Jump to content

Recommended Posts

Ами в общи линии заглавието на темата казва всичко. Ориентирал съм се да купувам Kindle 4 или 5 или втора ръка или нов но внос от Англия да кажем (из Продавалник има доста обяви), но се притеснявам, че може да има клонинги некви "като истински". Ориентирал съм се към 6 инча дисплей, без подсветка и клавиатура (и без реклами).

... а бе всякакви съвети за закупуването на Kindle ще са ми от полза ....

Предварително благодаря! :zustimm:/>/>

Редактирано от masurev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,

имам този от близо 2 години.

http://www.amazon.co.uk/kindle-ereader-ebook-reader/dp/B007HCCOD0/ref=sr_tr_sr_6?ie=UTF8&qid=1364065313&sr=8-6

невероятна машинка, адски съм доволен (аз взех 3G модела които лови нет навсякъде). Купуван е от амазон директно - тогава още нямаше куриери на тези цени които са днес, но сега е друга бира.

поръчвай оттам смело със доставка до офис на куриер в лондон примерно. оттам до БГ защитена доставка ти е 10-12лв.

това е моя съвет, ти си решаваш - но накратко, ако обичаш да четеш, - ще се влюбиш в тая джаджа...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекламите не са дразнещи. Моят е с тях - вместо скриинсейвър са.

В замунда книгите са pdf и не са удобни за четене на киндъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поръчвай оттам смело със доставка до офис на куриер в лондон примерно. оттам до БГ защитена доставка ти е 10-12лв.

... може ли малко повече информация как точно става това "нещо", защото и представа си нямам ......

Предварително БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В замунда книгите са pdf и не са удобни за четене на киндъла.

Можеш да ги преформатираш, не е трудно ! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекламите не са дразнещи. Моят е с тях - вместо скриинсейвър са.

А и много лесно се махат. За скрийсейвър може да си сложиш собствени снимки. Ако искаш да четеш и други формати инсталираш CoolReader3...

За реплики не съм виждал (чувал), но определено изработката на Kindle е на ниво и ако има, няма как да не личи.

Редактирано от Vami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайски киндъл няма и не съм виждал никога. ТАка, че няма от какво да се страхуваш.Киндъл 4 черен е най-добрата опция. Втора ръка не си ли наясно, че може да изгърмиш ? Мастилото не е безкрайно и втора ръка не е добра идея. Прочети малко и се запознай повече.

Също ПДФ не стават добре. Получават се през ред след форматиране. Стават от текстови файлове, но пак не всички. И като цяло електронните книги са доста малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мастилото не е безкрайно и втора ръка не е добра идея.

Благодаря за инфото, че няма клонинги, но какво означава това за "мастилото"? Е-инк не е ли технология за графика чрез поляризация на отделните пиксели на матрицата? А че всяко "желязо" си има живот го знам много добре :bia:/> !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изхабява реално, конкретно случаите които са описани е, че губи контраст и по-точно се получава това, че някои от бяло/черните капсули спират да реагират. http://www.eink.com/how_e_ink_works.html Не случайно в киндъла си има опция дали на всяка страница да ти опреснява мастилото или на 6 страници един път да го опреснява :>

Второто е, че екранът е страшно чуплив и не търпи никакви изпускания или натиски. В нета има доста инфо затова кой колко му е изкарал.Сега като се зачетох май е поради някакво нараняване което дори собствениците не са разбрали как е станало може би поради това са повечето случаи.

Има и NOOK и други марки които са на добра цена, но аз лично не съм ги пробвал. Със сигурност мога да кажа за мен, че киндъл 4 с бутоните е най-добрата опция спрямо всичките модели на киндъл.Има и подробно ревю в myebook.bg на моделите.Също е и най-евтин и най-малък на външни размери:>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...