Jump to content

Избор на домашен климатик


Recommended Posts

, чувал съм че има евтини модели които вършат работа ама как един не съм видял още незнам.

Не ме карай да ги снимам . Имам 2 ,, ОСАКИ,,-

Единият е 18 / вторият 12 ъглов- купени 2000год. След 12 год. вярна служба 18ката миналата година изпусна фриона и се наложи да сменим единия кран+ пълнене и отново сме в играта.

Но има една подробност- когато разглобихме външното тяло на всякъде + компресора/ хитачи/ пише madein japan hilezh.gif

а на вътрешното/ OSAKA MITSUBISHI ELEKTRONIK /

Редактирано от valerka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега... не давай такива крайни изказвания. Кажи колко е КОП-а на твойта,колко време влиза в рефроз зимата колко ток харчи. Като си отговориш на тия въпроси,ще разбереш колко си далеч от истината. тя и твоята Б4-ка върви,ама не е S8 :hilezh:/>

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите осаки са много яки наистина, малко по-груби, но имат предоволно сила и за отопление и охраждане. С новите модели не са точно така нещата, не че са лоши, но просто не трябва да се прави аналогия със старите японски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колегата в Стара Загора ще бере ядове. Той в момента пише че е с панасоник,така че няма какво да му мисли.

Дайкин -Митсубиши :zustimm:/>/>/>

Абсолютно некоректно е да се коментират марки, без да се споменават модели и класове. Масовите европейски модели на дайкин са много посредствени.

Освен коп се гледа и как се запазва той при ниски температури..........

има толкова много инфо за климатици, че не ми се коментира, просто ме подразниха бомбастичните ти изкзвания (равенството между нео и панасоник), които завършиха с препоръка за митсубиши електрик :wall:

А и на брат ми най-добрия му приятел имат много голям сервиз за климатици от 20 години. И те монтират само тези две марки,вие си правете изводи защо.

Примерно защото ползват най-добри цени <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайер с какво е по-добър от Мидеа ми е интересно, след като са в един клас ? Отделно високия клас при едните, дали не се доближава ниския клас при качествените ?

Аз от 10 години ползвам Мидеа и досега не съм имал проблеми. Имах такива с Мицубиши . Говорим за външни тела , на брега на морето , които са изложени на силна влага, сол и пясък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен коп се гледа и как се запазва той при ниски температури

е това е най-важното ,защото при повечето СОРа е 4-5 а кат падне температа на –5 градуса и става 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайер с какво е по-добър от Мидеа ми е интересно, след като са в един клас ? Отделно високия клас при едните, дали не се доближава ниския клас при качествените ?

Аз от 10 години ползвам Мидеа и досега не съм имал проблеми. Имах такива с Мицубиши . Говорим за външни тела , на брега на морето , които са изложени на силна влага, сол и пясък.

Най-голямата тояга да сложиш лятото,ще работи. Проблемът е зимата като замръзни какво се случва.За хаера прочети по-нагоре че си струва заради цената при 18-ка,24-ка . Не е топ качество,но работи завидно добре при -20 градуса.

А темата започва да става като всички други и да се дават всякакви предложения. Най-точното мнение за модели е дал JIVKO . Като естествено първото предложение е същото митсубиши което съм му дал и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все ще се намери някой "разбирач " да се обади. И кво каза че не разбрах :hilezh:/> :hilezh:/> :hilezh:/> :hilezh:/>

ще го напиша по-разбираемо - пишеш глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се на колегата пуснал темата , но ще задам един въпрос на Мирослав Филчев : то че ние не сме разбирачи го разбрахме , а ти като толкова ги разбираш тия работи я кажи колко монтирани и колко отремонтирани климатика имаш зад гърба си ?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайер с какво е по-добър от Мидеа ми е интересно

Мойто Хаерче подкарва 6-та годинка без проблем (чукам на дърво). При затворена врата почти не го чувам, но пък прекрасно чувам Мидеята на съседа отдолу, сложена лятото ! При -5 градуса, то не е пуфтене, дрънчене и въздишки, като парен локомотив по нанагорнище е ! :hilezh:

