Jump to content

Ъпдейт на MMI 3g навигации


Recommended Posts

Може да не си копирал файловете правилно, трябва да копираш съдържанието на папката "card X" на СД картата, не самата папка.

Освен това нали влизаш в ъпдейт менюто със setup+return, понеже има друго ъпдейт меню което се намира някъде в настройките на колата и от него не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 234
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Цитиране на предходен пост!

Такава папка card X въобще нямам.Ето това пише на моите папки:

card1 T

card2 AS

card3 CC

card4 6.15.5

card5 6.15.5 Activation

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорех генерално, примерно за първата карта трябва да копираш съдържанието на папка card1 T на форматираната карта.

(освен това картата трябва да е форматирана в FAT32 файлова система, не exFAT или NTFS).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Сега ще видя каква е файловата система и по късно пак ще пиша,защото сега и без това пиша от телефона си.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Ето така ми изглеждат папките:на другите снимки са съответно 1,2,3 и 4 папка в отворен вид.Значи да разбирам че трябва да копирам на картите папка 1 фолдер1 и фолдер2+metainfo2 на SD картата и тогава да я сложа за да се инсталира.

post-7625-0-31758800-1379774933_thumb.jp

post-7625-0-01744700-1379774954_thumb.jp

post-7625-0-06446400-1379774993_thumb.jp

post-7625-0-48251500-1379775012_thumb.jp

post-7625-0-92072300-1379775032_thumb.jp

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Сега ги инсталирам по този начин и понеже вече е късно утре ще пробвавам какво съм сготвил.За сега Чао!!!!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на картата трябва да има метаинфо файла плюс останалите папки които са до файла.

Стигнах до тук и всичко приключи.На печелившите честито!!!!

post-7625-0-56092700-1379839416_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя sd карта опита да инсталираш? това твърди че софтуера на колата е прекалено стар за да се мине директно на този ъпдейт.

Задължителен е реда на картите - първо Т, после AS после CC (или както съм ги номерирал 1,2,3).

 

Моята кола беше със софтуера от 2009та оригинално и при инсталиране в правилния ред нямаше такива грешки.

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Моите карти са от 2010 год. но на тези все пак пише 2013 така че трябва да има разлика.А за инсталацията когато ме пусне да инсталирам ми се показват сума ти неща и понеже не знам какво точно да посоча отивам най долу и му давам да стартира изтеглянето.А тия карти както са номерирани не ги виждам в такъв вид.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид в торента има 5 папки, всяка една папка има различни файлове, и всичките папки се инсталират една по една.

Първо копираш съдържанието на папка "card 1 T" на SD карта - слагаш го в колата и инсталираш.

Като свърши инсталацията триеш SD картата и копираш съдържанието на "card 2 AS" и инсталираш отново.

и така докато не свършат и петте карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Еми сега ще пробвам и така.

А така като трия и копирам нали като свърши инсталирането на първата папка и като извадя картата да изтрия първата папка и докато копирам втората не се ли прекъсва инсталацията.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка една от петте карти е различно нещо, като пъхнеш първата карта се инсталират само ъпдейти за софтуера на колата, инсталацията протича около 40 минути мисля (зависи и от какви ъпдейти има колата преди това). Като свърши инсталацията на първата карта и стигнеш до момента след като натиснеш Abort Documentation, ММИ-то ще се рестартира и можеш да извадиш картата без проблеми.

 

Първа втора и трета карта нямат навигационни карти на тях, това са само ъпдейти за колата. Четвъртата карта съдържа навигационните данни но тя не може да се инсталира ако колата е със стар софтуер (за това и трябва да се инсталират първите 3 карти).

 

Петата карта е само хак който активира навигацията на колата без кодове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм опитвал но до колкото виждам в картите има и ъпдейт и за плюс модела, т.е. трябва да работи и за новите коли. (Разбира се вероятно няма да са ти нужни всичките ъпдейти и вероятно карти 1, 2 и 3 може само да ти кажат че няма нищо ново за ъпдейтване).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този, който е качил картите в руския форум е почнал така: "Напомню!


Разговор идет о MMM 3G (HDD) , с жёстким диском, с управлением у ручки переключения, с двумя слотами под SD. НЕ ПЛЮС (с карусельным меню)".


В последствие някой беше коментирал за 3G+, но там ъпдейта на софт-а е различен, ако от някъде изкочи последния ъпдейт на SW-то може и да се получат нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, това наистина не съм го чел (че и руски не говоря де...).

А то между другото новите модели със плюс модела не ползват ли гугъл мапс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип не са, но може да се инсталира, обаче трябва да имаш постоянна връзка към интеренет ето и темата http://www.a5oc.com/forums/a5-s5-topics/23421-new-google-mmi-installed.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

Този ъпдейт дали проработи както трябва при някой в България ? Аз честно казано имам проблем още със свалянето на торента. Каква програма ползвате ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ъпдейта работи перфектно, всичко описано от колегата HALF e точно. Новите карти са супер и имат доста по-актуални данни за София.

Ъпдейта на софтуера мина сравнително бързо - около 1ч 20мин за първите 3 sd card-и, и към 2ч за самите навигационни карти. Никакви проблеми освен че беше доста хладно, а в гаража ми изглеждаше рисковано с оглед потенциалното падане на акумулатора.

 

Големи благодарности на HALF!

 

Весели празници!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...