота е. Скъпичка е вече(особено по-големите плочки),намира се втора употреба само rolleyes.gif

Предлагам да си вземеш 2Гб поне.... освен ако не искаш да минеш на някоя по малко ресурсоядяща ОС smile.gif

Примерно аз търся 2 плочки по 4 Мб и доста трудно се намират,следователно под 150 кинта не успявам да намеря zustimm.gif

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По данните които даваш предполагам, че става дума за Fujitsu Siemens AMILO A1650G, той разполага с две плочки ДДР1 на 333Мхз по 256мб всяка. Това означава, че ще ти се наложи, ако искаш да направиш що годе смислен ъпгрейд да си вземеш 2х512мб. Все пак имай предвид, че този процесор е слабичък, както и видеокартата(Ати) и не можеш да очакваш някакво невероятно представяне при работа с Аутокад, или с игри дори след ъпдейта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. АМИЛО нещо си е, но като се прибера довечера от работа мога да видя точно. Не очаквам нищо невероятно, но поне да не ми забиват игри от типа на по-старите NFS и други подобни :D/>/> А и AutoCAD го ползвам само за прости чертежи и то доста рядко, не правя нищо тежко и сложно на него.

Редактирано от limona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така изглежда лаптопа но тук пише че е с Атлон процесор, а той и с Семпрон.

А този отговаря и като характеристики, само че моя хард е 70ГБ, не 60.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледай колко е харда - трябва да видим какво точно е дъното и колко MAX RAM поддържа. Така като гледам и двата лаптопа от твоите линкове идват с 512 МБ DDR333/2, но разликата е, че първия поддържа разширение до 2 ГБ РАМ, а втория е само до 1ГБ. Когато можеш виж точния модел и ще можем да кажем повече. Ей тук можеш да въведеш серийния номер на лаптопа (търси го по стикерите ) и да видиш какво ще ти каже:zustimm:/>.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се оглеждам за нещо, но не пречи малко да го посъживя междувременно. Гледам че има читави лаптопи по 800-900лв. Незнам колко си заслужават, но пак са по-добри от моя :-)

Точния модел довечера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 2 плочки за продаване. Ако някой се интересува да пише.

Какви?!?

Аз се интересувам от ДДР2 - 4 гиги(на плочка)

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, както ти казах, из офиса се мотаят няколко DDR 1-ци и никой не ги ползва (2 x 512 MB и 1 x 1 GB)... Напиши ми адреса си на ЛС и ще ти ги пусна по Еконт-а. А ако си от София и имаш път към Младост 4 (Бизнес Парка) преди 7, може да се срещнем и да ти ги дам :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

flehan.gifflehan.gifflehan.gif

Колега, както ти казах, из офиса се мотаят няколко DDR 1-ци и никой не ги ползва (2 x 512 MB и 1 x 1 GB)... Напиши ми адреса си на ЛС и ще ти ги пусна по Еконт-а. А ако си от София и имаш път към Младост 4 (Бизнес Парка) преди 7, може да се срещнем и да ти ги дам zustimm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в акцията по ъпгрейда хартиса някоя плочка (една или две) 1Гб DDR1 (333Mhz) ще бъда много доволен. :dance:

Моята машина има 2х512Мб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа, проверка по сериен номере казва, че е AMILO A1650G. А за този конкретен модел в тоя PDF пише, че модела на лаптопа ти поддържа само до 1ГБ RAM максимално. Това, което пише в документа е:

Memory

256 – 1024MB DDR SDRAM,

PC/2700 DDR333 SO-DIMM

256 / 512 MB memory modules possible

Така като гледам няколко поста по-горе колегата sky има 1 плочка 1GB corsair PC/2700 DDR333, така че май се намерихте.:zustimm:/> Не мисля, че би трябвало да има проблем да е само една плочка, но нека и някой друг каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това "256 / 512 MB memory modules possible" е вярно, няма как да сложи една плочка от 1 GB, а ще трябват 2 x 512 MB. Отделно че в "Dual Channel mode" би трябвало да работи по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това "256 / 512 MB memory modules possible" е вярно, няма как да сложи една плочка от 1 GB, а ще трябват 2 x 512 MB. Отделно че в "Dual Channel mode" би трябвало да работи по-добре.

Вярно е и това!:respekt:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да разбереш, докато не отвориш лаптопа, но във всеки случай е по-добре да сложиш 2-та чипа от по 512 MB.

Тук можеш да видиш как се сменя RAM паметта на твоя лаптоп.

post-61009-0-75509400-1359800669_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...