Jump to content

A8 4.2 D2 Mass Air Flow Sensor


Marat

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Днес закачих животното на ваг-кома и ми излезе:

16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low

P0102 - 35-10 - - - Intermittent

Предполагам съм за смяна дебитомер? Така поне си го обяснявам? Вие какво мислите? Няма да стане със почистване?

:help: :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да го почистиш първо и след това изтрий грешката. Ако пак се появи вероятно си за нов дебитомер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още утре ще го почистя!

Въпреки, че според мен щом пише, че сигнала е слаб май май нов ще да е :angry: но ще пробвам с някой друг спрей за чистене ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колега,дай малко инфо какво стана с колата ти че имам абсолютно същата грешка и нито с чистена на дебитомера нито с такъв от 3,7 не се оправя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да ги сменяте, направете следния тест: при работещ двигател, откачете голямата тръба (въздуховод), като НЕ откачате буксата на MAF-a . Ако колата започне да тресе/сеца/шашка/пребива и пр., то значи сензорът работи. Ако се стигне до чистене - с подходящ препарат, без въздух под налягане отблизо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,при мен се оказа че няма ток на дебитомера и сондите.Изгорял беше един предпазител.За да разбереш имаш ли ток на дебитомера премери между 1 и 4 пин на буксата му трябва да има 11-13 волта.Няма ли проблема не е в самия дебитомер а в захранването му.На мен ми даваше и сондите като грешки и колата на моменти едва вървеше.И аз така почистих дебитомера(което не пречи) и даже взех и един 2 употреба за проба,взех и сонди и падна голямо сменяне и пробване,докато не установим смешната причина за проблема.А иначе грешката за дебитомера ми беше точно същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...