Jump to content

Въпрос за осветлението на А4 Авант 1998


emopandov

Recommended Posts

Колеги не ми светват лампата в краката на "навигатора" и червената лампа в предна дясна врата.

Лампите на другите врати светват при отварянето на съответната врата.

Като отворя шофьорската врата светва и лампата в краката ми.

Самите крушки са проверени и изправни.

При отваряне на коя да е врата, включително предна дясна осветлението на купето сработва.

Забелязах, че задните врати имат прекъсвач, чрез който се задейства осветлението, но предните нямат такъв.

Също така забелязах, че лампата в краката на шофьора светва още щом като дръпна дръжката за отваряне на вратата. Пробвах и с предна дясна врата, но не стана.

 

Има ли някакви особености? Дайте идеи.

Мисля си да разглобя предна дясна врата и да видя  какво има в дръжката, защото си мисля, че може да има някакъв прекъсвач или контактор, който да светва тези лампи.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте.От известно време прекъсвача,който е монтиран в ключалката на предна лява врата ми прави проблеми.Как да стигна до него,как да разглобя вратата?

Телефон 0887468653- Евгени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, първо вземете WD-40 и с удължителната тръбичка промушете зад заключващият палец на бравата и обилно напръскаите микретата. Ако не подейства до един два дена опитайте отново.....понякога им трябва повече време. Аз мойте все така ги лекувам и винаги има ефект. Най важното е да пръснеш на точното място. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем. Не мисля, че дефекта е в бравата, защото като отворя дясната врата светва плафона до предното стъкло. Обаче не светва светлината в краката на пасажера и червената светлинка на вратата. Също така не ми свети средния плафон когато има отворена врата, а само когато цъкна бутончетата за четене. Не свети и плафона на тавана за багажника. Всички крушки са здрави. Имате ли представа къде да търся проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко превключване на бутона на централния плафон той започна да работи. Явно вътре нещо се е окислило. Това ме накара да сваля задния плафон. Имаше доста окиси - почистих и презапоих, но не се оправя. След това свалих цялото централно и презапоих почти цялата му платка. След монтажа плафона в краката на пасажера светна, но за кратко. След затваряне и отваряне на вратата пак не свети. 

 

Задния плафон трябва ли да свети когато е отворена някоя от вратите или само когато се отвори багажника?

Когато отворя багажника трябва ли да светва предния и средния плафон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плафона в багажника свети само при отворен багажник (поне при мен). Останалите два плафона нямат връзка с багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в бравата е :) Не е трудно за сваляне, но внимавай с кората, защото лесно се чупят пластмасите, които държат металните й щипки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...