Jump to content

Проблем с вакуума на смукателния колектор


Stanley_S

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Колата ми е А4, Авант, 1.8 Т, BFB двигател 2002-ра

Имам следния проблем с вакуума на смукателния колектор - не е счупен, а все едно се е разглобил на две части.

Като го сглобя - което става като пъхна едната част в другата, задържа за 20-30 минути и пак се отваря.

Следствие на това колата губи ниски обороти и присецва.

Като сглобя двете части работи безупречно - върви като змей, харчи малко, не пука, не сеца - никакви проблеми.

То е ясно, че ще купя нов вакуум, но въпросът ми е дали това не е предизвикано от друга повреда?

Дали на някой друг се е случвало?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се счупи вакум ... защото е вакум ;). Направи една снимка на счупения чарк за да стане ясно за какво става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбира се! Още довечера ще снимам въпросното клапанче, че си навлякох бъзиците с това лаишко определение "вакуум" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка, като жълтата стрелка показва виновникът.

Дано успеете да се ориентирате по ужасната снимка, но в гаража си е доста тъмно, а капакът на колата спира светлината от лампата.

16042013013.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не подлежи на залепване в което силно се съмнявам, ще трябва да си поръчаш ново - не скъпо, но е много важно за правилната работа на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, веднага го разглобих, почистих от евентуално омасляване със спирт и го залепих с гъвкаво моментно лепило - гел.

Засега няма никакви признаци на отлепяне, но подозирам, че няма да издържи дълго. Както е известно, моментните лепила, че и повечето лепила, не издържат на висока температура, а там си е горещо като в Ада ;)

Аз нямам колебание и ще си купя тази част нова, но се чудя защо се е стигнало до отварянето й - дали не е вдигнала налягането в колектора повече от нормалното... или някаква друга причина? Това ми беше въпросът изначало...

Благодаря ви предварително за коментарите! Ще се радвам да ми кажете и точното име на това нещо, че да знам какво да им кажа на сладурите от Порше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...