Jump to content

Audi A4 2003 AVF


stankofm

Recommended Posts

Здравейте Колеги.Днеска обикалях автосалоните в Варна и попаднах на Audi A4 1.9 TDI 2003 AVF 131 h.p.Искам да знам нещо повече за тоя мотор,какво представлява(помпа-дюза или е?),дефект и т.н :)мерси

Редактирано от VBI
промяна на код на двигателя
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е AVF. ПД е и вероятно е със 6 скорости. Дефекти може да има всякакви, все пак е 10 годишна кола, но като цяло са здрави тез двигатели.

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е AVF. ПД е и вероятно е със 6 скорости. Дефекти може да има всякакви, все пак е 10 годишна кола, но като цяло са здрави тез двигатели.

Колега може и да съм обърка кода,но да с 6-скорости.Попринцип съм много навит на едно такожа нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор не се ли поставя и в Фоксваген Пасат В 5.5 ?Кажете мнение за него ! ! !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а ще може ли да сложиш обявата за колата да я видя защото и аз в събота обикалях за такъв автомобил, но нищо свястно нямаше и накрая взехме Пасат В 5.5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е тука в Варна.Няма е на обява още.Така като гледам май ще се преорентирвам на 5.5 4motion.То пак като Quattro-рото май :unsure:/> ? :unsure:/>

Незнам дали кода на мотора е същият като този на Audi-то ;)/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от разположението на двигателя.

При напречно разположен двигател системата е Халдекс, при надлъжен двигател Торсен.

Системата за 4 задвижващи колела е 4motion при VW и Quattro при AUDI.

При пасат В 5.5 системата е Торсен.

Редактирано от handycam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за изчепателният отговор :) Жив и Здрав

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е тука в Варна.Няма е на обява още.Така като гледам май ще се преорентирвам на 5.5 4motion.То пак като Quattro-рото май unsure.gif ? unsure.gif

Незнам дали кода на мотора е същият като този на Audi-то wink.gif

А това ауди да не е сиво и да е одрано отзад в дясно и със скъсан мокет ?? gruebel.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е сиво,а синьо :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

аз имах 2 коли коли с такъв двигател. едната беше VW golf 1.9 PD 116 кс, карах го около 4 години и му навъртях около 200 000 км ( налага ми се да пътувам много).

когато го купих пишеше на километража 140 000 но според мен беше на поне 240 000.. единственото което направих по колата бе да сменя маховика и съединителя!

В момента карам Ауди А4 Б6 AVF мотор, имам го от 1 година за която навъртях около 40000 км, на 30 000 км. турбото се счупи, но колата беше със сменен софтуер и се оказа, че турбото е правило много високо налягане (вървеше прекалено много). Оправих турбото , смених софтуера на колата при Богомил от Годеч, от тогава съм минал към 10 000 км. и сменям само маслото. Около мен имам много приятели с автомобили от VW/Audi групата и повечето са с този двигател и за мен този двигател е най-добрия избор на баланс между здравина/мощност/разход на гориво.

успех с покупката

Редактирано от motochamp125
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...