Jump to content

Километраж за A4 B6 с цветен дисплей


ThE_PilGriM

Recommended Posts

Привет колеги!

Имам А4 B6 с километраж с цветен ФИС. За съжаление дисплея е прецакан. Идеята ми е да си взема километраж от B7 с надеждата, че е произведен по-късно и съответно е по-вероятно да не се бъгне в скоро време. След това само ще подменя дисплеите. Как обаче да тествам дали работи преди да го закупя? Гледам разни клипчета, на които са си сложили таблото на масата и го захранват, но нямам идея кои пинове се използват... Някой може ли да ми удари едно рамо? Ще съм благодарен! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли по лесно да подмениш направо дисплея без да закупуваш друго табло имаше хора от форума мисля в Пловдив правеха подобна услуга по-разровисе и ще ги намериш имаха и цветни и са им чисто нови дисплеите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Втора употреба цветен дисплей трудно ще намеря без табло, освен ако таблото не е с някакви дефекти... За твоята идея с нов дисплей бях разучил. Попаднах само на колегата ggatwo. Там варианта е сигурен и качествен, но цената на нов дисплей е 530 лв. За това съм се насочил към купуване на табло втора употреба. :)

Редактирано от ThE_PilGriM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пишеш на колегата toshkov81 той преди време имаше табло с цветен дисплей за продан а може и да ти каже как да го закачиш да го тестваш Табло

Редактирано от yorg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зелена букса 2 и 3 +12волта

синя букса 22 + 12 волта

зелена букса 18 и 19 маса.

това е .

ако се притесняваш че не можеш да се оправиш, ела при мен и поръчай таблото да дойде и то тук и ще го пробваме преди да си го платил. че ако искаш направо можем да сменим таблата на колата ти или само дисплейте, то поне тези дисплеи се сменят супер лесно, всичко е на букса и става за две минути

Редактирано от toshkov81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не приятелю, колегата има цветен фис но е прецакан. и затова при него става само с разкачане на стария и закачане на новия.

ако стария е монохромен, то тогава се сменя цялото табло, защото нямат нищо общо двете табла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

зелена букса 2 и 3 +12волта

синя букса 22 + 12 волта

зелена букса 18 и 19 маса.

това е .

Колега, благодаря ти! Мисля да сваля моето табло и да разуча как е процедурата по смяната на дисплея. Тъкмо ще пробвам да го захраня странично. Дано само не бъгна нещо, че пак ще го връщам на мястото му. :P

Другия вариант е на място разкачам моето табло, закачам чуждото и давам на контакт. Като видя дали работи, пак вадя ключа и си връщам моето. Може ли да се окаже проблемен за нещо този вариант?

Редактирано от ThE_PilGriM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти набие грешка на имобилайзера, която ще изтриеш

За чуждото табло - ясно. После като върна моето няма ли да се оправи? Че ако трябва да трия от VCDS е кофти. Нямам интерфейсен кабел. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

малко стара тема, но да не пускам нова...

едното табло е от 1.8т автомат с монохромен дисплей (8000 оборота, 260 км/ч)

другото табло е от 2.5тди автомат с цветен дисплей ( 6000,260 )

по-нагоре чета, че само със смяна на фис'а няма да стане...

трансплантацията по някакъв начин възможно ли е или да търся да бартеросам таблото за бензинов автомат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

табло с цветен екран

http://lauter-bg.com/wp-content/uploads/audi_b6-12.jpg

 

 

табло с монохромен екран

http://lauter-bg.com/wp-content/uploads/audi_a6-23.jpg

Редактирано от geniustuni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги.

 

При демонтаж на таблото се затрудних с махането на стрелките за километрите и оборотите, а без да ги махна няма как да стигна до дисплея.

 

Има ли някаква определена позиция, в която трябва да са или нещо друго по-специално при демонтажа им? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте колеги имам едно питане.Колата ми е а4Б6 и е монохромен дисплей купих си километраж с цветен но след като го смених ми изписа сеиф и колата не иска да запали.Закарах я в Ауди сервиз взеха ми 40лв.и ми казаха че немогат да го направят.Та въпроса ми е някой може ли да ми помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да вярно са ти казали,няма да могат да го подкарат.

Таблото с цветен фис  което може да стане на твоята кола трябва да е с номер

8Е0 920 930J

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, svoenraven said:

 

Да вярно са ти казали,няма да могат да го подкарат.

Таблото с цветен фис  което може да стане на твоята кола трябва да е с номер

8Е0 920 930J

 

Колега, как точно разбираш с какъв номер трябва да е таблото със цветния ФИС? И аз искам да сменя моето табло със цветно и искам да знам какво да търся. Карам Б7 с ВИН: WAUAF78E66A267722

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мойто табло което исках да го слагам на б6 е от б7ако искаш мога да ти го пусна таблото е перфектно.А аз намерих това което ми писа колегата и ще си го купувам

Преди 1 час, bsdnikolov написа:

ЕТКА

Колега ти от къде си и мижеш ли ми го подкара ако наистина е с този номер чакам снимка

Колега ще ходиш ли на събора на 25-26

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...