Jump to content

Снимки заден мост ауди б3 на предно с дискови спирачки


dare__devil

Recommended Posts

Привет на всички :) Бих искал да помоля който има време да качи снимки на задния мост на ауди 80 б3 с дискови спирачки отзад и предно предаване. Интересуват ме най-вече местата около захватите на моста по купето както и пространството между захвата на моста към купето и главините.

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса дали са останали (ясно е че са), а дали някой ще си вдигне колата, само за да ти снима. Освен ако така или иначе ще си я вдига по някаква причина. :glare:

Редактирано от chocky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навеждане под задната броня с фотоапарат сапунерка е напълно достатъчно... Просто ми стана странно, че в един от най-масовите форуми в България няма кой да удари  едно рамо... Има една сурия моргаджии с коли на части, които имат и разчастени коли и какво ли не... Те си изкарват хляба с това, да кажем, че ги разбирам, нямат време, масовият потребител обаче ми е Х :) Все едно за ракетни кодове моля.... Дано някой колега се отзове все пак... Интересуват ме подобни снимки, но със закачени всички маркучи, жила и т.н.. 

1149671_10153151790615363_805325737_o.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотам го докарахме :) Има една планка дето не можем да разберем откъде е .... Както и всичките маркучи и крепежи за ръчна, спирачки, абс и т.н.. За тези неща липсва инфо на картинката :( Инак нея я намерихме.

Мерси все пак за отделеното време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми дай снимка на тая част за да получиш от някой акъл. Какво само критикуваш форума. С джангър и това отношение като цяло, нищо няма да постигнеш.

Иначе ако имах B3 бих ти снимал отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще гледам да снимам частта...но колата никак не ми е до блока :( Ако някой успее уикенда да помогне, ще съм благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки явно няма да има, да минем към нещо друго, а именно шок тампони. Амортисьорите са жълто кони, шок тампонът е интегриран в прашника и пластината(шайбата), която го контрира върху стеблото на амортисьора е отделно. Та....слагаме тази шайба, слагаме шок тампона...и виждаме, че резбата се показва с едва няколко мм, крайно недостатъчно да се сложат тампона и другата шайба от горната страна на бомбето и да се сложат гайките. Та....срязахме шок тампоните, така че с една идея да подминат  резбата на стержена на амортисьора(да се покаже повече от резбата). Съответно след нареждане на всичко по  местата и монтаж, гайките се завиха почти до края на резбата. При натиск на купето тампоните горе не мърдат, тоест вършат си работата. Въпросът е ....под какво напрежение трябва да седят тия шок тампони между шайбата и бомбето, както и гайката на стержена горе, докрай ли трябва да се завие или не? 

 

П.С. за отзад става дума.

Редактирано от dare__devil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резбата на амортисьора е ограничена с вградена "втулка" (удебеление) и реално гайката се завива до упор. Не се разчита натиска на тампона да се определя от това колко е навита гайката на стержена на амортисьора. Това се получава като се ползват оригинални тампони. Иначе рискуваш да се развие гайката в движение и да стане малко мазало ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :) Ще донавием гайките до долу и толкоз :) Инак те гайките си имат контра в тях, съмнява ме да се развият...

Редактирано от dare__devil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Заден мост от б3 може ли да се събере в купето на б3 без да е проблем да се шофира след това?   :gruebel:

Искам да си взема един лично, а не с куриери, но не съм сигурен дали ще мога да го събера в колата. Разбира се преди това седалките биха били прилежно увити за да се предпазят.

Редактирано от sloter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

аз съм слагал 2 брони, като се наведе седалката на пасажера отзад но си приготви някакви одела или постелки да не стане упссс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да се решиш и ще го събереш.На задната седалка съм возил предно стъкло,задно стъкло и капака на багажника.Е,всичко това поотделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...