Jump to content

Климатикът включва вентилаторите на висока скорост.


Kocetoo0

Recommended Posts

Эдравейте да запитам значи като включа климатика вентилаторите на радиатора започват да вартят на втора скорост иначе за охлаждане на антифриза работят на първа скорост както трябва и климатика да работи Каде може да е проблема някой датчик Кой? или фреон

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има датчик на климатичният радиатор,който следи налягането в системата и когато то се повиши се включва по-високата скорост на вентилаторите.При първоначално включване на климата,вентилаторите се вЪртят на ниска скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

климатикат е фавричен и се получава това тръгва на първа и минава на втора нищо не е мерено писна ми от некадърни майстори и эа това питам вас искам ако мога сам да го поправя но не знам какво му е не мога всичко наред да сменя питам эа мнение и савет Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам няма да можеш да го поправиш,ако има проблем,но като за начало вземи да си измиеш радиатора на водоструйка,защото е възможно да е задръстен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е познавам няколко кадърни,от Варна, ,дори форумни има.Без да се види какво става в системата ,как да ти отговорим къде е проблема. Веско ти каза по горе, да имиеш кондезатора , смени и филтъра на купето. Духали студено поне или ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре ако дига високо налягане нормално ли е Тръгва на пъва и след секунди минава на втора скорост а когато е хладно на вън работи нормално на бавна скорост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя е така колега . Ако е по - студено тръгва не на първа а на втора степен , а ако е много горещо след няколко секунди минава от втора на трета скорост и ако я покарам да не е в задръстване а да се пообдухва радиатора от скоростта на автомобила минава пак на втора степен . Явно в кондензатора се повишава доста налягането и за това , аз минах на новия фреон а той работи на по - високи налягания и може да е от това ... А първа степен се пуска на изгасен мотор ако имаш датчик на главата , който да я задейства .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре оказва се че всичко е наред и така трябва да работи нормално климатика обаче сега колко трябва да са скоростите на вентилаторете две или три аэ энам че са две

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен тези две , който знаеш и често виждаш да работят, има и още една по- бавна от тея двете. тя сработва само при загасен двигател и висока температура в двигателния отсек.Има датчик ( незнам къде е при АБК) който я включва за окло 5-10 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално ти работят перките. при включване на климатика вътре ,за да ти духа студено ,отвън на радиатора/кондензатор става топло(той е пред водния), демек вдига налягането на фреона.За да може да охлади както единият ,така и другият радиатор се включва по бърза степен на перките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а шумни ли са перките когато са на последна скорост че на мен ми се чуват доста шумни как се поправят вазможно ли е искам да им направя профилактика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първоначално перките трябва да тръгнат на първа степен и ако се вдигне много налягането се включват на втора степен която е по шумна се едно че излита.

по-миналата година където си зареждах климатика оня ми беше сложил малко повече фреон и перките на празен ход на колата работиха на втора степен а миналата година като ходих при друг да ми го зарежда ми го зареди с везна 700гр +/- 50 гр и сега работят на първа степен освен ако не е много горещо вън към 40 градуса тогава се включват от време на време на втора

Редактирано от nikom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е малко по шумни да стават , но ако са много шумни може да са им тръгнали лагерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...