Jump to content

Замяна на километража


pe4kata

Recommended Posts

здравейте колеги, колата е А6 ц5 1998 година 2.5ТДИ , километража е с големия фис.Изпадна ми табло от фейса 2.5 пак.

Какво трябва да знам покрай замяната му и как трябва да стане?В таблото ли се пазят данните за ключовете или не ?Може ли да опише някой да опише процедурата по кодирането с ваг-ком ?

другия проблем е,че колата от която е новото табло е с автоматични скорости,а аз с ръчни . Това също трябва да се кодира .

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е толкова лесно. Щом таблата са от преди и след фейса то са съвсем различни - отзад буксите и кабелите се различават, става с оправяне на кабелните снопове, но май някои функции се губят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да имаш 3 букси, щото ако са 2 няма да стане (или поне няма да работят някои неща) после трябва да видиш дали си с имобилайзер на старото и на новото (трябва и това да съвпадне) и после се инициализира с vag-com и ако имаш късмет ще стане! :bdaysmile:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

недей да го бъркаш колега, това което говориш е пълна глупост с извинение.

Таблото от фейса няма да стане ако е с оригинални рингове. ако не е с рингове, ще стане, но трябва да се сложи един датчик на картера за ниво на маслото. Както са ти казали колегите разправията е голяма, понеже пиновете на буксите са разменени и трябва да се пренареждат, а и третата букса при теб е червена 20 пинова а на новото табло е сива 32 пинова. а имобилайзера задължително трябва да се обучи, без значение какво табло слагаш.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има дигитален часовник, и свети много по хубаво. стрелките червени а циферблатите бели. Те това са разликите. Аз лично нямах борд и затова я направих тази смяна, Ако имах борд, щях да сменя само диодите за да свети в бяло. това е като цяло.

ето фейса 

 

http://www.apload.de/images-i220736blftil.jpg

 

ето и преди фейса

 

http://www.pixelfix.info/images/OEM_lcd_a.jpg

а истинския въпрос  е как да монтирам това ?

 

http://farm9.static.flickr.com/8212/8299461931_d2c1d3454b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз си търся да си купя фейслифтовоте табло защото моето почна да пресъсва ама немога да си намеря може ли някои да помогне или да предложи решение или километраж.

Отделно искам да попитам като търсех в нета има 2 различни типа скорости при лоста даже 3 , та намерил сам стария модел на таблото с такива скорости като на първата снимка а моите са като на втората дали ще може да работи така ?

 

post-83334-0-68937400-1377689084_thumb.j

post-83334-0-02638900-1377689095_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е че не само фейслифтовите табла са с дигитален часовник и светят в бяло.Моето е такова,а колата е преди фейса.Колегата може да търси табло от 2000г.Светенето се оправя Жоро само със смяна на диодите и остава да преглътнеш аналоговия часовник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...