Jump to content

Audi A8 4.2 Звук


Marat

Recommended Posts

Колеги от седмица 2 си мислих дали да махна средното гърне с цел подобряване на звука. Днес го махнах ето какво се получи

, поствам темата, ако случайно решите да правите същото или го обмисляте дано е полезна темата.

Как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караше някое Пунто 1.6, що годе се става звука! Ама за А8 с 4.2, мен лично не ми харесва. За мен тая кола трябва да "хърка", но културно, мек и приятен за ушите и душата звук :zustimm: Лично мнение :bia:

Нещо

:wub:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си махнал катализатора си имал две опции да сложиш тръба или кухо тяло на негово място.

За звук и двете не са правилно решение.

Трябва ти тяло на мястото на катализатора или по-напред към двигателя което да е с подобна форма

exaust.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, тази кола 2.8 ли е ?

гледам номера и ми прилича много на една 2.8ца, черна цялата с матова решетка

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Какъв е този въпрос ... няма 4.2 който да не харчи. Тук по скоро правилния въпрос е: колко масло ти харчи :)/> Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пепел ти на устата ... силно се надявам да си изпуснал една нула при цитирането на километрите :)/> :zustimm:/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова колега :D/> похарчва си :D/> :D/>

Майко мила, ти значи си ходиш постоянно с една туба 4л. в багажника... леле да инвестираш в моторчето. Грехота е .... лелелеле 1.5л на 1000км. ужас :steinigung: Колегата "tvard" има страхотна тема точно за твоя проблем. Ето ти линк: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=137506

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Нещо такова излиза :D ще прочета темата обстойно!

Между другото... преправих генерацията... сега звука е убийствен... застанах днес до един корвет и неможах да го чуя :)))

Прави тръби на тръба по 2 резонатора ... тръби ф50 като скоро ще я преправя на ф60 със X пайп... по средата звука стана доста приятен и бучащ буботи много приятно в ниските обороти а във високите хората наоколо имат чуството, че се задава S8 900 коня :) доволен съм.

На всичкото от горе се ъпрейднах преди седмица със газов инжекцион и в момента разхода ми е 18-19градско остава маслото и някой други нещица да понаправя!

Ще пусна клипче и снимки как съм направил генерацията отдолу! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто любопитство, ти какво виждаш на огледалата за задно виждане при ускорение с твоята кола ? При подобни данни за разход на масло всичко сочи към това да има огромни облаци след теб ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз направих тръби на 63 и Х по средата. Лека полека сложих 6 резонатора и скоро ще добавя още или ще карам с тапи. Лошото е, че тапите ще спасят слуха ми, но не и тапицериите, които лека полека се изкъртват от вибрации. Може да чуеш моята кола ако искаш, преди да дойдеш в моя клуб. Между другото, правилното е да се оперира задното гърне и да се вмъкнат прави тръби в него, а средното да не се пипа. Личен опит. Звукът е пъти по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...