Другата ми машинка е Фуджицу без тампони на външното тяло, нивелирана чудесно - също не се чува ! :zustimm:

Единственият досаден звук от втория е едно бълбукане при дефрост, но не е болка за умиране ! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фуджицу без тампони на външното тяло

Моето също беше монтирано без тампони .Като набереше обороти компресора не се чува,но на ниски когато развърташе се получаваше за момент някакъв резонанс.Сложих му тампони и заспа :)/> Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз останах с впечатлението, че колегата се интересува от тихо вътрешно тяло. От класните машини Фуджитсу е с най-шумно (пак с уточнението, че трябва да се сравняват конкретни модели и мощности).

За мен перфектния компромис между качество/шум/възможности/цена сa евтините инвертори на митсубиши хеви, мисля, че ZJ е актуалната версия. Но пак са по-горен ценови клас от търсения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се на колегата пуснал темата , но ще задам един въпрос на Мирослав Филчев : то че ние не сме разбирачи го разбрахме , а ти като толкова ги разбираш тия работи я кажи колко монтирани и колко отремонтирани климатика имаш зад гърба си ?...

:zustimm:

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо що годе прилично за цената си:

Hitachi RAS/RAC 25FH6 - 759 лв.

http://zora.bg/hitachi/rasrac-25fh6/18461

С характеристиките са се омотали здраво в сайта.

Ето каталожните данни:

Мощност при охлаждане 2.50(0.90-3.10)кВ

Мощност при отопление 3.40(0.90-4,40)кВ

Консумация при охлждане: 0,70(0,155-1,29)кВ

Консумация при отопление: 0,88(0,115-1,25)кВ

ЕЕR/COP: 3,57 / 3,86

Компресор: DC Rotary x1

Sound Pressure Level (Overall Scale)

Cooling dBA 35/32/26/20

Heating dBA 36/33/27/23

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

чудно ми е, точно колко е сметката аджеба по малко накрая като я получиш между сплит система 12ка примерно с такъв инвенторен. защо ми се струва че разликата няма да е толкова голяма? :gruebel: говорим при еднаква работа на климатиците в едно и също помещение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно. значи ако разликата в цената е съществена и толкова не в крайните сметки за ток, общо взето този климатик може да си го избиваш към 5,6 год. някъде.. :zustimm:/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво смяташ. На колко оценяваш разликата от примерно 6дб във вътрешните вентилатори? А на колко оценяваш, това, че ще си помагаш с духалки на някои климатици?

На колко се оценява един фотокаталитичен филтър? В единия случай разходът за него е 0 (при евтините климатици го няма), в другия случай харчи примерно 20вата? Е това няма избиване:).

Дилемата е като да сравняваш Лада за 500лв с А4 за 50000лв. А4-ката няма избиване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в двата случая най вероятно сте прави но имам чувството че разликата в сметките е минимална, да не кажа никаква. и тези историй по малко ток и т.н. са само за баламостване. аз съм със сплит 12 мидеа, приятел преди време си купи такава но инвенторна. общо взето еднакви помещения и еднакакъв начин наработа (наблюдавал съм му климатика с часове като съм бил на гости) и после получаваме еднакви сметки - 100 лв. примерно. еми къде е сметката аджеба? като той купи климатика за двойно повече и отгоре. а също и топлината в стаята е еднаква?...

п.с. горе долу като тъпотията с енергоспестяващите крушки, където купих по 9лв. филипс и щях да окьоровея от тях. смених си ги с нормални 100 ватови и се родих от към светлина и същите сметки.. :zustimm:

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм компетентен за сметките от неинверторните климатици - не мога да си позволя да си купя само за пробата :)/> Но при баща ми има един обикновен пансоник 18-ка на вече 15 години, който си работи (последните 6-7 години има тец и не се ползва за основно отопление).

Гледам, че се внасят и японски инвертори на по 10-12г, вероятно нямат проблеми с надежността на платките щом са добре проектирани и добре изпълнени.

А за крушките на Филипс - има нови халогенни, който са с около 20% по-нисък разход и светят със същия спектър като тези с нагреваемата жичка. Около 3 лв/бр са.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...